29 Mart 2013 #1713063

Dumankaya İnşaat Su Abonelik Ücretini Tekrar Ödettiler!

Dumankaya projesinden Eylül ayında aldığım evin İskan belgeleri şubat 2013 yılında gerçekleştiği ve 339 TL abonelik + teminat bedeli için İski'ye müracaat edilmesi gerektiği bilgisi paylaşılmıştır. 339 TL ücret evi satın aldığım kişiden daha önce alınmış olmasına rağmen bu ücreti tekrar ödeme durumunda bırakıldım.


444 7 222 çağrı merkezi, tarafım ödeme yaptıktan sonra bilgiyi paylaşmıştır. Öncesinde aramama rağmen bu bilgi verilmemiştir. Mükerrer işlemin iadesinin muhasebesel kaygılarından dolayı evin eski sahibine yapılabileceği bilgisini verdiler. Dumankaya'nın hatası sonucu cebimden çıkan bu bedelin eski ev sahibi ile alakası olmadığı ortadadır.


Konu ile ilgili yardımlarınızı rica ederim.

Sevda 610 Okunma

Cevaplar

  • Sevda11 Kasım 2013

    Her iki seçenekte mümkün olamayacağı için yazılmış, eski ev sahibine ödeme yapıp ne eski ev sahibine nede tarafıma bilgi vermediniz. Tarafım konuyu araştırınca biz zaten eski ev sahibine ödemeyi yaptık dediniz. Sizin hatanızdan dolayı biz uğraştık. Eski ev sahibi ücreti tarafıma gönderdi. İşleri bu kadar zorlaştırıp tekrar sizinle çalışmamaya karar verdirttiğiniz ve öylesine bir kurumsal olduğunuz için teşekkür ederiz.

  • Dumankaya İnşaat Temsilcisi06 Eylül 2013

    Sayın Sevda Aracı, Bahsi geçen ücret yasal olarak ancak bedeli bize ödemiş olan dairenin ilk sahibine ödenebilir ya da bu kişinin yazılı izni ile ikinci kişiye ödeme yapılabilir. Bu durumda her iki seçenek de geçerli olmadığından yasal olarak herhangi bir hakedişiniz bulunmamaktadır. Saygılarımızla

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön