14 Şubat 2014 #2291500

ATU Turizm ( Duty Free) Personeli Uyarmadı

13/12/2013 tarihinde ben eşim ve bir çift arkadaşımızla İstanbul ATU Turizm ( Duty Free)'den bir kaç parça ürün aldık. Fakat her ülkenin farklı kuralları olduğu için benim İstanbul'dan aldığım ürünlerin adetinden dolayı Hamburg gümrük polisinden 152 € ceza ödemek zorunda kaldım. 164€ ya alınan ürünler için 152€ ceza.


Ödememin tek suçlusu kasada bize uyarmayan personelinizdir. Personelim bu konu hakkında bilinçli olması gerekiyor. Konu hakkında firmaya aynı yazıyı yazdığımda aldığım cevap üzgünüz herkesi tek tek uyarma durumumuz yoktur dediler.

Ahmet 2.370 Okunma

Cevaplar

  • Ahmet14 Şubat 2014

    biz satarız gerisine karışmayız diyorsunuz,süper bir pazarlama... alternatifsizlik müşteri için bu olsa gerek......

  • Duty Free (ATU Turizm) Temsilcisi14 Şubat 2014

    Sayın Ahmet A., İşletmesini gerçekleştirmekte olduğumuz; İstanbul - Atatürk, İzmir - Adnan Menderes, Ankara - Esenboğa ve Alanya - Gazipaşa Uluslararası Havalimanları'ında bulunan gümrüksüz eşya satış mağazalarımızda Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenmiş ve 07.10.2009 tarihindeki Resmî Gazete'de yayımlanan genel alışveriş limitleri dahilinde satış yapılmaktadır. Şu an için yasal olarak Yurtdışı Gidiş katında bulunan mağazalarımızdan, 18 yaşını doldurmuş olan kişilerin; dokuz (9) karton sigara veya uc yuz (300) adet sigarillo veya yuz elli (150) adet puro veya yedi yüz elli (750) gram tütün satın alma hakkı bulunmaktadır. Fakat her ülkenin kendi limit ve satın alma yaşı uygulaması farklı olduğu ve bir çok ülkenin uyarlamalarıı sıkça değiştirmekte olması sebebi ile mağazalarımızda sadece Türkiye Cumhuriyeti Gümrüksüz Satış Sahası yasal satış limitleri dahilinde bilgilendirme yapılmaktadır. Seyahatiniz öncesinde, ülkeye girişine izin verilen limitlerin, gidilecek ülke ile teyit edilmesi gerektiği ve gidilecek olan ülkede yaşanabilinecek olası limit aşımlarının yolcuların inisiyatifinde olduğu bilgisi, gerek mağazalarımızda bulunan görsel bilgi levhalarında gerek ise web sitemizde müşterilerimizin dikkatine önemle sunulmuştur. Saygılarımızla,

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön