03 Şubat 2014 #2271356

Aeg-Electrolux-Zanussi Unirapido ZB 2803 - AA Pilleri Değiştirilemiyor!

Unirapido ZB 2803, 10 adet AA standart şarj edilebilir pil ile çalışan bir süpürge. Ürünü alırken bu özelliğinden dolayı almıştım, pillerin ömrü dolduğunda değiştirmeyi planlıyordum.


Ürünü alalı 2 yıla yakın bir süre oldu ve pillerin kullanım süresi doldu, artık şarj olmuyor alet. Fakat pilleri değiştirmek için makineyi açtığımda pillerin standart AA piller olmadıklarını, kablolarla birbirlerine lehimli olduklarını, pil yatağı bulunmadığını gördüm. Pilleri değiştirmem imkansız.


Electrolux, pilleri değiştirilemeyen bir ürünü sanki pillerin değiştirebilme imkanı varmış gibi satıyor. Ürün 2 yıllık kullanım süresi dolduğunda hurda yığınına dönüyor.

Anıl 1.710 Okunma

Cevaplar

 • Anıl07 Şubat 2014

  Geçiştirme cevap verdiler. Ürün hala piyasada insanlar yanlış bilgilendirilerek satılıyor, belirttim ama ona da cevap vermediler.

 • Anıl03 Şubat 2014

  Benim ürünü aldığım sitede 10 Adet şarj edilebilir AA pil ile çalışır yazıyordu. Aynen aşağıdaki sayfalardaki gibi, http://www.netreyonum.com/urun/electrolux-zb-2803-unrapido_145452.aspx?CatId=3399&ref=akakce&v=1.41.3 http://www.ankastrelife.com/U27325%2C916%2Celectrolux-zb2803-unirapido-sarjli-supurge.htm?ref=akakce&v=1.84.3 Tüm insanlar bu ürünü AA şarjlı pil ile çalışabilir diye alıyor. Ve halen ürünü satan tüm yerlerde bu şekilde servis ediliyor. Ben ürünü evimister.com üzerinden satın almıştım ve site şu anda kapalı. Ürün bilgilerinde "10 standart AA şarj edilebilir pil ile çalışır" yazıyordu.

 • Electrolux Temsilcisi03 Şubat 2014

  Sn Özselgin, Göndermiş olduğunuz linkteki ilgili sayfa ürün'ün pillerinin değiştirilmesine ait bir dayfa değildir. Ürün'ün imha edilmesi halinde çevre korumua yönetmeliği gereği pillerin ürün'den bertarafının nasıl yapılacağı ile ilgilidir. İlgili husus başlık bölümünde belirtilmiştir. "Removing batteries Only remove batteries if product is to be scrapped." Ürünlerin her türlü onarımında yetkili servis kontrolünde yapılması hususu ise bir sonraki sayfada belirtilmiştir. En yakın yetkili servisten pil temini ile ilgili hizmet alabilirsiniz. Saygılarımızla. Electrolux A.Ş Tüketici Hizmetleri Müdürlüğü,

 • Electrolux Temsilcisi03 Şubat 2014

  Sn Özselgin, Ürünlerimizde batarya grubları değişim özelliğine sahiptir. En yakın yetkili servisten pil temini ile ilgili hizmet alabilirsiniz. Saygılarımızla. Electrolux A.Ş Tüketici Hizmetleri Müdürlüğü,

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön