Deprem destek listelerine hızlı erişin!
Ender Mağazaları ile ilgili
Şikayetin Durumu
  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Gülşen sonuçtan hiç memnun değil

Ender Mağazaları Borç Ve İcra Takip Sorunu

20.664
Gülşen
Gülşen 10 Haziran 2021 17:10

Ender mağazası Edirne şubesinden uzunca bir süredir alışveriş yapmaktayım. Fiyatları yüksek olmasına rağmen taksitli alışveriş imkanı sunması sebebiyle tercih ettiğim bir mağazaydı. Pandemi öncesinde ve hatta pandemi sonrasında da bir süre düzenli ödeme gerçekleştirdim lakin ben de herkes gibi bu Corona virüsü belasından dolayı maddi olarak zor zamanlar geçirmekte olduğum için ödemelerim sekteye uğradı. Geçen hafta pazartesi ya da salı günü oğlumu bir bayan arayıp, gecikmiş 575 TL borcumuzun olduğunu söyledi. Oğlum borcu bildiğini fakat şu an için o meblağı ödeyemeyeceğimizi bildirdi. Bunun üzerine bayan en geç cuma gününe kadar gecikmiş olan borcun hiç değilse yarısı civarında bir miktar ödeme yapın ki icra takibi başlamasın dedi. 04.06.2021 Cuma günü saat 15:37'de Türkiye İş Bankası ® IBAN numarasına 200 TL EFT yaptım hesabımdan. Bir gün sonra cumartesi günü bayan yine arayıp ödemeyi sordu, oğlumda dün 200 TL ödeme yaptık dedi. O bayanın demesine göre EFT 3 gün sonra hesaba düşüyormuş ki benim bildiğim saat 15:37'de yapılan EFT aynı gün hesaba yatıyor. Bunu sık sık EFT yapan biri olarak rahatlıkla söyleyebilirim. Neyse, benim bunu kanıtlamam gerektiğini söyledi oğlumda hemen WhatsApp ® üzerinden dekontu gönderebileceğini söyledi fakat o bayan o şekilde olmayacağını [email protected]ğazacılık.com mail adresine göndermemiz gerektiğini söyledi. Oğlum telefonu kapatır kapatmaz vakit kaybetmeden dekontu o mail adresine gönderdi ve arayan numarayı gönderdiğimizi söylemek için defalarca kez aradı ama açan olmadı. 3 gün sonra 07.06.2021 pazartesi bir mesaj geldi telefonumuza. Mesajda ödeme yapılmadığı için icra takibi başlatıldığı yazıyor. O şokla oğlum hemen avukatı arayıp bir yanlışlık olması lazım çünkü biz cuma günü bir ödeme gerçekleştirdiğimizi anlattı ve dekontu avukatın vermiş olduğu WhatsApp hattına gönderdi. Avukat mağazaya dekontu gönderip durumu izaha ediyor fakat mağaza yetkilileri bizim o bayan ile anlaşmamızı yalanlayıp, biz 575 TL'nin tamamını talep ettik diyor. Ben ne diyeceğimi şaşırmış durumdayım doğrusu. Herkesi vicdanıyla baş başa bırakıyor, bugüne kadar benden kazandığınız paraları helal etmiyorum. İnşallah misli ile çıkar hatta inşallah tez vakit batarsınız. Ben o 200 TL'yi sırf icra takibine düşmemek için bir arkadaşımdan borç olarak aldım. Yazıklar olsun sizin gibi firmalara.

Benzer Şikayetler

profile
38
05 Ekim 2022

Ender Mağazaları Sorumsuz

Ender mağazasından IBAN bilgisi talep ettim,3 saat oldu bir IBAN gelmedi, arıyorum açmıyorlar. Keyfe göre açmıyor telefonu kimse, açınca da bekleyin gelir gibi baştan salma cevaplar. Madem yardımcı olunmayacak, dönüş yapsınlar. Millet işini gücünü bırakıp size mi ulaşmaya çalışacak?

profile
726
12 Ocak

Ender Mağazaları Ürün Değişikliği Yapmıyor

Ender'den almış olduğum botun mağazada bedeninin tam geldiğini sandım fakat giydikten yarım saat sonra ayağımı vurduğu için ayakkabıyı hemen çıkarttım ve kutusuna geri koydum kirli veya deforme olan hiçbir yeri yok aldığımda ürünün uç kısmında zaten kırılma vardı bütün botlarında vardı zaten. Bakır...

  • profile
1 Destekçi
profile
60
10 Aralık 2022

Ender Mağazaları Mağaza Kasiyerinizin İlgisizliği Ve Garanti Süreci

Adana çakmak Caddesi şubenizden yaklaşık 3ay öncesinde 800 TL değerinde saat aldım 6 ay garantili olduğu bilgisi verildi. Ürün inceleme yapıldı. En geç 1ay içerisinde dönüş yapılacak denildi fakat 2buçuk ay oldu. Dönüş yapılmadı. Konu hakkında desteğiniz ricam olur. Aksi takdirde Bu konu hakkın da t...

profile
62
12 Ekim 2022

Ender Mağazaları Saat Kordonu Orjinalliği Şüpheli

Garantili ürün kordon kararması oldu saati 20.05.2022 tarihinde aldım 2yıl garantisi var ama değişim yapmadı 1ay kadarda beni de beklettiler ve garanti kapsamına girmez dediler 600 TL aldım param boşuna gitti saati de kullanamıyorum.

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .