30 Ocak 2014 #2265820

Dumankaya İnşaat Modern Vadi Kat Problemi

Dumankaya Modern Vadi'den maket üzerinden daire aldım. Satış temsilci daireyi en üst katın bir altı diye tanıttığı halde sözleşme sonrasında tesadüfen başka bir satış temsilcisinden dairenin çatı katı olduğunu öğrendim. Dilekçe ile Dumankaya müşteri servisine durumun düzeltilmesi için başvurduğum halde hala bir çözüm sağlayamadılar. Daire Mayıs 2014'te teslim edilecek, umarım ek problemler yaşamam.


Dumankaya İnşaat firmasına olan güvenim sarsıldı.

A.kadir 1.034 Okunma

Cevaplar

 • A.kadir18 Ağustos 2014

  Her aradığımda Alper bey dairenin teslim tarihini bildireceğini söylüyor, fakat sonrasında bir bilgi veremiyor. Bütün Dumankaya sanki duvardaki bir çatlağın etrafında bilemsel bir problemi dahiyane yöntemlerle çözmeye veya gizlemye çalışıyor gibi bir izlenim edindim. Bunu takdirle karşılıyorum ama dairenin giriş kapısı ile ilgili en ufak bir çalışma yok hala. Satış sözleşmesine göre 14 Temmuz ve 8 Ağustos'ta (formalite icabı) gösterilen daire ile ilgili eksikliklerin bir termine aynı gün bağlanması gerekiyordu. Eğer Ağustos ayında bu daireyi teslim edemeycekseniz, adam gibi bunu söyleyin ki ben de ona göre yeni eve mi taşınacağım, sizi dava mı edeceğim bilip ona göre hareket edeyim. Keşke Dumakaya Modern Vadi Satış ofisine ilk uğradığım güne geri dönüp o günü değiştirebilseydim. Dumakaya'dan daire satınalmış olmaktan dolayı çok pişmanım.

 • A.kadir13 Ağustos 2014

  Her geçen gün "dumankaya" ismi bana daha çok olumsuzluk çağrıştırıyor. Dumankaya'dan ev satınaldığım pişmanın. Nasıl bu beladan kurtulacağımı kara kara düşünyorum.

 • A.kadir11 Şubat 2014

  Sayın Yetkili, Büyük ihtimalle cevap vermiş olmak için cevap verdiniz. Umarım mahal listesine siz de bakmışsınızdır. Benim tahminim bakmamışsınız. Benim aldığım ev A4 blok ve Kat 13. Mahal listesinde kat sayısı aşağıdaki gibi geçiyor. A4 Blok: 2 Bodrum kat + 3 Baza katı + 12 Normal kat. Baza katının ilki zemin kat olsa, benim daire en üst katın bir altı olur. Tabiki siz bunun dışında da bir çok kombinasyon yapabilirsiniz. Satış temsilcinize özellikle dairenin çatı katı olup olmadığını sordum ve satış temsilcisi maket üzerinde net olarak aldığım dairenin en üst katın bir altı olduğunu söyledi ve gösterdi.

 • Dumankaya İnşaat Temsilcisi11 Şubat 2014

  Merhaba, Konut Satış Sözleşmesinin eki olan mahal listesinde blokların toplam kat sayıları belirtilmiştir. Konuyu bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla. Dumankaya İnşaat 444 7 222 [email protected]

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön