08 Şubat 2018
#10109077

Eminevim'den Aldığım Daire Tapu İptal Davası Olan Müteahhitin Yarım Bıraktığı Daire

Din görevlisiyim faizsiz helal denilerek 2010 yılında Eminevim aracılığıyla 641015 üye numarasıyla Ankara Keçiören ilçesinde bir daire aldım aldığımıza da alacağımıza da pişman oldum. Aldığımız daire tapu iptal davası olan müteahhit yarım bırakmış mahkemelik sorunlu bir daireymiş. Gelen ekspertiz arkadaş sağ olsun geriye dönük tapu şerhi yapmadan bize satışı yaptı hiçbir sorunu olmadığını söyledi lakin bugün itibariyle mahkememiz vardı. Nisan ayına gün verildi halen tapu iptal davası devam ediyor Eminevim ev sahibi ediyormuş yalan evimiz yok olmadığı gibi aile içerisinde mağduriyetler, boşanmaya varacak derecede sıkıntılar yaşadım. Borç çok avukat tuttum hallolacak diye masraf üstüne masraf elde var sıfır. Eminevim'in hukuk bürosunu aradım laubali tavırlarla bana yardım edemeyeceğini söylüyor. Eğer içinizde vicdanlı biri varsa mağduriyetimin giderilmesini istiyorum. Yoksa hakkımı helal etmiyorum.

Hasan Hasan 71.259 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Eminevim Temsilcisi13 Şubat 2018

    Hasan E. bey iyi günler, 2007 yılında peşinatlı konut sistemimize dahil olduğunuzu ve 2008 yılında ise teslimatınızı almış olduğunuzu görüntülemekteyiz. Taşınmaz tarafınızca seçilmiş olup taşınmazı sahibinden aldığınız dönemde üzerinde ipotek, haciz ve şerh bulunmadığı bilgisine ulaşılmıştır. Şirketimiz taşınmazı seçmemiş, müteahhit ile görüşmemiş ve satışı yapmamıştır. Satış işlemleri, taşınmazın seçilmesi işlemlerinin tamamı tarafınızca yapılmıştır. Kaldı ki taşınmaz üzerinde davaya ilişkin bir tedbir şerhi bulunmuş olsaydı taşınmazınızı satın almanız mümkün olmayacaktı. Bu hususu kendi avukatınızla görüşmeniz gerekmektedir. Müteahhit ile aranızda mevcut olan husumetten şirketimizin sorumluluğu bulunmamaktadır. Şirketimiz tarafından tarafınıza süresinde bedel teslim edilmiştir. Taşınmazınızla ilgili sorunda şirketimizin bir hatası ya da kusuru bulunmamaktadır. Sorununuzun bir an önce hal olmasını dileriz. Saygılarımızla.

  • Eminevim Temsilcisi09 Şubat 2018

    Hasan E.bey iyi günler, 2007 yılında peşinatlı konut sistemimize dahil olduğunuzu ve 2008 yılında ise teslimatınızı almış olduğunuzu görüntülemekteyiz. Çeyrek asırdır 115 bin'in üzerinde ailemizin ev ve araç sahibi olmasına vesile olan şirketimizde uygulanan işlem basamakları bellidir. Durumun araştırılması sağlanarak sizlere dönüş yapılması sağlanacaktır. Bizlere internet şubenizden veya [email protected] adresinden de ulaşım sağlayabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları