Ege Üniversitesi Hastanesi Acil Servis Hatalı Tanı

Kadir Kadir02 Eylül 2019 09:56

23/08/2019 Cuma günü Ege Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil birimine ambulans ile kaldırılan 76 yaşındaki babaannem tedavi, teşhis ve tanı süreci hatalı ve ihmal ile yanlış yapılmıştır.

Geçirdiği kriz sonucu 4376 Sk, Zafer Mahallesi, Altındağ, Bornova, İzmir adresinden 112 Acil Servis Hattı aranarak ambulans talebinde bulunulmuştur. Gelen ambulans geç ve içerisinde hasta ile gelmiştir. Acil tıp teknisyenleri kişisel aracımız ile hastahaneye sevkinin yapılmasını istemiştir. Kişisel aracımıza alınan babaannem kaldırıldığı Ege Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 3 saat monitörlü gözlem odasında müşahade altında tutulmuştur.

Ardından Bakı odasında herhangi bir müdahale yapılmayıp, uzman doktorun kan sonuçlarını intern doktora sorması üzerine kan alınmasının unutulduğu anlaşılmıştır. İlgili tetkikler sonucunda Epilepsi teşhisiyle taburcu edilmiştir. Kişisel aracımızla evine getirdiğimiz babaannem yolda tekrar kriz geçirmiştir. Bunun üzerine Ege Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine tekrar götürülüp 11 saat müşahede altında tutulmuş ardından taburcu edilmiştir.

29/08/2019’da tedavisinin iyi gitmemesini düşünmemiz üzerine Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürülmüş ve epilepsi olmadığı anlaşılmıştır. Ege Üniversitesi yanlış teşhis ve tedavi uygulamıştır. Kriz sonrası normale dönen hastamız Ege Üniversitesinin tedavisi sonrası konuşamaz, yürüyemez ve yemek yiyemez hale gelmiştir.

Şu an Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yatmakta olan babaannem yoğun bakımda hayatta kalma mücadelesi vermektedir.

İlgililerden şikayetçiyim.

  • - Görüntüleme
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler