Ege Üniversitesi Hastanesi Danışma  Haksızlığı!

Tuğçe Tuğçe29 Ağustos 2018 11:16

27. 08. 2018 tarihinde, lityum düzeyimin kontrolü için kan tahlili yaptırmak amacıyla, Ege Üniversitesi Hastanesi'ne başvurdum. Hastaneye ulaştığımda, saat, 08.30 civarlarıydı. Fiş almak için, psikiyatri Bölümünde bulunan danışmaya gittim ve "b... Beyin asistanı gelecek. O geldikten sonra, size fiş vereceğiz" gibi bir cevap aldım. Ancak daha önce, böyle bir durumla karşılaşmamıştım. Neredeyse on beş dakika boyunca bekledikten sonra, kantinin hemen yanındaki danışmaya, durumu anlatıp b... Beyin asistanının, ne zaman burada olacağını sordum. "Siz bekleyin.

Ben, asistan geldiğinde, size haber vereceğim" cevabını aldım. Hemen hemen yirmi dakika boyu, bekledim ve daha sonrada, danışmadaki görevliye "B... Beyin asistanı geldi mi? " sorusunu yönelttim. Sorumun karşılığında, "Gelmişse gelmiştir! Ben, nereden bileyim? " gibi sert bir cevap aldım. Bölüm içerisindeki yataklı serviste bulunan danışma birimine giderek, yazılı bir onay aldım.

Daha sonra, söz konusu görevlinin yanına yeniden gidip, onay kağıdını ona gösterdim ve kan tahlili için almam gereken fişi alabildim. Ancak Kan Merkezinde, sıra numaralarını veren görevli, tahlil için kaydımın yapılmadığını söyledi. Bu yapılanın, iş ahlakına tamamen aykırı olduğunu düşünüyorum. Kaldı ki kantinin yanındaki danışmaya bulunan görevli, benim haricindeki tüm hastalara, zorluk çıkarmaksızın tahlil fişlerini vermişti.

Ayrıca o kişinin yanına son olarak gidip kaydımın yapılmadığını söyleyerek, bu hatanın telafi edilmesini talep ettiğimde, "Ne yapayım? Unuttum! " gibi garip bir cevap aldım. Bu türde insanlar var oldukça, toplumumuzun ruh sağlığı, asla düzelmez.

  • - Görüntüleme
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .