Emniyet Genel Müdürlüğü ile ilgili
Şikayetin Durumu
  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Tong sonuçtan hiç memnun değil

Emniyet Genel Müdürlüğü E-devlet Üzerinden Özel Güvenlik Kimlik Kartı Başvurusu Yapamıyorum!

13.304
Tong
Tong 10 Ekim 2021 21:11
Emniyet Genel Müdürlüğü E-devlet Üzerinden Özel Güvenlik Kimlik Kartı Başvurusu Yapamıyorum!

E-devlet üzerinden özel güvenlik kimlik kartı başvurusu yapamıyorum. "kimlik başvurunuz için öncelikli olarak en yakın il emniyet müdürlüğüne fiziki müracaatta bulunmanız gerekiyor." böyle yazı çıkıyor, en yakın emniyet müdürlüğüne gittim bilgimiz yok ne hakkında olduğundan dediler. Ne yapılması gerek? Neden e-devlete 2-3 satır daha yazıp daha açıklayıcı bir şekilde anlatmıyorsunuz ki bunları?

Ne yapacağım şimdi ben, nereye kime soracağım? Randevu zaten alınmıyor 6 aydır, bir umudumuz e-devlet vardı o da sıkıntı çıkarıyor.

Benzer Şikayetler

profile
-
3 gün önce

Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Kimlik Kartı Yenileme

Özel güvenlik kimlik kartı yenilemesi belirtilen haziran 1 tarihine yetişmiyor. Şirket o tarihe kadar yenilenme olmazsa işten çıkaracak. Özel güvenlik şube evrak bekliyor. Özel güvenlik kursu sertifikayı hazirana yetiştiremeyeceğini söylüyor. Deprem bölgesindeyiz (Malatya). Biz ne yapacağız? Peki sı...

profile
124
25 Nisan

Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Kimlik Kartı

2 aydır özel güvenlik silahlı kimlik kartını bekliyorum. Ne haber var, ne mesaj var. Bu kadar uzamaması gereken bir şey iş fırsatlarını kaçırıyoruz. Bu kadar şikayet gelmesine rağmen hala devam ediyorsa bir sıkıntı olması lazım. Bu konuda bilgilendirilmemiz gerekiyor.

profile
1.882
30 Mart

Emniyet Genel Müdürlüğü Güvenlik Kimlik Kartının Gecikmesi

Ben 1 Mart 2023 te özel güvenlik soruşturmasında olumlu onay alarak 4 Mart 2023 te onca para harcayıp özel güvenlik kimlik harcını ödedim, bana 15 gün içerisinde güvenlik kimliğin PTT ile adrese teslim edilecektir, ama bugün tam olarak 1 ay oldu ve halende beklemekteyim o kadar iş var ama maalesef ...

  • profile
  • profile
2 Destekçi
profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

4 Yorum

Mahmut
Mahmut
 

Bende de aynı sorun çıktı sorunu çözebildin mı

Tong
Tong
 

Hakkınızda herhangi bir mahkeme kararı varsa e-devletten başvuru yapamıyorsunuz. Geçmişte veya yakın zamanda olması fark etmiyor, çok basit bir dava bile olsa bağlı olunan adliyeden temiz kağıdı alınıp varsa dava düşme belgesi alınıp fiziki olarak Özel Güvenlik müracaatı yapmanız gerekiyor. 12 sene önce işlediğim küçük bir suçtan kaynaklı karşıma çıktı böyle bir suç işlediğimi dahi hatırlamıyordum o güne kadar. Ama devlet baba unutmuyormuş. :)

Funda
Funda
 

Bende gidiyorum kaç gündür hiçbir emniyet parmak izi almıyoruz deyip geri yolluyor kimlikler ehliyetlerimizde parmak izlerimiz mevcut nasıl gözükmüyor e devlet sisteminde anlamıyorum düzeltilmesini istiyorum

Tong
Tong
 

Ben kendi sorunumu araştırdım kurcaladım her önüme gelene sordum buldum. Hakkımda daha önceden hagb (Hükmün Açıklanmasının Geri Bırakılması) varmış, sürem dolmuş ama emniyette bilgi bulunmadığı karar kağıdı olmadığı için E-Devletten randevu alamıyormuşum. Eski usûl Şişli Emniyete giderek müracaat yaptım, evraklarımı verdim, şimdi bekliyorum. E-Devletinizde öyle bir yazı varsa E-Devletten randevu almanız imkansız. Fiziken gitmeniz gerekiyor.