13 Şubat 2013 #1628890

Aeg-Electrolux-Zanussi Çamaşırları Tüylendirdi!

2012 Ekim ayında Electroworld'den satın aldığım Electrolux EWF108211W çamaşır makinesi ilk günden itibaren çamaşırları tüylendirip, boncuklanma (pilling) yapıyor.


Firma merkezine şikayeti bildirdim ancak gönderdikleri servis yetkilisi çözümden uzak,kaba ve bilgisiz olması yetmezmiş gibi makinenin normal olduğunu,broşürlerinde 8 kg kapasite yazsa da 5 kg dan fazla çamaşır koymayın,deterjanı da 2 katına çıkarın deyip gitti.


Battaniye yıkama özelliği olduğu beyan edilen makinede kesinlikle battaniye yıkanmaması gerektiğini de servis yetkilisinden öğrendik.Yetkilinin bütün tavsiyelerine harfiyen uymamıza rağmen yeni alınan giysiler bile 2. yıkamada eskimiş,tüylenmiş bir halde makineden çıkıyor.

İlker 352 Okunma

Cevaplar

 • İlker04 Nisan 2013

  Yetkili servis cihazı alıp götürdü.Körük lastiğinde problem tespit ettiklerini söyleyip körük lastiğini değiştirdiklerini söyleyerek ürünü getirip montajını yaptılar. Yıkama sonrası yeni giysiler de dahil olmak üzere yıkanan her ürün aşırı derecede tüylenmiş olarak çıktı yine makinadan. Makinanın eskittiği giysilerin bedeli makina fiyatını aştı.İyi niyetli davranarak sorunun çözülmeyeği fikri hasıl oldu.Yasal mercilere müracaat etmekten başka yol kalmadı. Tüketicilere tavsiyem Electrolüx ismine sakın aldanmasınlar.

 • İlker27 Mart 2013

  Yetkili servis ürünü alıp götürdü ve körük lastiğinin değiştirildiği bildirildi.Yarın teslim edecekler umarım sorun çözülmüştür.Çukurova ilçesi servis yetkilileri oldukça ilgili ama ürün konusundaki fikrim değişmedi.Elektrolüx adına güvenip asla bardaha ürünlerini alacağımı sanmıyorum.En kötü yerli ürün bile daha iyi kimse isme aldanıp boşuna para vermesin.

 • İlker17 Şubat 2013

  Gelen servisin verdiği bilgi doğrultusunda gerekli bağlantı değişikliği yapılmıştır ancak şikayet konusu olan Tüylenme sorunu hala devam etmektedir.Yeni alınan giysilerle yapılan deneme yıkamasında da tablo aynıdır.

 • İlker14 Şubat 2013

  Evet Cihazda değil cihazın montajında hata tespit edilmiştir.Cihazın tahliye bağlantı yüksekliğinde sorun olduğu söylenmiştir.Düzeltilip kontrol edilerek servisle irtibata geçilmesi istenmiştir. (Montajı yapan ve bir önceki sefer kontrole gelip sorun yok diyen de maalesef Electrolux'ün yetkili kıldığı Servis Personelidir.)

 • Electrolux Temsilcisi14 Şubat 2013

  Sn İlgili, Cihaz kontrolü için tüketicimize bugün yetkili servis tarafından hizmet verildi. Hizmet sonucunda cihazda herhangi bir probleme rastlanmadı. Tüketici kullanım ile ilgili bilgilendirilmiştir. Saygılarımızla. Electrolux A.Ş Tüketici Hizmetleri.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön