Eminevim Üyelik İptali Organizasyon Ücreti Yakma!

Pınar Pınar23 Ocak 23:40

20.08.2018 tarihinde 400.000 TL ile Eminevim'e kayıt oldum. Aylık taksitlerimi 3.000 TL, organizasyon ücretini 39.000 TL belirlediler ve ben bunun 32.500 TL'sini ödedim. Ancak maddi zorluklarımdan dolayı ödeyemeyecek duruma geldim. Firma genel müdürlüğünü, Balıkesir Şubesini maddi imkanlarımın kısıtlandığını ve şartlarımın değiştiğini bildirmek amacı ile defalarca aradım. Yardımda bulunmalarını istedim kimse oralı olmadı. Ben ödemek için defalarca çaba göstermeme rağmen kendini kurumsal firma olarak adlandıran bu şirket işini gördükten sonra yüzüme dahi bakmadı. Şube müdürü değişti ve şartlarda değişti o dönemdeki müdürün dedikleri ile şu anki yapılanlar birbirini tutmadı. Kurumsal bir firmada çalışanlar değişir şartlar aynı kalır. Ben 39.000 TL organizasyon ücretini ve girdiğim limiti 200.000 TL olarak güncellemek istedim.

Defalarca aradım dilekçe yazdım yaklaşık 13 ay gibi bir süre sonunda bana 39.000 TL'yi düşüremeyiz ama limiti 200.000 TL yapabiliriz dediler. 20.01.2020 tarihinde organizasyon ücretini tamamladım yatırmak için gittiğimde, bana teslimatın çekiliş çıktıktan 32 ay sonra yapılabileceğini söylediler. O dönemde çalışan şube müdürü arkadaşımız, bana ilk günden itibaren çekilişe katılacaksınız dedi. Toplamda 4 çekiliş yapıldı ve halen çıkan yok, ben üye olduğum tarihten bu yana yaklaşık 13 ay gibi bir süre geçti. 32 ay nereden çıktı onu anlamadım. Toplamda 48 ay çekiliş bekleyeceğim ne zaman çıkacağı belli değil hadi 15 ay geçti geri kalan 33 ay + 32 ay'da teslimat bekleyeceğim 65 ay. 65 ay sonra benim alacağım evin değeri ne kadar olacak biliyor musunuz acaba? Teslimatın 32 ay sonra yapılacağını öğrendikten sonra Balıkesir şubede iptal dilekçesini yazdım ve teslim ettim. 22.01.2020 tarihinde iptal nedenimi sormak için aradılar. Durumu anlattım.

Birkaç gün içinde dönüş yapacaklarını belittiler. 23.01.2020 tarihinde Balıkesir şubeden arayarak organizasyon ücretinin yani ödediğim 32.000 TL'nin 29.500 TL'sini keseceklerini ve 21.05.2020 tarihinde hesaba 3.000 TL gibi komik bir iade yapılacağını söylediler. KDV ücreti 5.9*** TL Bir rakam çıkıyor hadi onu kestiniz geri kalan 23.500 TL ne için kesiliyor? Sözleşmede bunların hepsi yazıyordu diyeceksiniz! O zaman danışmanlarınıza ve şube müdürlerinize de (üye alabilmek için sözleşme dışında bilgi vermemeleri) konusunda bilgilendirmeniz rica olunur. Eşim gayrimenkul işi ile uğraşıyor ve imkanı olmayan kredi çekemeyen tüketicilere bu firmaya başvuru yapmalarında bilgi veriyordu ama artık bitti. Sosyal medyada her şeyi herkese söyleyeceğim.

Cevaplar

profile-icon Pınar 12 Şubat 20:39

Ben size ödeyemiyorum zorluk çekiyorum diyorum siz bana bu cevabı veriyorsunuz. (Başvurunuza istinaden size geri dönüş yapılıp gerekli bilgilendirme sağlanmıştır. Dosyanızı incelediğimizde konut/çekilişli sistemlerimize dahil olduğunuzu görüntülemekteyiz. Peşinat ve organizasyon ücreti taksitlendirmesi ile sistemlerimize kaydınız açılmıştır. Zamanında ödeme yapılmadığı zaman taksit dondurması ve teslimatta öteleme durumu sözleşme maddenizde açıkça yer almaktadır.) -- Ayrıca bana ödemediğiniz kadar dondurulacak dediniz ve 32 ay geç teslimat çıkartıyorsunuz ve bunun açıklamasını yapamayıp sistemsel diyorsunuz. Sistem bana şaka yapıyor olmalı! Kolaylık sağlayın diyorum ocak ayının sonuna kadar 79.000 TL ödeyin diyorsunuz. Şakamısınız siz? Ben ödeyemiyorum diyorum siz 79.000Tl den bahsediyorsunuz. Bu cevabı yazacağınızı ben zaten üstte de belirttim. Sorun değil çözüm üretin. Cevaplar otomatik olmuş artık herkese aynı muamele, siz sözde Balıkesir şubeye dilekçe yazacaktınız bir hafta geçti aradan. Ne oldu? AVM de stand açıp, Askeriye, Okullar, polis merkezinde nasıl anlatacağım bunları birer birer görün bak. İnsanların bu tuzağa düşmesine engel olacağım.

Eminevim Logo Eminevim 28 Ocak 09:59

Pınar Ş. Hanım İyi Günler, Başvurunuza istinaden size geri dönüş yapılıp gerekli bilgilendirme sağlanmıştır. Dosyanızı incelediğimizde konut/çekilişli sistemlerimize dahil olduğunuzu görüntülemekteyiz. Peşinat ve organizasyon ücreti taksitlendirmesi ile sistemlerimize kaydınız açılmıştır. Zamanında ödeme yapılmadığı zaman taksit dondurması ve teslimatta öteleme durumu sözleşme maddenizde açıkça yer almaktadır. Kayıt aşamasında imzaladığınız sözleşmenizde ayrılmanız durumunda organizasyon ücreti ile ilgili madde de açıkça yer almaktadır. 21.01.2020 Tarihinde ayrılma dilekçesi vermeniz üzere sistemlerimize iade bilgileriniz atanmıştır. Müşteri memnuniyeti merkezimiz tarafında size iade bilgisi paylaşılmıştır. Hakkınızda hayırlısı olmasını dileriz Müşteri Memnuniyet Merkezimize İnternet Şubeniz vasıtası ile veya [email protected]tr mail adresinden de ulaşım sağlayabilirsiniz. Saygılarımızla.

Eminevim Logo Eminevim 25 Ocak 14:48

Pınar Ş. hanım iyi günler, başvurunuz tarafımzıa ulaşmıştır, en kısa süre içerisinde size dönüş sağlanacakır. Müşteri Memnuniyet Merkezimize İnternet Şubeniz vasıtası ile veya [email protected] mail adresinden de ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca http://www.mutlumusteriler.com sitemizi ziyaret edebilir, mutlu müşterilerimizin yorum ve görüşlerine ulaşabilirsiniz. Saygılarımızla.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
 • Yorum yazabilmek için ya da .

 • profile-icon Ugur 4 hafta önce  

  1) sıranın nezmn geleceği belli değil 2) benim bekleme süremde alacağım evin fiyatı artabilir 3) sıra gelene kadar halihazırda zaten kira ödeyeceğim 4) yatırdığım param faiz veya yatırım gelirinden kurdan dolayı darbe yiyecek 5) daha bir sürü şey.

 • profile-icon Ekrem 04 Mart 16:56  

  Avukat aracılığıyla ilk önce ihtar gönderilecek ve bunlardan birileri cevap vermezse mahkeme açılacak ne benim ne de avukatın yatırdığım paradan bir kuruş eksik alacağımızdan kesinlikle şüphemiz yok sizinde olmasın

 • profile-icon Ekrem 03 Mart 21:19  

  Arkadaşlar hakkınızı yedirmeyin o sözleşmenin mahkemede hiçbir hükmü yoktur sadece caydırma amaçlı avukatın gönderdiği ihtarnameğle bile firmalar geri çekilip paranın tamamı iade ediliyor araştırmanızı öneririm

  Cevapları Gizle (3) arrow
  profile-icon Esra 04 Mart 15:18  

  Merhaba. Peki paranızı alabildinizmi tamamını

  profile-icon Ekrem 04 Mart 14:23  

  Mhba hanımefendi ben bunlara 4 yıl ödeme yaptım çıkmayınca ayrılmak istedim 20 bin+ KDV kesinti yapılacak dediler bende iki avukatla görüştüm ve avukatın dediği sen şirket değilsen ve noter huzurunda anlaşma yapılmamışsa o sözleşme mahkemede geçersizdir

  profile-icon Esra 04 Mart 13:05  

  Merhaba beyefendi nasıl arayacağız hakkimizi yardımcı olur musunuz

 • profile-icon Serkan 29 Şubat 17:57  

  Arada bir öyle girsemmi bu sisteme diye düşünüyordum ama komple silindi artık kafamadan. 40 bin tlye el koymak nedir yav. Banka bile böyle bir ticari ahlakına uymayan bir şey yapmıyor... Bunlar resmen ucmus...

  Cevapları Gizle (1) arrow
  profile-icon Murat 09 Mart 04:42  

  Aynen bende girmeyi düşünüyordum şimdi tamamen vazgeçtim çevremde ki insanları da uyarıyorum girmeyin diye

 • profile-icon Hasan 27 Şubat 14:17  

  Resmen milleti kandırıyorlar... Fakirin fukaranın parasına göz dikmişler. Her şey parayı alana kadar parayı alınca yüzüne telefon bile kapatıyorlar

 • profile-icon Mertcan 14 Şubat 15:51  

  Demek ki neymiş? Kulaktan dolma bilgilerle bilmediğiniz bir sisteme girmemek gerekiyormuş. Böyle "sözleşmelerde açıkça yazıyor." diyerek işin içinden sıyrılır, siz de seyredersiniz. Satıcıların ikna edici sözleri yerine, sözleşmeler detaylı okunmalı!

 • profile-icon Hakan 28 Ocak 00:04  

  Ben iyi ki bunlara para falan vermedim

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler