DUMANKAYA İNŞAAT Paramın Peşinden Koşturttu

Mustafa Faruk B. |

Adres 1 Etap’tan bir daire almak istedim. Ön talep edip üzerimize düşen yükümlülükleri yerine getirdik. Fakat sonra özel nedenlerimden dolayı sözleşmeyi iade etmem gerekti.

Ne yapabiliriz dediğimde dilekçe ile başvurun, kaporanız yanar, kalan ödenir dediler. Başvuru neticesinde her hafta parayı bir bahaneyle sarkıtıp 40 gün boyunca oyaladılar.

En sonunda pes ederek sözleşmenin devamına karar verdim. Kendi param için beni peşinden dolandıran Dumankaya’ya çok teşekkür ederim. ^^

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

  • 22 Aralık
    16:11

    Müşteri, müvekkil şirketten daire almak için bedel ödemiş ve sözleşme imzalamıştır. Daha sonra sözleşmeden dönmek istediğinde, kendisine Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereği, ödediği bedelin daire teslim tarihinde iade edilebileceği bilgisi verilmiştir. Bildiğiniz üzere Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun, tüketiciye sebepsiz olarak her aşamada “cayma” hakkı tanımakla birlikte, bu cayma hakkının kötüye kullanılmaması ve satıcının da bir nebze zararının giderilmesi için bu hükmü düzenlemiştir. Kanundan dolayı verilen bilginin veya uygulamanın şikayet konusu olamayacağını kanaatindeyiz.