12 Şubat 2014 #2290410

Emniyet Genel Müdürlüğü Memur Araç Tescil Belgesine 6 Koltuk Yazmış!

Araç tescil belgesinde koltuk sayısı 5 olması gerekirken sayın memur kardeşimiz 6 yazmış. Dolayısıyla bu şekilde muayeneye gittiğimde ağır kusurlu olduğu için muayeneden geçmedi. Benden gidip araç tescil belgesini yenilememi istediler, emniyete gittim polis memuru hata bizim diyor ama ücretini siz yatıracaksınız deyip 69.50 tl'yi aldı benden.


Hiçbir suçum olmadığı halde benden alınan bu parayı haksız buluyorum ve gereğinin en kısa zamanda yapılmasını istiyorum.

Yakup 878 Okunma

Cevaplar

  • Emniyet Genel Müdürlüğü Temsilcisi14 Şubat 2014

    Sayın Çelik, 12.02.2014 tarihli başvurunuz incelenmiştir. 81 İl Emniyet Müdürlüğüne gönderilen 30.03.2010 tarih ve 61866 sayılı talimatla; Vatandaşlarımızın mağduriyetlerine sebebiyet verilmemesi ve uygulamada yeknesaklığın sağlanması amacıyla, araç tescil ve motorlu araç trafik belgeleri üzerine motor ve şase numaraları veya başka bilgilerin yanlış veya eksik yazıldığının anlaşılması durumlarında hatalı, yanlış, eksik bilgi yazılan araç tescil ve motorlu araç trafik belgeleri üzerinde kesinlikle düzeltme işlemi yapılmayacağı, belgelerin yenisi ile değiştirileceği, hatanın teknik bir işlemden veya personelimizden kaynaklandığının anlaşılması halinde, belgelerin ücretsiz değiştirileceği ve bu hususta düzenlenecek tutanakla birlikte ilgili saymanlığa gönderileceği açıklanmıştır. Yukarıda belirtilen talimatı da belirtmek suretiyle belgeyi düzenleyen trafik tescil kuruluşuna (araç dosyasında bulunan belgelerin incelenip hatanın kimden kaynaklandığının tespiti için) dilekçeyle müracaat edilmesi halinde talep değerlendirilecektir. İyi günler dileriz. ----------------------------------------------------- Trafik Uygulama ve Denetleme Daire Baskanligi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön