Ege Üniversitesi Hastanesi Hastanın Tedavisine Engel Olan Personel!

Hatice Hatice3 hafta önce

Ege Üniversite Hastanesi'nde gözümdeki ani görme kaybı ile ilgili 31.07.2020 tarihinden bu Yana tedavi görmekteyim. Bu süre zarfında birçok tetkikler gerek ani görme kaybının sebebinin bulunması gerekse tedavi amaçlı olarak yapılmaktadır. 

Bu süre zarfında ağır ilaç tedavileri görmekteyim. 23.09.2020 tarihli göz taraması ile ilgili olan muayeneme rahatsızlığımdan ötürü gelemedim. 24.09.2020 tarihinde kendimi iyi hissederek Ege Üniversitesi Hastanesi- Göz Bölümüne giderek benimle ilgilenen Hemşiremin yanına gidip durumumu izah ettim. Kendileri bana göz taraması ile ilgili yeni bir Barkod verip bununla gün içinde işlem yaptırabileceğimi söyledi. Göz taramasının yapılacağı yere gittim. İçeride oturan Elektro fizyoloji Birimi Sağlık Teknikeri G**G***  alana günaydın diyerek barkodumu verdim. Son derece  alaycı bir ses tonuyla "Sen kimsin" dedi ve "H**s***" diyerek yanıt verdim. "He sen dünkü rötarlı hastasın demek, yalnız bir daha böyle geç gelme çekmem taramayı, geç geç otur şuraya" diyerek yüksek sesle ve sert bir biçimde azarladı. Kendilerine "Hanımefendi ben gerekli açıklamamı daha yapmadan, siz beni çocuk gibi azarladınız ama ben gerekli açıklamamı zaten hemşire hanıma yaptım ve kendileri de işlemi yapmak üzere yeni bir barkod verdiler." dedim. 

Kendisi hasta bir kişiye sesini yükseltip bağırmaya ve "yapmıyorum işleminizi o zaman hadi yaptırın bakalım da görelim" diyerek odasından kovmaya başladı. Kendisine hastayla böyle konuşamazsınız siz burada vatandaşa hizmet için varsınız dediysem de kendileri "istediğin yere şikayet et istersen git Cumhurbaşkanına şikayet et al adım soyadım" diyerek kağıda adını yazdı ve "yapmıyorum işlemini" diyerek koltuğuna yayılarak oturdu ve yanındaki meslek arkadaşlarına beni göstererek "bu kadının işlemini sizde yapmıyorsunuz duydunuz mu beni" diyerek direktif verdi. 

Nitekim işlemim ben mesai saati sonuna kadar hastanede beklememe rağmen yapılmadı. Elektro fizyoloji Birimi Sağlık Teknikeri G**G*** isimli şahıstan mesleğini kötüye kullanmaktan, hasta bir kişinin tedavisini kasten önlemesi ve geciktirmesinden ötürü şikayetçiyim. Gereğinin yapılmasını arz ederim. 

  • - Görüntüleme
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler