20 Ocak 2014 #2246463

Aeg Servisi Sorunu Anlamadan Ücret İstiyor

Makinem sıkma programında iken neredeyse yürür hale gelmişti. Hazır garantisi devam ederken servisi aradım. Problemimi anlattım. Servis yetkilisi; geliriz fakat 40 TL'nizi alırız dedi. Neye göre bu ücreti alıyorsunuz diye sorduğumda, sıkıntınız varsa gelen teknisyene anlatırsınız dediler.


Arıza kaydını iptal ettim ve Aeg müşteri temsilcisine servis ile yaşadığımı durumumu yazdım. Müşteri Temsilcisinin gönderdiği maili aynen yazıyorum;"Servis hizmetlerinde garantili ya da garanti dışı cihazlarda kullanıma bağlı bir hata, cihazda eksik kullanım, elektrik veya şu tesisatından kaynaklı durumlarda servis hizmet bedeli talep etmektedir..."Anlayacağınız sıkıntının ne olduğu bilinmeden olayı bana bağladılar.

Serkan 713 Okunma

Cevaplar

  • Serkan28 Ocak 2014

    01.02.2014 tarihinde servis gelip bakacak..Değerlendirmeyi bu tarihten sonra yapcağım...

  • Serkan20 Ocak 2014

    Sayın Yetkili, yanlış anlamıyorsam daha önce randevusunu iptal ettiğim servis ile irtibata geçmemi istiyorsunuz. Daha arızasını tespit etmemiş peşinen para isteyen ve neye göre para istediğini bilmeyen bir servise itimat etmemi mi bekliyorsunuz? Ben bu servise nasıl güvenebilirim Açıklarmısınız? Yazacakları rapora güvenmemi beklemeyin lütfen... Sizden şunu yapmanızı beklerdim..." Telefon etmenizi ve Makinamdaki sorununu ne olduğunu ? Hangi servis sizinle bu şekilde konuştuğu ? Sıkıntınızı gidermek için sizi farklı bir servisimize yönlendiriyorum" vb cümleler duymak isterdim.. Çünkü kurumsal bir firmanın gereği bu olmalıdır... Para tuzağı düşüncesinde olmayan ve garantili bir üründen para talep etmeyen bir yetkili servis ile beni muhattap etmenizi rica ediyorum.

  • Electrolux Temsilcisi20 Ocak 2014

    Sn Yeşilırmak, Yapmış olduğunuz şikayet neticesinde servis sorumlusu tarafından alınan Cumartesi günü randevunuz ,tarafınızca iptal edilmiş. Yetkili servise gerekli bilgilendirme yapılmıştır. Ürün kontrolleri için randevu almanızı rica ederiz. Saygılarımızla. Electrolux A.Ş Tüketici Hizmetleri.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön