28 Ekim 2016 #6801721

Eleman.net Hesap Kapatılması!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bünyesindeki İşkur'a bağlı olarak kurulan, özel istihdam büroları olarak kanun hükümlerine göre hizmet veren ilan sitelerinden olan Eleman.net sitesine 08,08,2016 başlangıç tarihi ile ilan verdim. Araya bayram girdiği için 4 gün uzatma ile 64 gün sonra pasif hale gerilmesi gereken ilanım dört gün önceden kapatıldı. Kendilerini aradım zorla ikna ettim ve açtırdım. Dolayısı ile ilan pasif olduktan sonra 15 gün ilanlarına ulaşmam gerekirken, 27 Ekim tarihinde süre tamamlanacakken, bu defa yine dört gün önceden hesap kapatıldı. Kendilerine sitem eden ve konuyu Cumhuriyet Savcılığına, Tüketici Derneğine ve bakanlığa şikayet edeceğimi söyleyince bu defa, üyeliğim hiçbir gerekçe göstermeden iptal edildi. Yarım ağızla yazışmalarda kural dışına çıktığım bahanesi ile 'Biz kralız, İşkur falan tanımayız, ister zam yapar, ister atarız" diyenlerden hesabını soracağım.

Saim 2.055 Okunma

Cevaplar

  • Saim06 Aralık 2016

    Tüketici Sorunları Hakem Heyetine, bakanlığa ve hakkımı gasp ettikleri için Cumhuriyet savcılığına başvuracağım konusundaki uyarılarımı dikkate almadıkları gibi bunu kendilerini tehdit ettiğim şekilde yorumlamalarının yanında, sadece Sikayetvar.com da yayınladığım bu şikayete rağmen sanki bir çok sitede aleyhlerinde gerçek dışı paylaşımlarda bulunduğum, çalışanlarına hakaret ettiğim konusunda resmen gözdağı vererek hakkımda hukuki süreç başlatacaklarını kibarca (!) ifade ettikleri mail lerine, anlayacakları şekilde son derece detaylı bir maille cevap vermem ve size pazartesi gününe kadar süre veriyorum şeklindeki uyarımdan sonra cep telefonuma gelen bir mesaj ile firma bilgileriniz onaylandığı bilgisi geldi. Daha sonra da Eleman. Net den Ş*** hanım arayarak, şikayetimde belirttiğim 4 günlük hakkımın verilmesi için kendisine üst yönetimden bilgi verildiğini istediğim tarihten itibaren dört gün ilan başvurularımızın açılacağını söyledi. Sonuçta dört gün açıldı. Ancak Mesele sadece bu değildi elbette. Sorgusuz sualsiz, hİÇ bir açıklama yapmadan üyeliğimin iptali konusuydu. Bu konuda genel hukuk ve tüketici hakları hukukuna aykırı gizlilik sözleşmesi nde aday veya firmanın üyeliğini iptal edebilir. İlgili taraflara bilgi verme zorunluğu bulunmaz gibi ben yaptım oldu gibi hukuk dışı maddeler dolaylı olarak devlet adına yani İşkur a kanun ile sözleşme ile bağlı çalışan firmaların hakkını hukukunu korurken, öZEL istihdam bürosu olarak istihdamı sağlama adına hizmet verme görevi olan böyle bir kurumun istihdamın ana unsuru olan firmalara karşı kafama göre istediğimi yaparım. Üyeliğini iptal ederim. Sebep göstermem. Niye iptal ettiğim için bilgi vermem böyle bir zorunluluğum yok gibi gayri kanuni uygulamayı yapanlar, mutlaka ve mutlaka bunun hesabını, TSHH ve ilgili kurumlar karşısında hesabını vereceklerdir.

  • Saim16 Kasım 2016

    Sikayetvar.com admin ya da yetkilileri, şikayetimin aktif olmasından sonra burada yazdığım ikinci yorumu silmenizin geçerli bir sebebi olmalı. Tarafıma acilen bildirilmesi gerekmektedir. söz konusu firma hakkında hukuki süreç başlatacağımız için burada yazdığımız yorum hukuki süreç açısından son derece önemli. Firma İşkur yetkilileri ile yaptığımız görüşmelerin yer aldığı yorumdan rahatsız olarak sizinle bağlantılı olarak yorumu sildirmiş olabilir mi? Hukuk sürecinde silinen yorum içeriği de önemli olduğundan, yorumun silinmesinin cevabı Sikayetvar.com yetkililerinden istenecektir.

  • Saim29 Ekim 2016

    Diğer ilan sitelerini bilmiyorum ancak, eleman. Net den yola çıkarak, ilan sitelerinin İşkur 'un izin belgesi ile özel istihdam büroları olarak, işveren ile iş arayanları buluşturarak, Türkiye'de istihdam oranın azılmasına, üretimin arttırılmasına alt yapı oluşturacak bir çalışma ilkesi ile hareket etmesi gerekirken, genel hukuka aykırı, firmaları devlet ve İşkur alt kuruluşu olarak koruyup kollayacağına, firmaları zor durumda bırakan, ben yaptım oldu diyerek, hukuk dışı sözde kuralları ile adeta sağmaktadırlar. Bu ülkenin başbakanının Bankalar kanununa göre işlev gören ancak mevzuat boşlukları ile halkı ve firmaları kullandıkları için yine mevzuat boşluklarına sığınan başta eleman. Net olmak üzere ilan siteleri firmaların yüzlerce lira vererek satın aldıkları ilanları 15 gün sonra kapatarak, başvurular açmak için ikinci kez para talep ediyorlar.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön