07 Şubat
#11552651

Emniyet Genel Müdürlüğü Haksız Trafik Cezası Aldım!

06.02.2019 tarihinde tarafıma gelen bir tebliğ ile ceza yazılmış olduğunu öğrendim. Cezanın açıklamasında sadece 74/b yazmakta ve bir de sadece cezanın yazıldığı sokak adı verilmiş. Şahsım olarak çok net olarak yazıyorum dönüşlerde bile yayalara yol vererek araç kullanmakta olan biriyim ama ceza maddesi ucu açık bir çok unsuru içinde taşımakta mesela kavşakta yol vermeme yavaşlamama yayaya yol vermeme vb.


Cezanın verildiği sokak Akasya AVM yanında olan Çeçen sokak ve sokağı çok iyi biliyorum ayrıca Google Maps'den de tekrar kontrol ettim en ufak o maddede geçen hiçbir unsur yok. Dümdüz giden ve önceliğin araçta olduğu gidiş ve yan tarafında da gene gelişi olan bir sokak. Özetle bu ceza ya kaşımızı gözümüzü beğenmediği için ne oldukları neci oldukları belli olmayan bir fahri müfettiş ya da Emniyet görevlisince kesilmiş.


Eskiden bu cezalar F*** kişilerce devlet ile halkı karşı karşıya getirmek için bolca yazılırdı bu sebeple İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu cezalar artık arkadan yazılmayacak durdurulup ilgili ceza uygulanacak demiş olmasına rağmen gelen tebliğ ile bu ceza bende hala F***tarzı düşünceden kurtulmayan kişilerin Fahri Müfettiş ya da Emniyet görevlisi olarak çalışmakta oldukları intibasını uyandırdı. Çünkü ortada gerçekten bir haksızlık var ve bunu her kim yazmış ise bunun öncelikle hakkını veremeyecek.
Ayrıca ben gerekli tüm kurumlara başvurarak durumu paylaşacağım. Bu cezayı yazan kişinin neci olduğunu sadece öğrenmek için olay neden ve ne kadar ceza ödemekten çok daha ciddi bana göre.

Atila Atila 4.124 Okunma
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları