18 Ocak 2014 #2243136

E-bebek.com Müşteri Memnuniyetini Önemsemiyorlar!

4 Ocak günü E- Bebek Toryum AVM mağazasından bir 119,90 TL'ye FISHER PRICE dönence aldım. Ürünün her yatağa olmadığını üstelik demonte satılan ürünün montajdan sonra tekrar demonte olmadığını satış sırasında bildirmediler.


İade prosedürleri için mağazayı aradığımda 'doğru her yatağa olmaz, demonte hale getirin iade alalım' dediler. Neden satış sırasında bu bilgiyi vermiyorsunuz diye sordum. 'İthalatçı firma kutuya bu notu koymak zorunda biz bilgi vermek zorunda değiliz' yanıtı aldım. 1,5 haftalık çabam sonucunda %20 kesinti yaparak iade alacaklarını söylediler. Madem haklısınız neden iade alıyorsunuz? Madem ben haklıyım neden %20 kesinti yapıyorsunuz?

Nacide 213 Okunma

Cevaplar

 • ebebek Temsilcisi14 Şubat 2014

  Sayın N.K. Şikayeti hk İade prosedürümüzün tamamını internet sitemizde görebilirsiniz. Faturanın arka bölümünde de mevcuttur. Belirtilen prosedür dışında farklı bir uygulama sağlanması mümkün değildir. Saygılarımızla...

 • Nacide14 Şubat 2014

  Şikayetim aldığım tüm yanıtlar aşağıda mevcut. İlginç olan hatalarını kabul edip işinize gelirse tavrı takınmaları. Her cümleleri öylesine ezberletilmiş kalıplar ki ithal ürünü ithalatçısı iade alıyor diyorum, imalatçısı iadeyi onaylamadı diyorlar. Artık mağazalarında ıslak mendil bile almıyorum ve çevremdekilere aldırmıyorum.

 • ebebek Temsilcisi20 Ocak 2014

  Sayın N.K. Şikayeti hk Belirtilen prosedür dışında farklı bir uygulama sağlanması mümkün değildir. Saygılarımızla...

 • Nacide20 Ocak 2014

  Sanırım yazdıklarımı okumuyorsunuz. Telefonda da dinlememiş, size ezberletilen cümlelerle cevap vermiştiniz. Bu ürün ithal bir ürün. Dolayısı ile söylediğiniz gibi Türkiye yetkili üreticisi yok. Türkiye Distribütörü var. Ve onlar iadeyi onayladığı halde size haksız kazanç sağlamak adına %20 kesinti yapmak istediniz. İade almadığınız ürünü zaten Türkiye Distribütörü iade aldı. Hala neyi savunuyorsunuz.

 • ebebek Temsilcisi20 Ocak 2014

  Sayın N.K. Şikayeti hk Yasal prosedür gereği oyuncaklarda iade ve değişiim alınmamaktadır.İade ve değişim onayının Türkiye yetkili üreticisi tarafından verilmesi gerekmektedir.Aksi bir uygulama yasal yükümlülüklerin dışındadır. Saygılarımızla..

 • Nacide20 Ocak 2014

  Yapmanız gereken ambalaj bedeli keserek ürün iadesi almak değil. Eğer ithalatçısı ürün kusurunu (her yatağa uymadığını ve tekrar demonte olmadığını )kabul ediyorsa ürünü gerçek bedeli ile iade alırsınız ve tedarikçinize aynı şekilde iade edersiniz. E bebek olarak herhangi bir zararınız doğmaz. Bu konu ile ilgili olarak sizlerle yaptığım hiçbir konuşma yapıcı ve çözüme yönelik değildi.

 • ebebek Temsilcisi20 Ocak 2014

  Sayın N.K. Şikayeti hk Yasal prosedür gereği oyuncaklarda iade ve değişiim alınmamaktadır.Sizlerin memenuniyeti adına %20 kesinti önerisinde bulunulmuştur. Saygılarımızla...

 • Nacide20 Ocak 2014

  Ürünü alırken satış danışmanınızdan yardım istedim. Ürünün her yatağa uymadığı konusunda bilgi vermedi. Ürün üzerinde de herhangi bir açıklama yok. Kaç kişi ömrü boyunca dönence satın alıyor? Ayrıca telefonla iade prosedürünüzü öğrenmek için aradığımda ürünün tekrar demonte hale gelmediğini söylediniz. Bu bilgiyi neden ürünü satarken vermiyorsunuz? Her şey sadece satış için. Ürünü iade ettiğim doğru. Ama firmanız almadı. Ürünü ithalatçı firma iade aldı. Bugün 20 Ocak ve hala yerine yeni ürün veya para iadesi almadım. Firmanızı yaklaşımınızdan dolayı kınıyorum. Bir de cevap yazmışsınız pes doğrusu !!!

 • ebebek Temsilcisi19 Ocak 2014

  Sayın N.K. Şikayeti hk. İade prosedürleri gereği satılabilirlik özelliği bozulmuş ürünlerde iade ve değişim alınamamaktadır.Sizlerin memnuniyetini sağlamak adına ambalaj kesintisi yapılarak iade ve değişim konusunda yardımcı olunmuştur. Tarafımızla yapmış olduğunuz görüşmeler dinlenmiş olup ürünü iade ettiğinize dair tarafımıza onay verdiğiniz görünmüştür. Saygılarımızla...

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön