Ege Üniversitesi Hastanesi'nde Diş Bölümünde Karmaşık Ve Zor Sistem!

Ekin Ekin01 Mayıs 06:57

Ben 22 yaşındayım. 1 seneden uzun süredir sol yanağımda ağrı şikayetiyle 2020 Şubat ayında 50 TL ödeyerek öğretim üyesi randevusu aldım. 30 dakika bekleyip içeri alındım. Benimle ilgilenen doktor 2 adet röntgen istedi. Çektirdim. 30 dakika daha bekledim ve röntgende görünür bir şey çıkmadı. Doktor hanım diş sıkma sorunum olabileceğini söyleyip bruksizm tedavisi bölümüne yönlendirdi. bruksizm bölümünde 30 dakika daha bekleyip içeri alındım. Bu sefer de doktorlar diş sıkma sorunum olmadığını kanal gerektiğini söylediler.

Bunun üstüne detaylı inceleme için kanal tedavisi bölümüne yönlendirildim. Kanal tedavisi bölümünde 1 saate yakın bekleyip içeri alındım. 2 doktor iltihap semptomlarım olduğunu, kanal gerektiğini söyledi. Böylece kanal tedavisi yapılan asıl yere yönlendirildim. Kanal tedavisi yapılan bölümde 1 saat daha bekledikten sonra alındım ve ben kanal olacağım sanırken doktorlar bir şey olmadığını söylediler. Ama ben buraya bir sürü doktor tarafından yönlendirildim, yapılması lazım dediler dedim. Dişinde bir sorun olmayabilir, net anlaşılması için tomografi çekilmesi lazım, yoksa boşa işlem yapmış oluruz dediler. Doğrudur dedim, tomografi çektirmek için tomografi bölümüne gittim. Ve o sırada hastane kapandı çünkü saat 5 olmuştu. Ücret ödeyerek geldiğim devlet hastanesinden elimde hiçbir şey olmadan döndüm. 

Koşuşturmaca ve beklemeyle yaklaşık 5 saat hastanede debelenmem de cabası! Doktorlar arasında kesinlikle bir fikir ortaklığı yok. Hastanenin hasta kabul sistemi de gerçekten fiyasko. Zaten bir yerde bekleyip gelmiş hastayı 3 saat bekletmek nedir. Böyle olacağını bilsem ne o günümü okula gitmeyip orada geçirirdim ne de para öderdim. Ayrıca bu olaydan sonra hastanelerden soğudum ve dişimi olduğu gibi bıraktım. Sonra Corona ortaya çıktı ve ben Şubat'tan beri ağrıyan bir dişle ortalıkta geziyorum.

  • - Görüntüleme
  • 2Destekçi
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler