Elvan Çeyiz Satış İptali!

Metin Metin21 Şubat 16:19

Elvan Çeyiz Gaziemir şubesinden ailem 20.02.2020 tarihinde 20 taksit olarak bir buzdolabı almışlar. İlk taksiti peşin aldılar. Teslimatı 4 gün sonra yapılacak denildi. Bazı özel nedenlerden dolayı ertesi sabah alimdan vazgeçtik. İptal ve para iadesi almak için dükkana gittik ancak iptal yapamayız dediler. Bunun yasal hak olduğunu ve ürün zaten teslim alınmadığını ve geçerliliği olmadığını belirttik tüketiciyi kanununda hakkımızın olduğunu belirttik ancak yapamayacaklarını söylediler. İş kanununda böyle bir şey yok dediler.

 Daha kanunun ne olduğunu bilmeden tüketici kanununu iş kanunu sanıyorlar. 70 yaşında adamı Tüketici Mahkemesi'ne gidip başvurmak zorunda bıraktılar. Telefonla aradığımda telefonu beklemeye aldılar. Sonrası açmadılar. Zar zor düşürdüm açtılar. 70 yaşında adamı bu şekilde koşturuyorsunuz yazık değil mi dedim. Yazık değil dediler. 

hem haklarınızı ihlal edip hem de hakaret ediyorlar. İnsanları zora sokup para kazanmaya çalışıyorlar. Böyle firmaların ceza almaları gerek. Onun için yasal tüm yerlere başvuracağım.

  • - Görüntüleme
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler