Emniyet Genel Müdürlüğü Fahri Müfettişlerinin Yazmış Olduğu Cezalar

Asef Asef19 Eylül 15:17

Malatya ilinde ikamet etmekteyim. Fahriye müfettişleri diye bir şey çıkarmışlar ve polis kadar yetkileri var. Aracımla sabah saat 8:25 de anaokulu yanında fırından bir şeyler almaya indiğimde dörtlüler açık araç çalışır vaziyette iken aracıma ceza yazmışlar. Cezanın mahiyeti kamu alanlarında yüksek sesle müzik dinleme diye. 

Birincisi bizler salak değiliz bizlerinde çocukları var. Anaokulu önünde yüksek sesle o saatte müzik dinlemenin doğru olmadığını bizlerde biliyoruz. 

İkincisi neye göre cezayı yazdığı desibel ölçümü yapılmadan cezanın hemen yazılması. Bu fahriye müfettişlerinin görevini kötüye kullandıklarını düşünerek ispatsız bir şekilde ceza yazmaları doğru değil. Şikayet varsa polisin gelip yazması ve desibel ölçümü yapması gerekmektedir. Memuriyetlerinde bir baltaya sap olamayan insanlara böylesine bir yetki verirlerse vatandaşın vay haline. Benimle arasında sıkıntısı olan fahriye müfettişinin her yazdığı cezayı ödemek zorunda kalıyoruz. 

Bu aracı alırken aracın içinde teyp de geçiyor. Buna istinaden vergisini ödüyoruz. O halde araçlara müzik sistemi koymasınlar. Aracımda buffur ya da ses arttırıcı kolonlar dahi yok, yani çıplak bir sesle dinlenilen müziğin ne kadar sesi olabilir ki? Bende kamu görevlisiyim, neyin yanlış neyin doğru olduğunu bende biliyorum. Derhal fahriye müfettişlerinin yetkilerinin alınıp layıkıyla görevlerini ölçüm cihazlarıyla yapan polislere teslim edilmesini istiyorum.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler