Toplam çözüm sayısı
..
Dunlop Lastik ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Serdar'ın şikayet sonucundan memnuniyeti

tam yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız

  • profile
  • profile
  • profile
9 Destekçi
  10 Yorum

Yeni karşılaştırma

ile

Dunlop Lastiklerine Çözüm Getirmiyor

22183görüntüleme
Serdar
Serdar 20 Mayıs 23:05

27.03.2021 tarihinde her zaman alışveriş yaptığım ve son 2 yıl toplam 5 takım yani 20 adet lastik aldığım Bornova İzmir Dunlop yetkili bayisi Merlas Lastik'ten 1 takım Dunlop FM 800 lastik aldım. 1 ay boyunca balans tutmaması nedeniyle sürekli gidip geldim ve 27.04.2021 tarihinde bayi tarafından lastikler salgı denilen ve üretim kaynaklı olan yüzey bozukluğu olduğu tespit edildi. Lastiklerin hepsi söküldü ve garantiye gönderildi. Bu sırada işe arabayla gidip geldiğim için bulabildikleri çıkma 1 takım 9 yıllık lastik takıldı. Öncelikle Merlas bayiye ilgi ve alakaları için teşekkür ederim, sorunum onlardan kaynaklı değil, hatta hala yardımcı olmaya çalışıyorlar. 3 hafta geçmesine rağmen durumla ilgili bir bilgi alamadım. Bölge eksperi ile görüştüklerinde de net bir bilgi vermedi ve en son 17.05.2021 pazartesi günü eksper daha gecikir beklemeniz lazım diyerek bilgi vermiş bayiye! Ben bu araçla günde 80 km yol yapıyorum ve yarın 21.05.2021 tarihinde sağlıkla ilgili bir nedenden dolayı Ankara'ya gidip gelmem gerekiyor. Eksper bayiyi ciddiye almadığı için bayideki arkadaşlar bana kendisinin numarasını vererek benim görüşmemi, daha etkili olacağını söylediler. Ben de eksperi 3 saat arayla 2 kere aradım fakat kendisi sonrasında beni engelledi. Bende fabrikayı aramak zorunda kaldım. Asıl trajikomik durum ise burada başlıyor. Bana söylenen garanti ile ilgilenen teknik birimin Ankara'da olduğu ve sadece 1 kişi olduğu, onun da yıllık izinde olduğu için yapacak bir şey olmadığı söylendi. Kendilerine de durumumu ve şu anda ki lastiklerin durumunu açıklamama rağmen müşteri memnuniyetini hiç önemsemeden sizin şansınız artık dendi! Bu nasıl bir müşteri memnuniyetidir, bu nasıl ürünün arkasında durmaktır? Yıllardır herkese Dunlop markasını önerirdim fakat gördüm ki hata yapmışım. Ben sorunun çözülmesini ve paramın iade edilmesi istiyorum. Lastiklerden ne zaman cevap geleceği belli değil ve ben her gün hayatımı riske atarak yola çıkıyorum. Şimdi de Ankara'ya gitmeye mecburum ve başıma lastikler yüzünden bir şey gelirse bunun hesabını kim verecek?

Serdar
Serdar26 Mayıs 19:12

21.5.2021 tarihinde 0850li bir numara sanırım bölge müdürlüğünden beni aradı. Konunun detaylarını öğrendi ve lastiklerin daha fabrikaya ulaşmamış göründüğünü, ulaşır ulaşmaz aynı gün içinde kontrollerin yapılacağını, pazartesi, salı gibi çözüleceğini söyledi. 26.05.2021 tarihinde herhangi bir geri dönüş olmaması nedeniyle beni arayan numarayı geri aradım. Başka biri çıktı, bilgileri verdim ve kontrol edip döneceğini söyledi. 5 dakika sonra aradığında lastiklerin daha İzmir'de olduğunu (evet 1 aydır lastiklere hiçbir işlem yapılmamış) fabrikaya gönderilmediğini, eksperin de Ege bölgesinde tek kişi olduğu için bakamadığını söyledi. Cuma günü kontrol edeceğini ve cuma öğleden sonra sonucun belli olacağını iletti. Ayrıca cuma günü aradıklarında ise tek kişi değil bizim bir sürü teknik personelimiz var demişlerdi! Ben her seferinde İzmir sıcağında 9 yıllık çıkma lastiklerle günde 100 km yol yapmak zorunda olduğumu söylüyorum buna rağmen bana hala hiçbir işlem yapılmadığı söyleniyor. Ayrıca lastikleri gönderdiğimizde eksper Covid olduğu için karantinadaydı, bana bugün hala karantinada olduğunu söylediler, ben onun 1 ay önce olduğunu söylediğimde tabi cevap veremediler. Bu nasıl bir işletmedir herkes birbirine atıyor sorumluluğu. Bu nasıl müşteri memnuniyetidir, bu nasıl ürününün arkasında durmaktır! Gerçekten yazıklar olsun. Bunca yıldır önerdiğim bir firmaydı bundan sonra da kimsenin almaması için elimden geleni yapacağım. Ayrıca cuma günü sonuçlanmazsa Tüketici Hakem Heyeti ile sorunumu çözeceğim. Bu firmanın genel müdürü, yöneticisi, sahibi yok mudur bu durumu gören anlamak mümkün değil.

  • profile
  • profile
  • profile
9 Destekçi
  10 Yorum

10 Yorum

Serkan
Serkan01 Haziran 14:07
 

Lastik almayı planlıyordum ama mağduriyetiniz bu marka lastikleri almamam için yeterli bir sebep

 3
Onur
Onur02 Haziran 01:11
 

Aynen ben de Dunlop almaktan vazgeçtim şu an

 2
Süleyman
Süleyman11 Temmuz 18:01
 

Dunlop alayım dedim, kesinlikle vazgeçtim.

 1
Adil
Adil11 Temmuz 18:43
 

Az daha Dunlop siparişi verecektim. Şikayetleri görünce vaz geçtim.

 1
Selçuk
Selçuk11 Ağustos 14:28
 

Paylaşımınız için teşekkür ederim. Sayenizde bende Dunlop Kış lastiği almayı planlıyordum, hatta şikayetleri de internetten araştırırken gördüm ve kesinlikle vaz geçtim.

 2
İbrahim
İbrahim17 Ağustos 13:08
 

Satın almaktan vazgeçtim, başka bir markaya yöneliyorum. Paylaşımınız için ben de teşekkür ederim. Umarım sorununuz çözülmüştür. FM800 lastik siparişi veriyordum ki şikayetleri araştırmak aklıma geldi, iyi ki bakmışım.

 1
Oz As
Oz As28 Eylül 21:31
 

Yarın Dunlop Fm800 model 4 adet lastik alacaktım. Şikayetinizi ve firmanın yaklaşımını okuyunca vazgeçtim.

 1
Ozan
Ozan31 Ekim 08:49
 

Son derece bilgilendirici şikayetiniz sayesinde Dunlop Lastik almaktan vaz geçtim, hatta aynı grubun ürettiği hiçbir lastiği almamak gerektiğine kani oldum, zira aynı grup başka markalarda üretiyor/satıyor ve tüketiciye bakışı belli. Dün başka marka lastik aldım. Çok teşekkürler...

 1
Yücel
Yücel3 hafta önce
 

Bugün205 60 16 Dunlop sport bluresponse almayı düşünüyordum ama yorumları okuyunca bir anda fikrim değişti maalesef sattığı ürünün arkasında durmayan işletme ve firmalardan uzak durmak gerekiyor galiba

 1
Billy
Billy2 hafta önce
 

4 adet Dunlop 215/55 R16 93v Sp Sport Lm705 yazlık Oto Lastik ve 4 adet Dunlop 215/55 R16 Tl 93h Sp Winter Sport 500 için internet yoluyla alım yapmak üzereyken birden aklıma gelen şikayetleri bir araştır içgüdüsü ile Serdar beyin firmanın duyarsızlığı ve umursamazlığı sonucu yaşadıklarını okuyunca hemen vazgeçtim. Bana göre lastik bir aracın en hayati ekipmanıdır motor bozulur yolda kalırsın, ama lastik olmadık bir şekilde patlarsa hayatını bile kaybedebilirsin.

 1
Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Yeni karşılaştırma

ile