18 Nisan

Eminevim Haksızlık Yapıyor!

21 ay önce Eminevim'e konut için giriş yaptım. Tüm ödemelerimi zamanında düzenli olarak yaptım. Mart 2017 çekiliş talihlisi olarak girişte anlaştığımız miktarı almaya hak kazandım. İstenilen tüm belgeleri tanzim ettim ancak şartlardan birisi eksik kaldı. Kefil sadece 1 tane bulabildim, oysa Eminevim 2 tane kefil istiyor.

Emekli olmayacak sigortalı çalışan olacak diyor bu kefiller için. Birinci kefil eşim oldu ama ikinci kefili bulamadım. Babam emekli onun kefaletini kabul etmediler. Bu devirde kim kime kefil olur kimseyi suçlayamazsın. Aile içinde ve arkadaş ilişkilerimde tatsız diyaloglar yaşadım bu kefil mevzu için, çok yıpratıcı oldu.

Kefili bulamayacağımı anlayınca sistemden çıkmak için dilekçe yazdım ve paramı geri istedim. Eğer kefili bulsaydım ay sonunda ev için ödeme yapacaklardı ancak şimdi birikmiş paramı bile 4 ay sonra vereceklermiş, buna hakkınız yok! Paramı derhal verin!

Tahir B. 3.810 Okunma

Cevaplar

  • Tahir B.3 g

    Eminevim, konut teslimatı için 2 kefil istiyor. Kefilin birincisi eşim oldu, ikinci kefili bulamadığım gerekçesiyle ipotek altına alacağı ev için, çekilişini kazanıp hak ettiğim 120.000 TL'nin ödemesini tarafıma yapmıyor. Teslimatı alamayınca çıkış dilekçesi verdim bu kez de tarafıma ödeyecekleri 28.500 TL'nin ödemesini aylar sonrasına öteliyorlar. Halbuki kefil bulabilseydim ay sonunda konut için 120.000 TL teslimat gerçekleştireceklerdi. Yani onlara tahakküm uygulayamayacak durumda oluşumuzdan faydalanıp paramızı işletiyorlar. Size millete zulmetme hakkını kim veriyor kardeşim. Para benim param, teslimat zamanım da gelmiş, benim paramı elinizde tutup kazanç sağlamaya hakkınız yok. Ya konut teslimatınızı yapın ya da biriken paramı derhal tarafıma ödeyin! Herkesin kendisine göre planı var, üç kuruşluk birikimimizi gasp ediyorsunuz. Hakkımı helal etmiyorum.

  • Tahir B.3 g

    Sayın müşteri temsilcisi, sözleşmede yazıyor oluşu akıldışı olduğuna delil değildir. Sonuçta evi ipotek edeceksiniz. İnsan hayatı boyunca nadiren ev alma gibi bir halı yaşıyor. Kefil olayının sıkıntısını bilmediğimizden sözleşmeyi üstünkörü okumuşuz. Yaşayınca anladık ki bundan sonra kefille ilgili bir şeyle karşılaştığımızda bir adım geri atıp düşüneceğiz. Kefil bulabilseydim ay sonuna kadar konut için 120.000 TL teslimat gerçekleştirecektiniz, çıkış dilekçesi verdikten sonra teslim edilmesi gereken 28.500 TL'nin ödeme gününü ötelemenize ne demeli? Size tahakküm uygulayamacak durumda oluşumuz size zulmetmeye mi itmeli? Neticede ben ödemelerimi düzenli yaptım, çekiliş çıktı ve konut teslimatını da hakettim, şimdi sadece ödediğimi bile almakta sıkıntı yaşıyorum. Para benim param arkadaşım, benim paramı bir an bile elinizde tutmaya hakkınız yok. Tarafıma ödemeyi gerçekleştirin!

  • Eminevim Müşteri Temsilcisi4 g

    Sayın Tahir B., Kefil konusu sözleşmemizde yazılıdır. Teslimatın yapılabilmesi için dosyanızın eksiksiz olarak tamamlanması gerekmektedir. Emekli olanların özel bir statüsü olduğundan maaşlarıyla ilgili herhangi bir uygulama yapılamamaktadır. Bu sebeple emekli olanlar kefil olarak kabul edilememektedir. Bilginize sunarız.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön