Ege Üniversitesi Hastanesi Baş Hemşireniz Hasta Yakınlarına Ön Yargılı Davranıyor

Nagehan Nagehan04 Mart 2019 11:39

Genel cerrahi servisinde yatan 88 yaşında, kulakları hiç duymayan, vücudunun alt tarafı hiç tutmayan, fakat çok hareketli, sağa sola dönen ve bu yüzden düşme tehlikesi çok olan bir hastam var. Sürekli yanında biri olması gerektiğini ilettik. 4 gündür 3 kişilik odada bir adet sandalyenin üzerinde duruyorum. Özel oda 4 gündür bulunmadı. Olabilir oda boşa çıkmamıştır. Hafta sonu girdi, bunlar anlayışla karşılanıp tolere edilebilir.

4 Mart sabahı yani bugün sabah vizit saati olduğu için dışarı çıkartılmak istendim. Kapı görevlisine durumu aktardım, yanından ayrılamıyorum dedim, fakat başhemşire İ** hanıma sormam gerektiğini, haberinin olmadığını söyledi. İ** hanımın yanına gidip durumu aktardım, fakat kovar gibi "dışarıda bekleyin doktor gelince biz sizi çağırırız " dedi. Hastam düşerse sorumluluğun kime ait olacağını sordum "siz tehdit ederek konuşamazsınız" dedi.

Yalan söylediğimi düşünebilir, bin tane insanla uğraşıyorlar ama benimle birlikte 2 hemşirede durumu aktardı, onları da dinlemedi. Bir şey olursa sorumlusu olarak kendisini sunacağımı ve şikayette bulunacağımı söyledim. Ben odaya döndüm, arkamdan 2 hemşireyle yalan söylediğimi kontrol etmek için geldi. Hala tartışmaya çalışıyordu tartışmayacağımı belirttim. "Siz kalabilirsiniz isterseniz şikayette edebilirsiniz" deyip çıktı. Bu tarz davranışlar hiç hoş değil. İlgilenen tüm doktor ve hemşireleriniz çok tatlı ve ilgili, lütfen İ** hanımı da bu konuda uyarır misiniz? İlçe hastanesinde çalışır gibi tavırlar sergilemesi hoş değil.

  • - Görüntüleme
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler