14 Şubat 2013

Aeg-Electrolux-Zanussi Electrolux Batarya Garanti Kapsamına Girmiyormuş!

Mediamarkt'ten Electrolux Unirapido sarjlı süpürge aldım. Bir yıl sonra sarja takılıyken şarj bitti ikazı verdi ve çalışmadı. Yetkili servise götürdüm. Kontrol sonucu pilin arızalı olduğu, pilin garanti kapsamı dışında olduğundan 140 tl karşılığında pilin değiştirileceği cevabını aldım.

3 yıl garantisi olan cihazın garanti belgesinde tüm parçalarının garanti kapsamında olduğu yazarken böyle bir cevabı hangi hakla verdikleri anlaşılır bir durum değildir. Pil garanti kapsamı dışındaysa garanti belgesine açıkça yazarsın, yazmazsan verdiğin garantinin arkasında durursun. 179 tl ye aldığım süpürge için 1 yıl sonra 140 tl pil parasını hangi hakla istenir?

Naci 526 Okunma

Cevaplar

 • Naci30 Mayıs 2013

  Şikayetime destek veren herkese teşekkür ederim. Yukarıda 14.02.2013 tarihinde, "Yasaların izin verdiği yere kadar bu çirkin uygulamanın karşısında mücadele verip bu ve diğer sitelerde sonucu duyuracağım. " Bunu herkese duyurmuştum. TÜKETİCİ MAHKEMESİ KARARI İLE PİLLER GARANTİ KAPSAMINDA DEĞİŞMİŞ OLUP FİRMANIN İTİRAZI OLSAYDI İCRA YOLUYLA TAHSİLİ MÜMKÜN OLACAKTI. Pilleri değiştiren yetkili servis bu durumun Türkiye de bir ilk olduğunu söyledi. Electrolux ve benzeri fırsatçı, tüketici düşmanı firmalardan alışveriş yaparken bir kez daha düşünün... Bu konu burada bitti mi...? tabi ki bitmedi..KONUYU ALMANYA'DAKİ ÜRETİCİYE BİLDİRİP MARKANIN TÜRKİYE DE NASIL KİRLETİLDİĞİNİ, VE BUNUN GİBİ KONULARI TAKİP ETMELERİNİ İSTEYECEĞİM. Herkes hakkını arasın, Saygılarımla,

 • Naci28 Mart 2013

  İlk cevap pil garanti kapsamı dışında olduğu için, bu tutmayınca kullanıcı hatası..çabalayın bakalım!!!!

 • Naci14 Şubat 2013

  Piller garanti kapsamına girmiyorsa garanti belgesinde açıkça belirtilmesi gerekiyor. Belirtilmediği için benim tüketici olarak bunun telafisini isteme hakkım olduğu gibi Elektrolux ün de bunu karşılama zorunluluğu vardır. Bu kandırmacalar hiçbir üreticiye, üretici temsilcisine yakışmaz. Ayrıca piller; telefon, radyo v.s. gibi müstakil yuvası kapağı olan çarşıdan pazardan alınacak pillerle değiştirilebilecek bir parça değil. Cihazla bütünleşik ve servis dışında ulaşılamayacak bir yerde. Yasaların izin verdiği yere kadar bu çirkin uygulamanın karşısında mücadele verip bu ve diğer sitelerde sonucu duyuracağım. Saygılarımla,

 • Electrolux Temsilcisi14 Şubat 2013

  Sn İlgili, Yapmış olduğumuz inceleme neticesinde ürününüzde kullanılan şarj edilebilen pillerin amper çıkışlarının olmadığı tespit edilmiştir. Bu sorunun olası nedenleri; 1- Pillerin devamlı şarj eidlmemesi. Bunun sonucunda pillerin iç kısmında bulunan enerji depolayan kömürlerin zayıflamasına sebebiyet vermesinden dolayı şarj enerjisinin pil tarafından saklanamamasına ( depolanmamasına ) neden olmaktadır. 2- Pillerinizin süpürme esnasında tamamen bitecek şekilde kullanıma devam edilmesi cihazın kendi pil enerjisinin min. seviye geldiği zaman kesmesi durumundan sonra tekrar çalıştırılmasından dolayı pillerin içinde bulunana kömür sistemine hasar vermesine sebebiyet vermektedir. Pillerin garantiye alınmamasının nedeni yukarıda belirtmiş olduğumuz nedenlerden kullanıcı hatası kabul edilmemesinden ötürü garanti belgesinde belirtmiş olduğumuz gibi kullanım hatasndan doğacak olan hatalar garanti kapsamına alınmamaktadır. Saygılarımızla. Electrolux A.Ş Tüketici Hizmetleri.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön