22 Temmuz 2016

Efe Tur Gereksiz Oyalama ve Yetersiz İletişim.

Pazartesi akşamı yani 18 Temmuz'da İzmir'den Kocaeli'ye internet üzerinden bilet aldık. Bilet tarihim 19 Temmuz 2016 saat 14.00 35 numaralı koltuk. Salı günü 13.15 teki Üçyol servisini kaçırdım. 13.18 de oradaydım. Hemen yazıhanedeki bayandan yardım istedim. Kendisi bana "aaa servis yeni gitti. Başka serviste yok. Taksiyle gidin otogara. Ama şu kadar ya da şu kadar ücret tutar bir pazarlık yapın" diye gereksiz oyalamalarda bulundu ve 14.00 te asla bulunduğum mevkiden yetişemeyeceğimi söyledi. Hatta "aceleniz varsa başka firmadan bilet alın çünkü erteleme de yapamazsınız. "dedi. Ondan iletişim numarası istedim. Konuştuğum iki bayan farklı bilgilendirmede bulundu. Bulunduğum yerin yabancısı olduğum için çaresizce başka firmadan cebimdeki son parayla bilet aldım ve servise bindim. 14.05 te otogardaydım. 14.05 te kalkan otobüsüme binemedim çünkü yetişemezsin denilmişti ve yeni bilet almıştım.

Mine 517 Okunma

Cevaplar

 • Mine 22 Temmuz 2016

  Ben başka üçyol şubesindeki bayandan sonrasında kendi aralarında iletişim kuramayan diğer çalışanlardan şikayetçiyim. Kocaeli-İstanbul-İzmir arası 6 yıldır ayda 3 -5 kez Efe Tur'u kullanan ailem bu haksızlığı bana yaşattığı için son derece tepkilidir. Bana 60 TL'yi iade etmeyen firma nice 17,20 ve 60 TL'den men olmuştur bundan sonra.

 • Mine 22 Temmuz 2016

  Ancak o son konuştuğum bayana kadar kimse bana internet üzerinden iptal etmem gerektiğini söylemiyor. Ve son konuştuğum bayan bileti 2 saat öncesinden iptql edebilirsiniz. Otogar şubeleri de buna karışamaz diyor. Şimdi soruyorum size: aynı otogar şubesi çalışanlarından biri erteleme yapamayız diğer AA biz erteleme yapıyoruz diyor, halkla ilişkiler uzmanlarından biri evet otogar şubesi erteleme inisiyatifi kullanır derken diğer böyle bir şey yok diyor bu nasıl bir iletişimsizliktir? Nasıl bir ağız birliği oluşturamamaktır? Vesselam üçyol şubesindeki bayan bana ne hakla yetişemezsiniz der ve beni başka firmadan bilet almak mecburiyetinde bırakır?

 • Mine 22 Temmuz 2016

  Ablam sinirlenip "ne demek bindi ben şimdi konuştum kendisi otogarda mağdur "diyor. Adam da keşke bizi aradaydı biz erteleme yapardık diyor 14.03 te enişteme de aynısını demişti. Ablam sizi aradı yardımcı olmadınız dediğinde hayır bizi kimse aramadı diye inkar ediyorlar. Bunun üzerine ablam halkla ilişkiler birimini arıyor. Elif hanım diyor ki "evet otogar şubeleri inisiyatif tanıyıp yolcunun çok az da zamanı kalsa erteleme yapıyorlar. Eğer bizim yanlış bilgilendirilmemiz sonucu mağdursanız bilet paranız ödenecektir. " diyor. Bugün ben aradığımda başka bir halkla ilişkiler uzmanı biz sadece uyarı da bulunuruz bizim hatamız yok yolcu biletini internet üzerinden iptal edecekti diyor.

 • Mine 22 Temmuz 2016

  Önce 0850li numarayı aradım. İki saat önce erteleme işlemi yapabileceğimi söyledi. Tamam bunda sorun yok. Otogar şubesini aradım telefondaki bayan yardımcı olmayı bırakın cümle kuramıyordu. Sadece biz erteleme yapamayız dedi. Saat 13.25. Aslında yetişebileceğim ve erteleme yapmama gerek olmayan bu durumda yaşadığım gergin anlar yanlarına kar kaldı. Gidip başka firmadan bilet aldım çünkü üçyol yazıhanesindeki kadın hala 14.00 de orada olamazsınız diyordu. 14.03 te eniştemi otogar şubesi arayıp Mine hanım nerede onu bekliyoruz demiş. Ben o sırada otogardaydım ama maalesef elimde başka bilet var! 14.11 de ablam otogar yazıhanesini arıyor ve adam "mine hanım bindi otobüs az önce çıktı "diyor.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön