Emlak Yönetim Sivas Özbelsan TOKİ'de Boşa Aidat Veriyoruz

İviustafa İviustafa21 Ağustos 2019 09:40

2015 yılında teslim aldığımız 3+1 orta gelir grubu dairemizin aidatı 73 TL olarak belirlendi. Aradan 4 sene geçti ve aidat 123 oldu. Yaklaşık %70 oranında zam gelmiş oldu. Biz 4 sene de maaşımıza bu kadar zam alamadık site yönetim neye dayanarak aidatları bu kadar artırdı.

Toplanan aidatların %60'ı çalışanlara gidiyor peki ortada yapılan bir iş var mı; günde 1 kez çöp alınıyor haftada 1 kez apartman temizliği ve TOKİ'nin yarım yapmış olduğu işleri yönetime iletildiğinde cevapları hazır biz ortak alana bakıyoruz daireler bizi ilgilendirmiyor deyip kenara çekiliyorlar. Dairemi teslim aldığımda kiraya verdim eksikleri kontrol edip teslim aldık. Teslim alırken illaki gözümüzden kaçan ufak tefek şeylerde olmuştur. Kiracı evden çıktı şimdi kendimiz oturuyoruz evimin salonundaki lamba açma anahtarı ters bağlanmış TOKİ'den kaynaklı biz de bunu site yönetimine söyledik ve bize evlerin içine karışmadıklarını ifade ettiler.

Sıkıntı şu bu sorun bizden değil TOKİ'den kaynaklı olmasında rağmen biz karışmayız deyip kenara çekiliyor. Blokların etrafındaki çimenler kurudu, apartman boşluklarının boyaları döküldü, site içi yollar patates tarlası bunların hiçbiri ile ilgilenilmiyor buradaki yönetim çöp almaktan başka hiçbir şey yapmıyor.

  • - Görüntüleme
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler