02 Eylül 2013 #1988703

Aeg-Electrolux-Zanussi Süpürgenin Motoru Duruyor!

Bir elektronikçi olarak Electrolux elektrik süpürgesi aldım. Araştırmamda birkaç kişi motorunun durduğu ve sonrası değişimi sonrasında iyi çekmediğini yazıyordu. Ben de kimi zaman bu şekilde oluyor diye düşündüm. Ancak aynısı başıma geldi. Önce 2 kez motor 3 dk. süpürme sonrası durdu. Ben de servise götürdüm ancak motoru değiştirdiler. Bu sefer çok iyi çeken süpürge çekmemeye başladı.


Sanırım bu seride veya üretim ile ilgili bir problem var. 4 kez tamire verdim ama halen sonuç elde edemedim.

Bahadır 689 Okunma

Cevaplar

  • Bahadır02 Eylül 2013

    Merhaba , 1. servise gönderdiğimde aynı yanıtı aldım ve temiz olarak bana geldi. Kullandıktan 2 dk sonra tekrar stop etti. Hatta servis formunda bu sefer biz temizledik diye yazıyordu. 2. Servisimde verdiğim evet olabilir dendi ve motor değiştirdiler. 3. Servisimde motor gücünden şikayet ettim çünkü aldığımda halıyı kaldıran süpürge şimdi tozları bile zor temizliyordum. 4. servisimde çekim gücüyle ilgili sorun yok dendi. Şimdi madem kullanıcı hatasıydı niye motoru değişti? elektronik mühendisiyim az çok nasıl olduğunu anlıyorum ve motorda durduğunda aşırı bir sıcaklık söz konusuydu bunu da söyledim. Belki bir ev kadını için dedikleriniz doğru olabilir ama benim için değil. Böyle yaparak lütfen markanızı zedelemeyin. media markt taki arkadaşlar sizden daha yapıcı. Malesef bunu tüketici hakları diye birşey var. Ayrıca yaptığım araştırmaya göre aynı sorunu yaşayan insanlar var. Sorun bu modelde veya seride üretim sorunu olabilir.

  • Electrolux Temsilcisi02 Eylül 2013

    Sn. Tüketicimiz, Süpürge makinalarında hava sirkülasyonuna bağlı olarak aşırı ısınma durumlarında motor aksamını korumak için ısı kontrol termik'leri mevcuttur. Bu termikler toz torbası dolu olduğunda veya filtreler tıkalı olduğunda devreye girer. Toz torbasız mode'lerde ise atıkların toplandığı hazne'de bulunan filtreler dolduğunda veya işlevini yitirdiğinde devreye girer. Her şekilde amaç motor aksamını korumaktır. Ürünüzün performasını artırmak için belirtilen filtrelerin sık temizlenmesini sağlamanız halinde süpürgenizin verimliği artacaktır. Herhangi bir problem halinde Tüketici danışma hattımıza erişebilirsiniz. Electrolux A.Ş. Müşteri Hizmetleri 0 800 211 60 32

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön