Toplam çözüm sayısı
..
Ege Üniversitesi Hastanesi ile ilgili

Şikayetin Durumu

 •   Yayında
 •   Cevaplandı
 •   Çözüldü

Yeni karşılaştırma

ile

Ege Üniversitesi Hastanesi Gece Yarısı Yoğun Bakıma Çağrılan Hasta  Yakınları!

5828görüntüleme
Biray
Biray 19 Kasım 2018 10:48

22/09/2018 Cumartesi günü eşim M** P--’nun baş ağrısı, solda kol ve bacakta güç kaybı şikayetleri ile Ege Üniversitesi ® Acil Servisi’ne gittik. Orada yapılan tetkikler ve çekilen bt sonucunda beynin sağ tarafında kitle olduğu ve beyinde ödem oluştuğu ve acil ameliyat olması gerektiği söylendi.

Eşim 23/09/2018 Pazar günü Beyin Cerrahisi Yoğun Bakımı servisine alındı. Üniversitede daha acil vakalara öncelik verildiği için eşimin ameliyat olması için sıraya alındığı ama ne zaman yapılacağı konusunda bize kesin gün veremeyeceklerini söylediler. Bunun üzerine bizde hastamızın tedavisinin gecikmemesi adına doktorların önerileri dahilinde ne gerekiyorsa yapmaya hazır olduğumuzu, süreci hızlandırmak için gerekirse dışarıda özel olarak ameliyat ettirebileceğimizi belirttik.

Yoğun bakım ünitesinde hastamızın yanında kalamadığımız için akşam geç saatlere kadar Beyin Cerrahisi Anabilim Dalı Binasının önünde bekledik. Daha sonrasında telefon numarası bırakarak eve ® gitmemiz ve orada daha fazla beklememize gerek olmadığı söylenmesi üzerine gece saat 22’ye doğru evimize döndük.

Gece 00.30’da telefonum çaldı ve yoğun bakımda yatan M** P**’nun yakınlarının hastaneye gelmesi gerektiği söylendi. Bunun üzerine kendi aracımızla kızımla beraber en hızlı şekilde Karşıyaka’dan Ege Üniversitesi’ne gittik. Nöbetçi doktorun acile gittiği söylendi. Yarım saate yakın bir süre hastamızdan haber alamadan orada bekletildik.

Ardından gelen Dr... L** A** G*** bizi nöbetçi doktor odasına çağırtıp bize ‘’Siz hastanızı özelde ameliyat ettirecekmişsiniz’’ dedi. Bende eşimin acil ameliyat olması gerektiğini söylüyorsunuz ancak ne zaman ameliyat sırası gelir belli olmaz dediğiniz için ben gerekiyorsa özelde yaptıralım dedim.

Ama gecenin bu saatinde bana bunu sormak için mi beni acil olarak Karşıyaka’dan çağırdınız dediğimde son derece rahat bir tavırla ‘Evet’ cevabını verdi.

Eşimin durumunda bir değişiklik var mı dediğimde ise onu yoğun bakıma sorun ben bilmiyorum cevabını verdi. Yoğun bakımda hastanız var biz size eve gidin mi dedik’ gibi tersleyen tavırlarla bize yaklaşan, hasta yakınlarının durumla ilgili hassasiyetini hiçe sayan, gece yarısında bizi acil olmayan bir durum için acilmişçesine hastaneye çağıran, gereksiz yere bizim de paniklememize neden olan ve bizi trafikte riske atan bu sorumsuz davranışlarından dolayı Dr... L** A** G*** ve beraberindeki 23/09/2018 gecesi beyin cerrahisi nöbetçisi bayan uzman doktordan şikayetçiyiz.

0 Yorum

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Yeni karşılaştırma

ile

Benzer Şikayetler

profile
 • 0görüntüleme
 • 3 gün önce

Ege Üniversitesi Hastanesi Genel cerrahi Bölümüne Haziran Ayında Safra Kesesi Ameliyatı ile Başvurduğum halde hiçbir işlem daha bugüne kadar yapılmadı. Oysa 5 gün yoğun bakım ünitesinde kalmış ve acil ameliyat diye doktorların tavsiyesi ile Genel cerrahi ye başvurmuştum. Bu arada ikinci kez Safra İl...

profile
 • 0görüntüleme
 • 18 Ekim 12:19

Çocuk Acil Servisi ve yoğun Bakım Servisi çok ilgi-alakalı ve çok ilgi ve alakalı. Özel bir hastaneden farksız. Gerek doktorlar, gerekse hemşirelerin biri gidiyor biri geliyor. 10 üzerinden 10. Ama hastaneye yatış yapılıp Çocuk Pediatri Servisine çıkınca işler tamamen değişiyor. Doktorların ilgi ve ...

 • profile
 • profile
2 Destekçi
profile
 • 0görüntüleme
 • 02 Ağustos 15:10

Ege Üniversitesi beyin ve sinir cerrahisinin yoğun bakım servisinin klimaları çalışmıyor yoğun bakımdan çıkıp servise geçen hastalar perişan lütfen arızanın kısa bir sürede giderilmesini rica ediyoruz. Bir de bu sıcaklarda hastalar iyi olacağına daha kötü olacaklar lütfen