11 Şubat 2014 #2287400

Aeg Buzdolabına Su Koyduk Diye Menteşesi Kırılmış!

Kdz. Ereğli 'de Aeg marka buzdolabı almış bulunmaktayız. Hatta çamaşır makinemizde bulunmakta. 2' side sıkıntılı o ayrı bir konu asıl şikayetim buzdolabından. Alt büyük göz kapağı yaklaşık 2 haftadır çat çat sesler çıkarmaya başladı. Dün ise sağ alt menteşe tarzı yere eğilip baktığımda oranın kırılmış olduğunu gördüm. Bugün servisi aradığımda ise ürünün kapağına çok ağır malzemeler koymuşsunuzdur dediler . Ne gibi ağır dediğimde su -kola tarzı dediler ki bende güldüm servisin cevabına. O zaman dedim madem öyle bir ağır olmasa da servis yetkilisine göre ağır olan kola vs ürünler için neden kapağa göz konuluyor, o ağırlığı taşıyamayacaksa? Ürünün garanti dışı olduğunu söylediler. Şu an kapak açık kalıyor.

Fatih 971 Okunma

Cevaplar

  • Fatih15 Şubat 2014

    ve hiç bir kitapçığınızda kapağı 110 dereceden fazla açmayınız yazmıyor firmanızı tüketici haklarına şikayet edeceğimi tekrar ikaz ederim

  • Fatih13 Şubat 2014

    aeg :) firmanızın verdiği cevabı kesinlikle kabul etmiyorum buz dolabının kapağını tutup dediğiniz dereceden fazla açıp zorlayacak birisi değilim ki evde çocuğumda yok eğer şunu derseniz bizim ustalarımız denge ayaklarını ayarlamamış o sayede kapı arkaya düşmesinden dolayı kırılmıştır derseniz anca o cevabı kabul ederdim ama onuda etmiyorum çünkü dolabı o açıdan fazla açılamaz!! dolabın yanında lavabo var ki kapağı 110 derece bile açamıyorum !! gelin isterseniz tekrar resim çeksin servisiniz dolabın durduğu yeri noktayı görün sayın çok değerli aeg!!!

  • Electrolux Temsilcisi13 Şubat 2014

    Sn Yavuz, Konu hakkında yapmış olduğunuz şikayet neticesinde servis yönlendirmesi yapılmış olup, servisimizin cihaz üzerinde yapmış olduğu kontrol sonuçu resimler ektedir. Kapı alt kısmında oluşan hasar kapı durdurucu stoperinin menteşe yuvasına (kırılan noktaya) baskı oluşmasından meydana gelmiştir. Bunun sonucu olarak kapınızın (110 derece'den) fazla zorlanmasından kaynaklanmaktadır. Kapınızın hasarlanmasına neden olmuştur. Ücretli olarak kapı yön değişimi, yada ücretli kapı değişim işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Saygılarımızla. Electrolux A.Ş Tüketici Hizmetleri.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön