26 Ağustos
#12497590

Dünya Göz Hastanesi İnsanların Sağlığı İle Oynuyor

16 Ağustos cuma günü Altunizade Dünya Göz Hastanesi'nde kızımı rutin göz muayenesine götürdüm. Normalde gözlük takmayan ve şimdiye kadarki göz muayenelerinde gözlük takmasına gerek olmadığı söylenen 4 yaşındaki kızıma gözlük verildi. Burada gözlük derecesi sadece cihazın ölçtüğü dereceye bakılarak değerlendirildi.


Doktor bey hemen gidip almamı ve takmamı söyleyince gidip hemen bir gözlük siparişi verdim. Fakat kızım gözlüğü bir türlü takamadı. Gözlükle göremediğini, takmak istemediğini söyleyince başka bir hastaneye daha muayeneye götürdüm. Burada ise kızım hem cihazla hem de bizzat doktor tarafından muayene edildi. Verilen gözlük derecesinin kızım için büyük olduğu ve aslında gözlük takmadan da yeterli görebildiği, bir süre takip edilmesinin uygun olduğu söylendi. İkinci bir doktora gitme imkanım olmasaydı kızıma zorla o gözlüğü taktırmaya çalışacaktım belki de.


Sonradan arayıp şikayet ettiğimde bana aynı doktora tekrar muayene olmamı, hastane içinden başka bir doktora muayene olmamı önerdiler, cihazlarının Amerika tarafından onaylı olduğunu, hiçbir yanlışlık yapmayacağını ve zararımın karşılanamayacağını söylediler. Doğru düzgün muayene etmeden kendini ifade edemeyen küçücük çocuğa verilmemesi gereken bir gözlük veren doktordan ve kurumdan şikayetçiyim. Sadece cihazla ölçüm yapıp insanlara gözlük vereceklerse bu doktorlar niye diploma alıyor? Niye bu kurumlarda çalıştırılıyor? Baştan savma iş yaparak insanların sağlığı ile oynanıyor.

Emel Emel 5.822 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Dünya Göz Hastanesi Temsilcisi27 Ağustos

    Emel Hanım ile iletişime geçilmiştir. Hastanemizle ilgili her türlü bilgi, öneri, görüş ve şikayet taleplerinizi; www.dunyagoz.com.tr adresinin iletişim bölümünden veya 444 4 469 numaralı çağrı merkezimizi arayarak iletebilirsiniz. Saygılarımızla

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler