19 Temmuz 2019
#12287786

Ege Yurt'ta Yaşanan Olumsuzluklar!

Ben bu Ege özel yurdunda 1 ay işim dolayısıyla kaldım ve başımdan geçenleri kısaca anlatmak istiyorum. Öncelikle burası İzmir'de uğramanız gereken en son yer girişte sizden yüklü miktarda depozito isteyecekler ve o depozitonun büyük bir kısmını belki de tamamını unutun.


Buradaki öğrencilerin hepsi zaten bu durumun farkında oluyor daha kötüsü zaman içinde öğreniyorlar ama yapacak bir şeyleri kalmıyor örneğin benim durumumda topu topu bir ay kalmama ve çok temiz kullanmama rağmen yatağın arkası evet arkası çevrildi ve zaman içinde oluşan ufak tüycükler gösterilerek benden 400 TL kadar para kesilmek istendi ve bu sadece bu olay için istenen tutar idi ondan sonra tuvalette aklınıza hayalinize dahi gelmeyecek yerler kontrol edilerek orada belki de ilk kurulduğu gün oluşan sıkıntılar hatta hiç sıkıntı olmasa dahi bir şeyler karşınıza çıkartılarak sizden para kesilmeye çalışılacak. Yani kısacası depozitoyu 1500 -2000 civarıydı unutun daha sonrasında eğer biraz kalırsa depozitodan geriye de onun ödemesini yakın zamanda beklemeyin aynı gün depozito isteyen kurum bana ödemeyi haftalar sonra zorla yaptı, onun dışında sigara içen biriyseniz sigara içerken yakalandığımız anda 300 400 TL arası sizden para kesiliyor ve sicilinize işlenme durumu ortaya çıkıyor, çünkü özel yurt bir anda kamu malı sayılıyor ve kamu malına zarar vermiş oluyorsunuz, bu yüzden her seferinde o süper yavaş asansöre binip en alt kata inip dışarı çıkıp orada içip tekrar geri dönmeniz lazım. Onun dışında ilk girdiğiniz anda ki efendimler beyefendiler sizi yanıltmasın çünkü o şekilde bir muamele ile karşılaşmıyorsunuz, sadece potansiyel müşterileri tavlamak için yapılan sistem.


Bir başka şeyde kütüphane diye gösterilen her katta olan bölümler genelde öğrencilerin oyun amaçlı kullandığı yerler oluyor ve siz ders çalışmak isterseniz bu insanlarla tartışmak durumunda kalıyorsunuz bunun dışında çok profesyonellik dışı olaylara da tanık oldum örneğin öğrenci işlerinde depozito yüzünden tartıştığımızı görevli sekreter bayan ertesi bir öğrenciyle yurdun açık alanında öpüşüp koklaşır bir vaziyette görünce benim o kadar dil döktüğüm ve bir sürü para isteyen kurum bu mu diyorsunuz ve bunların dışında öğrenci kalitesi gerçekten vasat.


Yani burası 200 300 liralık bir yer olsa dahi kalınmayacak bir yer ama sizden isteyecekleri meblağ bunun 5-6 katı. Bu yazdıklarımı da herkes yaşıyor ben bir ay sonra şükrettim oda arkadaşım da hemen ardımdan çıktı aynı sıkıntıları yaşayarak.

Şeref Şeref 1.953 Okunma
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları