Dr. Faruk Öncel Zayıflama ile ilgili
Şikayetin Durumu
  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Birsu sonuçtan hiç memnun değil

Dr. Faruk Öncel Zayıflama Mağdur Etti

110.022
Birsu
Birsu 03 Eylül 2019 22:20

Uzun bir süredir hiperhidrozis (aşırı terleme) ve insülin direnci hastasıyım. Birkaç hafta önce bir TV programında Faruk Öncel'i konuk ederek Akupunktur tedavisi hakkında konuştular ve kendisi bir sürü ünlü ismi referans vererek hemen her hastalığı akupunkturla tedavi edebildiğini anlattı. Ben de kendisini programdan sonra aradım ve durumumu anlattım, "sizi bütün bu hastalıklardan iyileştirmeye adayım" dedi. “Ücreti 2550 TL olarak nakit ve elden getireceksiniz, kart kabul etmem. Bir adet teşhisle beraber 4 adet bant takma ücretidir” dedi. Aynı dönemde el-ayak terleme botoksu yaptırmayı düşünüyordum ve ona ayırdığım bütçeyi bu tedaviye vermeye karar verdim. Büyük yanılmışım.

Faruk bey kendinden son derece emin konuşuyordu. Ama ofisinde farklı bir atmosferle karşılaştım. Beni zayıflama programına aldı ve kendisinin Türkiye’nin zayıflatma rekortmeni olduğunu iddia etti. Ben önceliğimin zayıflamak değil aşırı terleme ve insülin direnci olduğunu anlatınca teşhis eden makine ne derse odur sizin zayıflamanız lazım dedi. Verdiği listeden sonra devam eden haftalarda kilo verdim ama kabızlık, dengesiz kan şekeri ve hiç olmadığı kadar el-ayak terlemem olmaya başladı. Kontrolde bunları söyleyince duymazdan gelip bana bir cevap vermedi ve bant takıp gönderdi. 3. Randevum Kurban Bayramına denk geldi ve F*** bey kendi kafasına göre bana haber dahi vermeden benim parasını çoktan ödediğim 500 TL'lik randevu seansımı yakıp paranın üstüne oturduğunu anlattı.

Kendisi beni aradığını benim İzmir'de olduğumu söyledi ben İstanbul'luyum ve bu süre içinde İzmir'e hiç gitmedim, sizinle de hiç konuşmadık mesajlaşmadık deyince, randevu sizin sorumluluğunuzda gelmediniz ve yandı dedi. 3. randevu diye gittiğim randevum sonuncu imiş bari biraz bozduğu sağlığım düzelsin diye devam eden sıkıntılarımı tekrarlayınca "insülin direnci ve hiperhidrozis endokrin sisteme bağlıdır ben zayıflama tedavisi veriyorum bu diğer hastalıklar için size kesin konuşamam, dedi. Halbuki en başta sizi bütün bu hastalıklardan iyileştirmeye adayım dediği ve bir sürü gazete haberini ve bir sürü de ünlü ismi kendisine referans gösterdiği için ona gitmiştim. Hem param yandı (keşke terleme botoksu yaptırsaydım diyorum) hem de sağlığım kötüleşti. İnsülin dengem bozuldu, bağırsaklarım kötü durumda ve üstüne üstlük ellerimle ayaklarım hiç olmadığı kadar terliyor.

Dr. Faruk Öncel Zayıflama Logo
Dr. Faruk Öncel Zayıflama19 Kasım 2019 19:28
Birsu
Birsu06 Şubat 2020 17:34

Bu yorumuma bir ekleme yazma ihtiyacı hissettim. Yaklaşık 2 aydır Faruk Öncel'in medya asistanı olduğunu söyleyen bir hanım beni arayıp yorumlarımı sildirmek için her yolu denemektedir. İlk önce beni dava edip benden yüklü bir tazminat alacaklarını söyleyerek beni korkutmayı denemişlerdir. Ben tüketici olarak en doğal hakkımı kullanıp eleştiri yazdığımı ve bunun bir suç olmadığını hatta bir dava açılırsa, benim hasta mahremiyetim ortaya döküldüğü için, Google profilinde benim yorumumun altına yorum yapılmış bütün hesapları inceletme talebinde bulunacağımı ve eğer bu hesaplar Öncel'e ait çıkarsa kendilerinin bana tazminat ödemek zorunda kalacağını söyledim. Hak hukuk bilmeyen bir insan değilim çok şükür. Haftalar sonra bir daha arayıp eksik kalan seanslarınızın ücreti size iade edilecek ve sizin hakkınızda yazılan bütün yorumlar silinecek ama sizden"bizimle ilgili yorumlarınızı bir daha hiçbir yerde sözlü veya yazılı olarak bildirmeyeceğinize dair imzalı bir kağıt almak istiyoruz" dediler. Ben de bu kağıdı ancak Faruk Öncel de imzalarsa ve benim hakkımda yazılan yorumların sahipleriyle birebir yüzleşirsem vereceğimi söylediğimde bu imzalı kağıttan da vazgeçtiler. En sonuncu olarak yine Öncel'in medya asistanı, kendisinin zor durumda kaldığını iddia ederek yorumlarımı silmem için bu sefer duygusal bir baskı kurma yolunu seçmiştir. 

Benzer Şikayetler

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

19 Yorum

Emrah
Emrah
 

Google'da sigara bırakma konusunda araştırma yaparken Faruk bey karşıma çıktı. Daha fazla araştırdığımda bir çok benzer şikayetin açılması bir tesadüf olamaz. Zeten videolarında da çok konuşup hastaları manipüle etmekte olduğunu fark ettim. Çok fazla egosu oluğunu düşünüyorum. Ayrıca ülkeme faydalı olmak için bu mesleği tercih ettim deyip birkaç bant yapıştırıp 3550 TL para istemek çok abartılı. Madem insanlara faydalı olmak istiyorsunuz o zaman ilminizi başkalarına da öğretin bu tedavi yaygınlaşsın daha ulaşılabilir fiyatlara gelsin.

İsmail
İsmail
 

Birsu hanım, öncelikle geçmiş olsun. Bilgilendirmeniz çok değerli. Az önce TV de izleyerek etkilenip fiyat ve randevu araştırmaya başlamıştım ki değerlendirmenizle karşılaştım. Birçok insanın hatadan dönmesine vesile olacaksınız.

Merve
Merve
 

Bende kardeşimi bu pandemi durumunda Faruk öncele sigara bırakma tedavisi için gittik. Sigara için kulağına akapuntur tarzı bir şey yaptı ama sigara bırakmada hiçbir gelişme olmadı aradık Faruk beyi benim kapımdan çıktıktan sonra bu benim sorunum değ

İsa
İsa
 

Bende kilo ve sigara için tedavi düşünüyordum. Şimdi korktum ve kesinlikle vazgeçtim.

Ercan
Ercan
 

Size inanıyorum ve destekliyorum sigarayı bırakması için eşimi götürecektim bu yorumdan sonra vazgeçtim iyi ki yazmışsınız

Zafer
Zafer
 

Birkaç videosunu izledim Youtube.com tan 3 defa ard Arda derin nefes çektiriyor ve insan ister istemez boğuluyor. Ardından bir daha çektirmeye çalışıyor boğulmuş ciğer de istemiyor hayliyle yorumlardaki Hasan ve Ayşe hanımdı yanılmıyorsam ikisinde ard Arda mesaj atmışlar bende bu fake hesap bana inandırıcı gelmedi ben sigarayı bırakmanın kolay yolu allen carr yöntemini denemenizi tavsiye ederim Youtube.com de videosu var 1 saat lik bir video hem bedava hem de acı çekmeden bırakıyorsunuz.

Derya
Derya
 

Biraz önce TV kanalında gördüm araştırırken bu yorumları okudum annem ve kendim için istiyordum ama okuduklarım gayet caydırıcı

Rojda
Rojda
 

Faruk beyi araştırıyordum ancak bunları görmek güvenimi sarstı

Leyla
Leyla
 

Sigarayı bırakma için Dr. Bey in adını search ettiğimde bu şikayete ulaşıyorum. Aylar öncesi yazılmış bir şikayete tüm yorumlar aynı tarihte yapılmış. Çok ilginç!?

Alev
Alev
 

Benzer bir durum değil ancak farklı bir durum yaşadık biz. Verdiği randevuyu kendi sebeplerinden dolayı mesaj yoluyla değiştiren ve verdiği ikinci randevuya da gelmeyen ve hatta haber dahi vermeyen bir doktor olarak kaydettim kendisini hafizama.

Fatma
Fatma
 
Dr. Faruk Öncel Zayıflama Mağdur Etti

Instagram sayfalarında mevcuttur insanlık yararına bu kampanyalar ı yapan birsu değil Dr. Faruk öncel dir. Birsu mutsuz verimsiz ve herkese çamur atan Joker bir silahşor dür.

Fatma
Fatma
 
Dr. Faruk Öncel Zayıflama Mağdur Etti

Daha önceleri muhtelif tarihlerde hep kendi hakkında feda ederek TSK, polis, öğretmen, gaziler ve öğrencilere nikotinden iğrendirme tedavi kampayanları yapmıştır

Fatma
Fatma
 

Şu anda bu doktor dünya kadınlar gününe özel 8 - 18 tarihleri arasında sigaradan kurtul kampanyası başlatmıştır

Fatma
Fatma
 

Burada birsu hanımın yazdığı yazılar çok yanlış ve tamamen gerçek dışı doktor faruk bey fatma melike yılmaza hiç ücret almadan medya önün de 180 kilodan 73 kiloya 107 kilo zayıflatmış ve takdir etmiş bir insandan bahsediyorsunuz.

Hasan
Hasan
 

Böyle elit ve beyefendi bir kişiliğe bunları söylemeniz ne kadar doğru? Siz paranın peşine düşen para için savaş veren bir insanken. Doktor Faruk bey maddi amaçları hep bir adım geri tutan bir insan olmuştur.

Hasan
Hasan
 

Bu bir algı olayıdır, yıllardır insanlara algı olayı yapmaktan bıkmadınız mı? Faruk beyin diğer hastaların dan şu ana kadar tek bir şikayet yok iken tek siz misiniz? Bence hatayı kendinize aramalısınız.

Hasan
Hasan
 

Faruk beyin ne kadar iyi bir doktor ve ne kadar iyi bir insan olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz siz başınız dan geçen şeyleri öylesine yanlış öylesine karalama ifadelerle kullanmışsınız ki olmamış şeyleri dahi oldu diyorsunuz.

Hasan
Hasan
 

Yukarı da yazılan ithamlar tamamen hayali ürünü olmakla beraber mesleğinin ve kariyerinin zirvesin de olan bir kişi için aşağılayıcı ve öteleyicidir. Siz insanlığa fayda sağlamak yerine zarar sağlamaktasınız. İnsanlar gerçekleri bilmeli.

Murat
Murat
 

Yaklaşık 12 gündür Faruk hocaya gidiyorum 7.5 kilo verdim aranızdaki olay ne bilmem ama ben memnunum baktığım zaman her türlü firma hakkında şikayet açmışsınız herkes yamuk sizmi düzgünsünüz