24 Eylül
Yorum Yap
#10942310

Emniyet Genel Müdürlüğü Engelli Aracına Yazılan Usulsüz Ceza!

03.09.218 tarihinde Tokat GOP Bulvarı Üzerinde bulunan Garanti Bankası ATM'sinden para çekmem esnasında banka önünde herhangi bir trafik işareti ve yasaklama olmamakla birlikte trafiği aksatacak bir durumda olmadığından Aracımın önüne Engelli Park kartımı koymak ve flaşör lambalarını da yakmak suretiyle içinde eşim ve çocuklarım oturduğu halde çok kısa süreli park etmek zorunda kaldım. Akşam olduğunda e-devlet üzerinden aldığım mesajla 33CUL** plakalı aracıma ktk 47/1-c maddesi gereğince 108 TL Para Cezası uygulandığı mesajı aldım. Adresime ulaşan ma 31232176 no.lu para cezası tutanağına istinaden internet üzerinden ceza ödemesini yaptım. (yeğenimin hastane ve vefat işlemleri nedeniyle Mahkemeye itiraz işlemleriyle uğraşmaya zamanım olamadığından ödedim.)


Şimdi soruyorum; Emniyet Genel Müdürlüğümüzün ve İç İşleri Bakanımızın engelli vatandaşların araçlarında trafiği aksatmamak kaydıyla işlerini görünceye kadar park etmeleri için gerekli kolaylığın sağlanması yönünde talimatları olduğu halde ATM'den para çekim işlemi için 10 dakika bile sürmeyen bir duraksama anında aracımın plakasına arkasından ceza yazılması haksız olmuyor mu? Ayrıca 2842** sicil numaralı Polis Memuru arkadaşıma soruyorum; İçerisinde yolcu bulunan, daha motoru bile durdurulmamış bir aracın sürücüsüne ulaşmak ve eğer bir ihlal varsa aracın oradan kaldırılması için uyarmak çok mu zor bir görev! Üstelik bu araç bir engelli aracı ve ön camına da engelli aracı olduğuna dair park kartı konulduğu halde.


Memleketim Tokat'ta yaşamış olduğum bu anlayışsızlığı kime sorduysam Tokat emniyetine yukarılardan emirler geldiği, uyarı yapılmadan gelişi güzel cezalar düzenlendiği gibi bir takım ifadelere şahit oldum. Devletimizle vatandaşımızın haksız yere karşı karşıya getirilmemesi gerektiği gibi ilgili memurların daha hassas davranması ve keyfilikten uzak işlemler yapması gerektiğinden ilgililerin bu konuda uyarılmasının uygun olacağını buradan duyurmak, bana haksız yere uygulanmış olan bu cezanın iptal ve iadesini talep ediyorum.

Cengiz 2.079 Okunma
Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler