03 Ekim 2019
#12709308

Emlak Yönetim Aidatlar Nereye Harcanıyor?

Esenler emlak konutları 2. Etaptan 2 adet daire satın aldım ve aynı zamanda bu projede ikamet ediyorum. Daireyi aldığım 2018 yılından itibaren sitede daire başı ortalama 500 TL civarında aidat ve spor salonu ücreti ödüyorum. Ancak site yönetimi amatör olarak işten anlamayan kişiler tarafından yapılmaktadır ve site her geçen gün kendini kalite olarak aşağıya çekmektedir. Emlak yönetim firmasına sıkıntımızı ilettiğimizde kapı duvar olmaktadır. Site müdürüne sıkıntıyı ilettiğimizde bütçemiz yok cevabı almaktayız.
Sitenin bloklarında bulunan yaklaşık 8-9 civarı Asansör çalışmamaktadır.
Site ortak alanları yıpranmış ve tadilat yapılmamaktadır. Site Blokların duvarları leş gibi ve boyama yapılmamaktadır. Site Peyzaj alanları çok kötü durumdadır. Site aydınlatmaları kötü durumda ve kontrolleri düzenli yapılmamaktadır. Site blok temizlikleri düzenli yapılmamaktadır. Site Spor salonu kötü niyetli kiraya verilmiş ve hijyenik değildir.
Site Otopark alanlarından dairelere gürültü çıkmaktadır. Site yangın alarm sistemi devreye alınamamıştır. Site Bloklarda bulunan çöp şutlar devreye alınamamıştır.
Yazmakla sıkıntılar bitmez. 850 üzerinde daire sayısı olan bu projeden yaklaşık her aya 400-450.000 TL civarı aidat toplanmaktadır.


Konuyla ilgili ödemelerin nerelere harcandığı belirsizdir.

Erdal Erdal 4.453 Okunma
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları