31 Ağustos
#12525866

Dünya Göz Hastanesi Pahalı Ve Gereksiz Testler Yapıyor

Dünya Göz Hastanesi Hastanesi Çorlu Şubesi'ne 31.08.2019 tarihinde gözlük numaralarımı güncellemek amacıyla gittim.


Randevu aldığım doktor n. s., ilk makineden gelen numaralara bakarak tam numaranın belirlenmesi için bazı ek testler gerekebileceğini söyledi. Ancak bu konuyu netleştirmeden bizi danışmaya yönlendirdi.


Danışmada doktorun var olan tüm testleri istediğini, 700 küsur liralık masrafın özel sağlık sigortası provizyonunun alındığında fark ettik.


İşlemi durdurup doktorun yanına geri döndüğümde dışarıda bir süre bekletildikten sonra doktor n. s. Tarafından alel acele muayeneye alındım. Henüz hangi camın daha net olduğuna bile zor karar verebileceğim bir sürede (1 dakikadan daha az) tamamlanan (!) muayene sonrası gözlük reçetesi verilerek işlemlerim sonlandırıldı.


Yaklaşık iki yıl önce de aynı hastanede bir başka doktor tarafından belirttiğim tüm testler yapılmış ve gözlerim bundan hayli rahatsız olmuştu. Eski doktora gözlük numaraları ile bu testlerin bağlantısını sorduğumda diğer göz hastalıkları için olduklarını, göz numarası için sadece doktora yardımcı olacağını ancak olmazsa olmaz bir durum bulunmadığını söylemişti. Buna güvenerek bu seneki kontrolümü sadece gözlük numaraları için sınırlandırmak istediğimi özellikle belirtmiştim.


İstediğim temel tanıya karşın onlarca rahatsız edici ve talep etmediğim testin tarafıma yaptırılmak istenmesi ve kabul etmemem sonrası esas istediğim tedavinin geçiştirilerek yapılmasını açıkçası hiç doğru bulmadım. Bu sebeple doktor n. s. 'nin vermiş olduğu gözlük reçetesi ile gözlük almama kararı aldım.


Şikayet Var üzerinde Dünya Göz Hastanesi Çorlu Şubesi hakkında yapmış olduğum aramalarda ise aynı n. s. adı verilerek bahsedilen, çeşitli rahatsızlıklara karşı hastaların bahsetmiş olduğu ilgisiz test isteklerini görmek beni açıkçası fazlasıyla üzdü.

Tolga Tolga 5.021 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Tolga05 Eylül

    Dünya Göz Hastanesi Hastanesi Hastanesi Çorlu Şubesi tarafıma ulaşarak geçmişte randevu aldığım doktor ile yeniden muayene ayarladı. Kurumsal olarak sorunu çözme yönündeki yaklaşımları gayet olumlu. Şahsım ve ilgili doktorla sorun yaşayan diğer hastalar için konuşmak gerekirse, yüzlerce başarılı ameliyattan ve tadaviden bahsedildi. Elbette ki doğrudur, hekimlik konusunda değerlendirme yapmak zaten konunun uzmanı olmayanlar için anlamsızdır. Bu eleştirinin doktorun hastaya yaklaşımıyla ilgisi olduğunu ve ne denli başarılı olursanız olun, insanlara yaklaşımlar söz konusu olduğunda bu başarılarınızı perdeleyeceğini görmemiz adına yaşanan acı bir tecrübedir. Geçirdiğim kötü deneyim sonrası okuduğum yorumlar ve çevremdeki insanlara anlattığımda "evet o doktor öyledir" benzeri ifadeler duymak olayın sadece benimle sınırlı olmadığını üzülerek de olsa tekrar görmemi sağladı. Bugün diğer insanlardan duydum, yarın ben anlatacağım derken konunun nasıl büyüdüğünü ve bir kişinin yaklaşımının markayı nasıl da etkilemeye başladığını umarım ki Dünya Göz Hastanesi Hastanesi Hastanesi Hastanesi de çok geç olmadan farkına varmaya başlar.

  • Dünya Göz Hastanesi Temsilcisi03 Eylül

    Tolga Bey ile iletişime geçilmiştir. Hastanemizle ilgili her türlü bilgi, öneri, görüş ve şikayet taleplerinizi; www.dunyagoz.com.tr adresinin iletişim bölümünden veya 444 4 469 numaralı çağrı merkezimizi arayarak iletebilirsiniz. Saygılarımızla

Ziyaretçi Yorumları