18 Haziran 2015 #3312473

Eminevim-Eminotomotiv Gerçekleri!

100.000 TL için sisteme girdim, paramı aldım. Anlatılmayan gerçekler var.
1-Paranızı sadece Kuveyt Türk'e yatırıyorlar ve 10 TL kesiliyor. Bulunduğunuz yerde yoksa yolculuk yapacaksınız yada başka banka için 100-150 TL kesinti. 2-Zorla evinize kendi sigorta şirketinden sigorta yapıyorlar. Bu zorunlu değil ama yapıyorlar.
3-Zorla evinize DASK sigortası kendi şirketlerinde yapıyorlar. Bu zorunlu ama kendi firmalarından yapıyorlar.
4-Senetleri imzalamak için şubeye çağırıyorlar ya da hiç hesapta olmadan 40 TL imza beyannamesi notere veriyorsunuz.
Sisteme girerken istediğiniz bankaya, paranız 100.000 TL olarak yatar dediler. Hiçbir kesinti olmaz dediler. Ancak 500 TL kesinti/masraf oldu.

Kemal 13.946 Okunma

Cevaplar

  • Kemal20 Haziran 2015

    Beni popülizm yapmış gibi gösteriyorsunuz. Ancak 2013 yılı Kasım ayı yanımda eşim ve babam da vardı. Sisteme girerken Ali a. Bey'e (Müşteri Temsilcisi) Zonguldak' ta bir kafede defalarca sormamıza rağmen (şahitlerim eşim ve babamdır) girmiş olduğunuz tutar, istediğiniz bankaya, tam 100.000 TL olarak yatacak denildi. En az 4-5 sefer sorduk kendisine ve her seferinde aynı cümleyi bize söyledi. Sigorta ile ilgili ise siz ev alırken ya da parayı almanıza yakın ya da sisteme girerken bundan bahsetmiyorlar son dakika söylendi. Sigorta olayı sonradan çıkıyor uzatma dakikalarında. Sorunlarımı sanki halletmişler gibi şu tarihte şu kişiyle görüşmüşsünüz diyorlar. Arayanda benim gündeme getirende benim. Ben aradım. Bana inanmayan varsa açıp sorsun, her şekilde herkesle yüzleşirim. Telefon numaram 05435445151 dir. Bize birebir defalarca söylenen cümlenin aynısını size tekrar yazıyorum. "Paranız kesintisiz 100.000 TL olarak, istediğiniz bankaya yatacaktır" denildi. Gerçekte olan ise; hiç hesapta olmayan 400 TL gibi bir kesintiyle şirketin belirlediği bankaya yatıyor. Banka ile ilgili sorun yok Kuveyt Türk hizmetten memnunuz. Ancak bulunduğunuz ilde yoksa ya da uzaksa ekstra 100-150 TL gibi bir kesinti daha yaşarsınız. Bu da en az 500 TL kesinti yapar. Şirket bizim adımıza en uygun sigorta şirketini buluyor ifadesi kullanılmış. Biz bulamıyor muyuz? DASK dan bahsetmiyorum, DASK haricinde ekstra konut sigortasından bahsediyorum. Ben yukarıda yazdıklarımı belirttim, telefonumu da belirttim, kim varsa ilgili kişiyle de birebir yüz yüze görüşürüm. ayrıca ev teslim aldıktan sonra merkezden bir bayan aradı memnuniyetiniz için aradım dedi memnun değilim beni arasınlar genel merkezden dedim tamam efendim dedi. 2 aydır arayacaklar bizi, arayan da olmadı. Velasıl şuan belki siz sisteme girerken bunlar tek tek size anlatılır, ama 2 yıl önce biz sisteme girerken bize anlatılan yukarıdaki gerçeklerdir.

  • Eminevim Temsilcisi19 Haziran 2015

    Sayın A., Teslimatınızı üç ay önce aldınız. Üyeliğiniz süresince her konuda bilgilendirmeler tarafınıza yapıldı. Teslimatınızla ilgili sorularınız şube yöneticimiz tarafından 25/Ocak tarihinde saat 17:56’da detaylıca cevaplandırıldı. Yukarıda bahsetmiş olduğunuz konular size daha önce izah edildi fakat yazdığınız yazıyla ve spekülatif başlıkla bir şikayet gibi göstermeye çalıştığınız için tekraren bilgilendirmekte fayda görüyoruz. Bankalar yaptıkları her işlem karşılığı masraf alırlar. Bazen bu masraflar acımasız rakamlara dönüşebilir. Bizim tüm bankalara müdahale etme imkanımız olamayacağı malumunuzdur. Firmamız teslimat tarihi gelen üyelerimizin bu banka masraflarından dolayı uğrayacakları kayıpları en aza indirebilme adına bazı kurumlarla anlaşma yoluna gitti. Bu kurumlara gönderilen ödemelerde diğer bankalara göre sembolik sayılabilecek masraflar alınmaktadır. Biz illaki buraya gideceksiniz demiyoruz. Eğer masrafını öderim şu bankaya gönderin derseniz bizim için değişen hiçbir şey yok. Çünkü bu parayı banka alıyor. Üyelerimizin menfaati adına yapmış olduğumuz bu işlemi neden işlemiş olduğumuz bir suç gibi anlattığınıza anlam verebilmiş değiliz. Sigorta firmamız neredeyse tüm sigorta kuruluşlarının acenteliğini yapmaktadır. Bu kuruluşların arasında en avantajlı olan fiyatlar üyelerimize verilmektedir. Buna rağmen yok ben başka yerden yaptırmak istiyorum dediğinizde satıştan önce sigortanızı yaptırıp Teslimat birimine ulaştırdığınızda dosyanızın içine o poliçe konur ve kesinti yapılmaz. Bu konuyu da farklı anlatıyorsunuz. Senetlerin imzası konusuna gelince; yapılan senetlerin şubelerimizde imzalanması mecburiyeti yoktur. Eğer şubemize gelme imkanınız varsa şube yöneticisinin yanında senetleri imzalarsınız. Başka bir işlem yapmanıza gerek kalmaz. Yok ben gelemem diyorsanız senetleri size göndeririz, bulunduğunuz yerde imzalarsınız. Fakat bu imzanın gerçekten size ait olduğunun teyidi için noterden imza beyanınızı ekler gönderirsiniz. Bu işlem değerli bir evrak olan senet üzerindeki imzanın gerçekten size ait olup olmadığının teyidi içindir. Bu konu size uzunca anlatılmasına rağmen burada yine gündeme getiriyorsunuz. Siz ne derseniz deyin biz sizi ev sahibi yaparak bir kişiyi daha evine kavuşturmanın sevincini yaşıyoruz. Takdir edip etmemek size kalmış. Bilginize sunarız,

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön