14 Eylül

EC Iberia Group Parayı Alıyor Ama Yardım Etmiyor!

Bu sözde yurt dışı eğitim hizmeti veren firma, aslında ücretsiz olan bir hizmet için benden danışmanlık ücreti olarak 700 euro aldı. Bunun üstüne sürekli yanlış ve eksik bilgi vererek işlerimin gecikmesine ve aksamasına neden oldu. Kendilerine defalarca sormama rağmen, önce gerek yok dedikleri evraklara daha sonra, aaa pardon bunlarda gerekliymiş diyerek son anda beni evrak hazırlama telaşına soktular.

Parayı aldıktan sonra beni arayıp, gerekli prosedürler hakkında bilgilendirmediler. Sürekli ben onları aramak zorunda kaldım. Sırf onların yanlış yönlendirmeleri yüzünden konsolosluktan ret alıp, ikinci kez gitmek zorunda kaldım. Ayrıca istediğim departmanda staj yapabilecekken yine onların yanlış yönlendirmelerinden dolayı istemediğim bir departmanda staj yapmak zorunda kaldım.

İvan 1.110 Okunma

Cevaplar

 • EC İberia Group Temsilcisi18 Ekim

  Merhaba Kuntalp Bey, Hakkımızda işletmemizin yaşamını sürdürdüğü 5 yıl boyunça tek bir şikayet gelmesinden dolayı bu olayı garip şekilde nitelendirmektedir. Sadeçe bu şikayeti şans eseri görmüş bulunmaktayız, siteye üye olmasaydık sizin şikayet ettiğinizi bile öğrenemeyektik.Çünkü kendi başınıza bazı yorumlarda bulunup, bunları doğru olduğunu düşündünüz. Oysaki bize hiçbir zaman ne mail nede telefonla, kötü bir geribildirimde bulunmadınız. Oldukça saçma değil mi? 4 üzerinden 3 not ortalaması sizin sadeçe akademik yaşamda %75 başarıya ulaştığınızı gösterir.Yani teorik eğitimde, stajınızda ne kadar başarılı olduğunuz konusunda ise bir yorum yapmaya gerek yok. Ayrıça, konsolosluktan red geldiyse bu herzaman size yasal olarak yazılı halde verilmek zorudadır.Bu konudada yanılıyorsunuz. Ayrıça, konsolosluk ayrı bir birimdir ve onları aldığı kararlar ve sürelerden hiçbir kurum sorumlu tutulamaz. Sonuç olarak, stajınıza gittiniz ve geri geldiniz. Biz hiçbir noktada bir problem göremiyoruz.Zaten eğer ortada çözülmesi gereken bir sorun olsaydı, bunu etik uzlaşma yolları ile çözmeyi daha doğru bulurduk. keşke elinizde daha net kantlar olsaydı, o zaman bizde hatamıza inanırdık. Bizde size yaşamınızda başarılar dileriz. Saygılar,

 • İvan 18 Ekim

  Sonuç olarak ben staj başvurusunu 3 ay öncesinden yapmış olmama rağmen sizin amatörce iş yapmanız yüzünden ancak staja 6 gün kala ihtiyacım olan belgeyi alıp apar topar fahiş fiyatlı bir uçak bileti alarak staja gitmek zorunda kaldım ve bu süreçte büyük stres yaşadım. Son olarak kendilerine karşı yapılan bir şikayetin, kendilerine site tarafından bildirim gitmesine rağmen 1 ay sonra farkına varan bir işletmenin, benim gibi 4 üzerinden 3.06 ortalamaya sahip bir öğrenciyi sorumsuz olarak nitelendirmesini tebessümle karşılıyor ve iş hayatınızda başarılar diliyorum.

 • İvan 18 Ekim

  Çağkan Bey, bana konsolosluktan red cevabı yazılı bir şekilde gelmedi. Konsolosluk görevlisi, beni telefonla arayıp nıe başvurumun kabul edilmediğini gerekçe olarak da sunduğum evrakların yeterli görülmediğini söyledi. Bunun üstüne sizi telefonla arayarak durumu bildirdim ve sizde okul sözleşmemi ve davet mektubunu alarak bir daha başvuru yapmamı söylediniz. Bunun bana attığınız mailde yazmadığını size hatırlattığımda ise "kusura bakmayın onu belirtmeyi unutmuşuz, bizim hatamız" dediniz. Şimdi de beni nıe başvurusunun reddeldiğini size bildirmemekle suçluyorsunuz. Evet, 2. başvurumda nıe belgesini aldım ama normalde 5 gün içerisinde gelmesi gereken belge 3 haftada geldi. Konsolosluk görevlisi buna sebep olarak, ilk yaptığım eksik başvurunun polis arşivine girdiğini ve dolayısıyla başvurumun daha detaylı incelendiğini ve bunun gecikmeye sebep olduğunu söyledi.

 • EC İberia Group Temsilcisi18 Ekim

  Merhaba Kuntalp Bey, İlk olarak şunu söyleyelim. ANIMAFESTEXPERİENÇE sitesinde evet ücretsiz yazıyor.Fakat Türk Öğrencilere ücretsiz değildir. Madem ücretsiz oldugunu düşünüyorsunuz, o zaman siz veya arkadaşlarınız ücretsiz almayı denesinler.Sonucunda nasıl bir yönlendirme olucak bekleyip görelim. Biz tüm öğrencilerimize gereken bilgileri tam,eksiksiz ve doğru şekilde vermiş bulunmaktayız.Kişisel hatalarınızdan veya eksiklerinizden sizler sorumlusunuz. Size tüm göndrdiğimiz maillerin tek tek ekran görüntüsü atmakla uğraşaçak gerçekten vaktimiz yok. Fakat, eğer haklı olduğunuzu düşündüğünüz bir durum var ise, lütfen bize açınız. Var olmayan kanıtlarla, işletme veya kişileri suçlamak da bir suçtur unutmayınız. Sonuç olarak, vizenizi almış, stajınızı yapmış ve geri dönmüş bulunmaktasınız. Saygılarımızla,

 • EC İberia Group Temsilcisi18 Ekim

  Kuntalp Bey lütfen konsoloslugun verdıgı red kagıt sebebını bıze ıletırmısınız bunu gormek istıyoruz Çunki siz red aldığınız zaman bıze bılgı vermedınız ve eğer red bızden dolayı aldı ısenız konsolosluk kımın evraklarında sorun vardır bılgılendırme kagıdı verır Bızım evraklarımızda sorun olsaydı tekrar vızeye bızım evraklarımızla basvuru yapamazdınız ve kabul almazdınız Kendı sorumlu oldugunuz evraklar var bunun içğn sıze sıte atıldı konsolosluk sıtesınde yer alır ve her sorumlulugunun bılıncınde olan öğrencı sıteden hazırlaması gereken evraklarını kontrol eder Lutfen red sebep kagıdını atın Bunu bıze lutfen ıletın Bız çunki ancak kendı verdıgımız evraklardan sorumluyuz.Vızedekı dıger hazırlanacak evraklar kişiye ozel kişinin kendı sorumlulugundadır

 • İvan 17 Ekim

  Öncelikle ekte göndermiş olduğunuz belge için teşekkür ederim, bu belge beni eksik ve geç bilgilendirmiş olduğunuzun kanıtıdır. Ekte yolladığım belgelere bakarsanız bana ilk attığınız 10 Nisan 2017 tarihli mailde "Convenio De Practicas" belgesinin konsoloslukta nıe başvurusu için gerekli olduğuna dair bir bilgi yer almamaktadır. Sizin daha sonradan atmış olduğunuz 10 Haziran 2017 tarihli mailde gerekli belgeler ile ilgili daha detaylı bilgiler yer alsa da, siz o maili atmadan 10 gün önce (30 Mayıs 2017) İspanya'ya vardığım için (uçak biletini ekte bulabilirsiniz) tarafıma geç yapmış olduğunuz bu bilgilendirmenin bana hiçbir faydası olmamıştır. Ayrıca okula imzalatılması gereken belgeler hakkında da beni eksik ve yanlış bilgilendirdiğiniz in kanıtını ekte bulabilirsiniz. Dava açma konusuna gelincede, beni uğrattığınız zararların temini için asıl benim dava açacağımdan emin olabilirsiniz.

 • EC İberia Group Temsilcisi17 Ekim

  Merhaba Kuntalp Bey, Size var olan düşünceleriniz ile ilgili geribildirimde bulunmak isteriz. Öncelikle telefon görüşmemizde de söylediğimiz herşeyi tekrar etmekte fayda görüyoruz. Tek tek konulara cevap verelim: 1. İlk olarak Ec Iberia group, animafestexperience.com un Türkiye ve Orta Asya temsilcisidir ve bu staja katılmak için öğrencilerin belli bir ücret ödemeleri gerekmektedir. Bu İspanya ile yapılan ortak anlaşma gereği böyledir.Lütfen siz de stajın Türk Öğrenciler için ücretsiz olduğunu düşündüğünüz belgeleri,resimleri,mailleri vb. sisteme yükler misiniz? Bizde görmek isteriz ve inandırıcı olması için görmeyi arzularız.Bu hizmetin ücretsiz olma ihtimali bile yoktur. 2.Bize lütfen yazdığınız bir negatif mail veya istekte bulunupda cevap alamadığınız bir mailin ekran görüntüsünü ekleyiniz.Bunuda görmeyi arzularız. 3.Biz uzun yıllar bu sektörün içindeyiz ve binlerce öğrenciye dünyanın en iyi işletmelerinde staj sağlamış bir işletmeyiz. Bu binlerce öğrenci arasında, ne yazıkki birtek sizin bir negatif yorumunuz bulunmakta.Oysaki biz gelen birçok teşekkür yorum ve mailini, burada paylaşma gereği duymuyoruz. 4.Ayrıca vizede aldığınız reddin sebebinin bizden kaynaklandığını gösteren bir belgeyi lütfen tarafımıza iletiniz.Bizde görmek isteriz.Konsolosluk vize ile ilgili red kararında,her seferinde mtlaka vizenin reddinin sebebini belirten bir yazı vermektedir. Yinede telefonda da görüştüğümüz gibi, ilk seferde vizeyi alamamışsınız fakat ikinci seferde vizenizi almışsınız ve stajınızı başarılı şekilde tamamlayıp geri dönmüşsünüz. Dolayısıyla ortada aslında var olan hiçbir problem yoktur, Bu yorumu silmenizi rica ediyoruz, yoksa hakkınızda var olmayan kanıtlarla işletmemizin adını lekemeye yönelik yapılan yorum sebebiyle dava açmak zorunda kalacağız. Teşekkürler ve kariyerinizde iyi şanslar dileriz.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön