Toplam çözüm sayısı
..
Eminevim ile ilgili

Şikayetin Durumu

 •   Yayında
 •   Cevaplandı
 •   Çözüldü

Mehmet'in şikayet sonucundan memnuniyeti

tam yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız

 • profile
 • profile
 • profile
47 Destekçi
  18 Yorum

Yeni karşılaştırma

ile

Eminevim Tarafından Mağdur Edildim

53538görüntüleme
Mehmet
Mehmet 20 Mayıs 15:28

Ocak 2020'de Eminevim'e kayıt olduktan sonra 17 bin tl peşinat verdik ve 1700 TL taksit olacak şekilde kaydolduk. Malum 3 ay pandemi süreci başlayınca işlerimiz bozuldu, elde avuçta ne var ne yoksa gitti. Taksitleri de güç bela 10 taksit ödedik ama artık gücümüz kalmadı, bırakın ev almayı kiramızı ödeyemez olduk. Arabamı sattım, işten ayrıldım, sigorta dökümlerime kadar tüm belgelerin hepsini sunduk. Bu nedenle durumumuzu anlatıp anlayış bekledik. Sağ olsun öyle anlayış gösterdiler, ki tam 14 bin tl param ®ızı kestiler. Tekrar arayıp durumu anlatınca kesintiyi 10 bine indirdiler ama bu seferde paramızı 4 ay hiç ettiler. Biz bu sisteme girdiğimizde altın 220 TL'ydi. 

Paramı bugün aldım ve altın 500 TL. Hakkım helal olmasın. Paramı 16 ay işletip üzerinden de 10 bin tl kestiler. Bu parayı bankaya faize yatırsam şimdi param 50 bin olmuştu, altına koysam 70 bin tl olmuştu ama biz 24 bin tl alabildik geriye. 34 bin verdik, 16 ay işletti geriye 24 bin tl verdiler. Hem de pandeminin insanları vurduğu böyle bir zamanda. Ayrıca iptal anlaşması yaptıktan sonraki dönemde buraya yazdığım şikayeti de zorla kaldırttılar. Paramızı vermemekle tehdit ettikleri bizi. Şikayetinizi kaldırmaz iseniz size geri ödeme yapmayız dediler. İslami ev alma yöntemi diyerek, insanların saf ve temiz duygularını kullanarak, herkesi saf yerine koyuyorlar, bir heves giriyorsun ama ayağına prangayı takıyorlar. 

Ayrıca kayıt olurken her gün 10 kere arayan hal hatır soranlar, çıkacağım dediğinde telefonları açmıyor, işi birbirlerine atıyorlar. Benim evraklarımı kaybetmişler ya, Altunizade de olay çıkarttım, sonra nasıl olduysa 5 dakikada tamam bulduk dediler. İptal edeceğim deyince her seferinde Yeni yeni yüzlerle görüşüyorsun ve duvar gibi ve tek dediği laf '' yapabileceğimiz bir şey yok''.  Benim 2 çocuğumun rızkını yediler.

Gelişme
Gelişme

4 hafta önce

Ocak 2020'de Eminevim'e kayıt olduktan sonra 17 bin tl peşinat verdik ve 1700 TL taksit olacak şekilde kaydolduk. Malum 3 ay pandemi süreci başlayınca işlerimiz bozuldu, elde avuçta ne var ne yoksa gitti. Taksitleri de güç bela 10 taksit ödedik ama artık gücümüz kalmadı, bırakın ev almayı kiramızı ödeyemez olduk. Arabamı sattım, işten ayrıldım, sigorta dökümlerime kadar tüm belgelerin hepsini sunduk. Bu nedenle durumumuzu anlatıp anlayış bekledik. Sağ olsun öyle anlayış gösterdiler, ki tam 14 bin tl paramızı kestiler. Tekrar arayıp durumu anlatınca kesintiyi 10 bine indirdiler ama bu seferde paramızı 4 ay hiç ettiler. Biz bu sisteme girdiğimizde altın 220 TL'ydi.

Paramı bugün aldım ve altın 500 TL. Hakkım helal olmasın. Paramı 16 ay işletip üzerinden de 10 bin tl kestiler. Bu parayı bankaya faize yatırsam şimdi param 50 bin olmuştu, altına koysam 70 bin tl olmuştu ama biz 24 bin tl alabildik geriye. 34 bin verdik, 16 ay işletti geriye 24 bin tl verdiler. Hem de pandeminin insanları vurduğu böyle bir zamanda. Ayrıca iptal anlaşması yaptıktan sonraki dönemde buraya yazdığım şikayeti de zorla kaldırttılar. Paramızı vermemekle tehdit ettikleri bizi. Şikayetinizi kaldırmaz iseniz size geri ödeme yapmayız dediler. İslami ev alma yöntemi diyerek, insanların saf ve temiz duygularını kullanarak, herkesi saf yerine koyuyorlar, bir heves giriyorsun ama ayağına prangayı takıyorlar.

Ayrıca kayıt olurken her gün 10 kere arayan hal hatır soranlar, çıkacağım dediğinde telefonları açmıyor, işi birbirlerine atıyorlar. Benim evraklarımı kaybetmişler ya, Altunizade de olay çıkarttım, sonra nasıl olduysa 5 dakikada tamam bulduk dediler. İptal edeceğim deyince her seferinde Yeni yeni yüzlerle görüşüyorsun ve duvar gibi ve tek dediği laf '' yapabileceğimiz bir şey yok''. Benim 2 çocuğumun rızkını yediler.

Eminevim Logo
Eminevim3 hafta önce

Mehmet T Bey iyi günler, Müşteri Memnuniyet Merkezimize İnternet Şubeniz vasıtası ile veya [email protected] mail adresinden de ulaşım sağlayabilirsiniz. Saygılarımızla.

 • profile
 • profile
 • profile
47 Destekçi
  18 Yorum

18 Yorum

Melek
Melek4 hafta önce
 

Çok geçmiş olsun, pazartesi Eminevim'e gitmeyi düşünüyordum bende bu mesajı görünce vazgeçtim. İnşallah mağduriyetiniz giderilir. Çevremdeki herkese yapılan bu haksızlığı göstereceğim

 27
Canan
Canan2 hafta önce
 

Çevrenizdekileri uyarın bu şirketlerin hepsi böyle paranı alırlar ama senin alma zamanın gelirken muhatap bulamazsın bulsan bile teslimatımı alamazsın

 3
Yusuf
Yusuf4 hafta önce
 

Çok geçmiş olsun. Burda bunu okuduktan sonra kesinlikle düşünmeyeceğim bir yer. Önceden de duymuştum zaten. Böylelerinden korkacaksın her zaman

 18
Hamit
Hamit3 hafta önce
 

Böyle yorumları okuyunca iyi ki diyorum uzak durmuşum.

 17
Abdullah
Abdullah3 hafta önce
 

Emin evime girmeme sebebim. Böyle şikayetler oldukça nereye kime güveneceğimizi öğreniyoruz. Beni arıyorlar hala diyorum ki sisteme alın ama para vermem :d

 13
Canan
Canan2 hafta önce
 

Bunun gibi olan bütün şirketler böyle hepsi aynı şeyi yapıyor. Girmeyin arkadaşlar yazık bu millete

Kaan
Kaan5 gün önce
 

Şimdi bende girecektim organizasyon ücreti falan yazıyor sözleşmede şimdi siz zaten bunları kabul ediyorsunuz kesintiyi siz sisteme girdiğiniz andan itibaren oradaki tüm masraflara artık ortaksınız şimdi adamlar 1 sistem kurmuş insanlara yardımcı olmak için siz bu sistemi banka yolundan bozmaya çalışsanız malınıza el koyar haciz gelir her şeye ve bu haczi kaldırmak için malını satıp borcu kapatmak lazım ama banka buna, da izin vermiyor malını satsan ödeyecen ama yok :) yani bu masrafları üstlenmen lazım orada personel var vergisi var giderleri var sen hem ayranım dökülmesin neyse yani diyeceğim o sen olsan verirmisin veririm diyorsan kusura bakma ticaret yapamazsın sürekli kazanmak yoktur kar ile zarar kardeş sen burda bir anlaşma yapmışsın o anlaşmada belli bir oran var o oranı kabul etmişsin git banka ile görüş bakalım sana bu imkanları sağlıyor mu

Semih
Semih3 hafta önce
 

Merhaba, Sizden Aldıkları ''dosya masrafı'' adı altında olan 17.000 bin TL'yi siz zaten havaya savuruyorsunuz. İyi ki 10 bin tlnizide alabilmişssiniz. Rabbim bunları ıslah etsin!

 10
Erdem
Erdem3 hafta önce
 

Eminevim sistemine girmeden önce oturup karşılıklı sözleşme imzalıyorsunuz. O sözleşmede sistemden ayrılmanız durumunda organizasyon ücretinin kesileceği yazıyor. Sözleşme kayıt olurken de okunuyor. Baştan bilerek girip çıkınca şikayet etmek nedir? Ortada bir firma var çalışanları kiraları vs giderleri var bunlar şirketin verdiği hizmetlere karşılık katlandığı giderler. Eminevim 30 yıllık bir firma ve şimdiye kadar 1 kişi bile mağdur edilmemiştir.

 2
Gozde
Gozde1 hafta önce
 

Kimse bu dediklerini anlatmıyor yalan söyleme! Uzun uzun okuyacak vakit de tanımıyorlar, her şey laf kalabalığından ibaret! Parayı isterken de organizasyon ücreti falan denilmiyor, peşinat deniliyor, kimden destek aldıkları çok belli.

 2
Çiğdem
Çiğdem6 gün önce
 

Siz de firma çalışanısınız sanırım madem memnunsunuz şikayet sitesinde ne işiniz var

 1
Mehmet
Mehmet3 hafta önce
 

Tanıdığım en az 8 kişi var. Bu sistemden şüphe etmekte haklıymışlar. Umarım kurtarısınız paranızı

 8
Furkan
Furkan3 hafta önce
 

Verilmiş sadakan varmış iyi ki bankadan kredi kullanmamışsın, sağlıgınıda alırdılar buna şükret

 4
Mehmet
Mehmet2 hafta önce
 

Bankadan kredi kullansam en azından elimde evim olurdu. 1 sene önce 220 bin TL'ye almayı düşünüp krediden korkup almadığım en şu an 450 bin TL'ye satılıyor. Yani krediyle ev alsam 220 bini en fazla 250 bin olarak geri öderdim (erken kapattığım için) evinde hadi sıkışıp 400 e satsam arada yine 150 bin tl karım olurdu, 1 sene içinde oturmamda cabası. Yani inanın her şey ama her şey Eminevim sisteminden daha iyidir.

 5
Esra
Esra2 hafta önce
 

Kesinlikle güvenim kalmadı okuyunca ben de düşünüyordum başvurmayı iyi ki başvurmadım

 5
Mehmet
Mehmet2 hafta önce
 

Çok çok iyi yaptınız. Bunlara katılmakla parayı sokağa atmak arasında bir fark yok. Gidin en kötü hisse senesini alın, 5 yılda paranızı en az 5 e katlar.

 3
Hilal
Hilal2 hafta önce
 

Bende başvuruda bulunmayı düşünüyordum bu mesajı görünce vazgeçtim. Umarım geri ararlar da hakkınızı verirler

 3
Kalender
Kalender2 hafta önce
 

Kardeşim benim Allah yardımcın olsun. Üzüldük senin adına. Çok iyi denk geldi gerçekten. Kardeşim e ev almak için dün Kağıthane de ki Eminevim bürosuna gittiler. Alacağımız eve karşılık, 1.000.000 değerinde bir eve 100.000 komisyon ücreti gibi, bir ön ödeme istemişler. Biz tabi şaşırmadık evin değerinden dolayı. Bugün vadeli de duran kenarda ki paramızı hazırladık, pazartesi de teslim edecektik. Sabahtan beri burada o kadar kötü yorumlar okuduk ki. Kardeşim ev alamayacağı için üzülmesini beklerken tam aksine sizin sayenizde sevindi. Gerçekten uçurumun eşiğinden dönmüşüz.

 2
Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Yeni karşılaştırma

ile

Şikayetvar'ı ziyaret amacınız nedir?

Benzer Şikayetler

profile
 • 0görüntüleme
 • 3 gün önce

Ailenin 4. Eminevim üyesi olarak yaşadığım problemden hemen bahsedeyim. Teslimat gününü ve saatini bana göre değil kendilerine göre ayarlıyorlar ve ben bu süreçte satıcı ile Eminevim temsilcileriyle iki arada bir derede oluyorum. Telefon trafiği ve satıcıya verdiğim kaporayla beraber iş daha karışık...

 • profile
1 Destekçi
profile
 • 0görüntüleme
 • 6 gün önce

Medya mah. Diclekent Bulvarı no:***Kayapınar / Diyarbakır adresli Eminevim şubesinde çalışan b**** bey adındaki kişi telefonu yüzüme, kapatıp "diğer şubeye git" şeklinde emrivaki konuşuyor. Benim tüm işlemlerimi onun yanında yaptım sadece bir anlaşmazlık oldu diye böyle konuşuyor. Telefonumda da gör...

 • profile
1 Destekçi
profile
 • 0görüntüleme
 • 17 Mayıs 17:49

17.05.2021 tarihinde eski üyeliğim üye no 117***90 numaralı abonelik yeni abonelik geçiş yapmak için Osmaniye Eminevim şubesinden f***** temsilcim ile bayramdan önce telefon yolu ile yeni kampanya ile bilgilendirme yaparak ön işlem yapması sonrası ve bugün 17.05.2021 tarihinde Osmaniye Eminevim şube...

 • profile
 • profile
 • profile
5 Destekçi
profile
 • 0görüntüleme
 • 21 Nisan 15:24

Eminevim sistemi, konuşulan ile uygulananın bir olmadığı, bilgilerin şeffaflıkla verilmediği, kayıt etmek için ellerinden geleni yapıp biz zorluk çıktığında kayıt sırasında ki ilginin zerresini göstermeyen bir kuruluş. Telefonda ne konuşulduysa hiçbirine uyulmadı ve mağdur edildik. Pandemi sürecinde...

 • profile
 • profile
 • profile
10 Destekçi
profile
 • 0görüntüleme
 • 29 Mart 21:36

1.354.* numaralı üyenizim 09.2020 ayında Eminevim Çukurova şubesine 500 bin için kayıt oldum. Toplamda 120 bin peşinat,40 bin org. Ücreti ödedim. Aylık 3.800 ödeme yapıyorum. 2 çekilişe katıldım. İkisinde de çıkmadı.  Şu an da oturmuş olduğumuz evin kira olması sebebiyle ev sahibimiz pandemiden dol...

 • profile
 • profile
 • profile
19 Destekçi
9 Yorum
profile
 • 0görüntüleme
 • 21 Şubat 17:40

Eminevim'le anlaşma yaptık paramızı yatırdık kağıtları imzalattılar söyledikleri gibi yapmadılar paramızı da aldılar ve bizimle anlaşma yapan personelinde işi bıraktığını söylüyorlar. Şimdi ise paramızı da geri vermiyorlar söyledikleri gibi de yapmıyorlar. Bir çözümde sunmuyorlar bu konuda şikayetçi...

 • profile
 • profile
 • profile
11 Destekçi
1 Yorum
profile
 • 0görüntüleme
 • 17 Ocak 23:58

Eminevim'den eve yazıldım çekilişte ev çıktı anlaşmamızda 6 ayın sonunda teslim alacaktım ama 22 ay sonra dediler biz yanlış anlatmışız diyor temsilci. Telefonla şikayette bulundum dönüş yapan olmadı. Kardeşim kaydetmek için her gün arıyorsunuz şimdi niye aramıyorsunuz. Bir arayın da sonucu söyleyin...

 • profile
 • profile
 • profile
13 Destekçi
profile
 • 0görüntüleme
 • 07 Ocak 10:07

Piyasa şartlarından dolayı Eminevim'den çekilme kararı aldık 1 hafta önce dilekçe verdik. Paramız halen yatmadı ne arayan ne soran oldu Antalya Dokuma şubesi şu an telefonlara bakan yok. İhtiyacımız olmasa mağdur olmasak ödemeye devam ederdik.

 • profile
 • profile
 • profile
6 Destekçi
profile
 • 0görüntüleme
 • 20 Aralık 2020 18:24

Ev almak umuduyla Eminevim'e 400 bin tl değerinde sözleşmenin çekilişine başvuruda bulunduk. 20 bin tl önden ödeme yaptık. Bize taksitlerimizin de 3 bin tl olduğu ve abonelikten (istediğimiz zaman çıktığımızda yatırdığımız abonelik ve taksit paralarının tarafımıza verileceği belirtildi) bunu da bize...

 • profile
 • profile
 • profile
14 Destekçi
1 Yorum
profile
 • 0görüntüleme
 • 12 Aralık 2020 01:54

1070*** numaralı sözleşmenin üyesi idim. Bu sisteme girmek için defalarca ikna ile arandım ve maalesef girdim. Çünkü güvendim keşke girmeseydim. Ama bir yanlışlık yaptığımı sonradan anladım. Çünkü faizsiz diye girdim. Ne için bir ev sahibi olmak faize bulaşmadan bankalara gitmeden ama olmadı. Çocukl...

 • profile
 • profile
 • profile
10 Destekçi
3 Yorum