20 Aralık 2018
Yorum Yap
#11329704

Eminevim Ödeme Yapmamak İçin Engel Çıkarıyor!

Eminevim'e araba ve ev için 240 TL'ye yazıldım. Arabamı da önden 46 bine peşinat saydılar. Ablam kanser hastası ağır radyoterapi ve kemoterapi gördü. Şu anda malulen emeklilik kanser nüks etmedi diye kesildi. Eminevim'den sağlık nedeniyle ayrılmak istedim. Bana 43 bin TL vereceklerini ve 6 ay sonra ödeme yapacaklarını söylediler. Yazık ki en başta sağlık sorunu olduğu zaman organizasyon dahil tüm ücretlerin iade edileceği söylenmişti. Bu nasıl bir sözünde durmak bilmiyorum ablam şu anda çalışabilecek durumda değil.


Affedersiniz hasta bezi kullanıyor evin içinde dahi ve Eminevim benden ablamın sağlık raporu niteliğinde belge istiyor. Ödeme yapmamak için. Zaten malulen emeklilik şartı %60 olduğundan ödeme alamıyor. Zaten benim sizden paramı almak isteme sebebim ablama maddi destek olmak istemem. Eşi yok 2 çocuk var ve kanser yüksek riskli bir tür. Çalışabilecek durumda değil. Bir de bunu zorlaştıran şartlar var.


Eminevim kanser yoksa parada yok diyor resmen. Devlet desteği şu anda kesilmiş ben o yüzden paramı alıp destek vermek istiyorum. Sizden ablama engellilik raporu verin ablamı maaşa bağlayın demiyorum. Size verdiğim parayı istiyorum. Eminevim tam bir hayal kırıklığıymış. Sanırsınız ki emeklilik için size başvurduk siz de ona göre para iadesi vereceksiniz. Şu anda çalışamaz durumda olan bir insanin hiçbir desteği olmadığı için geri çekiliyorum ve paramı istiyorum sadece bu başvuruyoruz.

Safiye Safiye 52.595 Okunma

Cevaplar

  • Safiye25 Aralık 2018

    Belgeleri gönderdim sağlık konusunda hassas olduğunuzu söylediniz süreç konusunda da hassasiyet gösterir misiniz? Bana ne zamsn dönüş yapacaksınız?

  • Eminevim Temsilcisi21 Aralık 2018

    Safiye S. Hanım iyi günler, Sistemlerimizden kontrollerimizi sağladığımızda 28 Nisan 2018 tarihinde sistemlerimize üye olduğunuzu görüntülüyoruz. Ayrılma işlemlerinizi 14 Aralık 2018 tarihinde başlatmış olduğunuzu ve değerlendirilmesi adına vermiş olduğunuz sağlık raporlarının Şubat-Mart 2017 ve Mart 2018 tarihine ait olduğunu görüntülüyoruz. Sağlık gibi mücbir durumlara son derece hassasiyetle yaklaşan şirketimiz sizlere de yardımcı olabilmek adına sunmuş olduğunuz belgeleri incelemiştir. Sunmuş olduğunuz belgelerin tarihlerinin üye olmanızdan önceki tarihleri kapsaması nedeniyle tarafınızdan ablanızın rahatsızlığına dair yakın tarihli belge talep edilmiştir. Zira ilgili müdürlük sadece güncel sunulan belgeler ile işlem yapabilmektedir, yani her resmi kurumda olduğu gibi. Sizler de 20.12.2018 tarihinde bu belgeleri hastahaneden alıp ileteceğinizi belirtmenize rağmen ardından arayarak sunacağınız belge olmadığını iletmiştiniz. Buna rağmen iade tarihi ve tutarında sizlere yardımcı olunulmaya çalışılmıştır. Hassasiyetleri olan şirketimize her türlü soru ve sorununuzda internet şubenizden ve ya [email protected] adresinden de ulaşım sağlayabilirsiniz. Saygılarımızla.

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler