Toplam çözüm sayısı
..
Dr. Barış Keklik ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Merve'nin şikayet sonucundan memnuniyeti

tam yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız 1

  • profile
  • profile
  • profile
32 Destekçi
  33 Yorum

Dr. Barış Keklik Burun Estetiği Mağduriyeti

13.989görüntüleme
Merve
Merve 13 Aralık 2020 20:30

İsmi geçen doktorun kliniğinde yeni burun tasarımını fotoshop programı üzerinde yaptık nasıl olacağı üzerinde konuştuk. Sonuçta bir nefes şikayetim yoktu ve ameliyata karar vermede tek ve en büyük etken tasarlanan bu yeni görseldi. Kendisine aslında güzel bir burnum var ameliyata gerek yok mu acaba dememe rağmen güzel fakat düzeltilecek yerler var ben yaparım deyip ikna etti. Ameliyat ve iyileşme süreci zaten zorken ameliyat sonrası karşılaştığım burnun, tasarımla hiç alakası olmayan çok kalkık, kayık gibi kemeri tamamen oyuk, kısacık bir burun olması, beni psikolojik olarak büyük bir yıkıma uğratmıştır ve içinden çıkılmaz bir depresyona itmiştir. Doktora neden böyle yaptığını sorduğumda ise masada gözüme öyle güzel gözüktü cevabını aldım. Eğer kafasına göre bir şey yapacaktıysa neden simülasyon çalışması yapıp fikrimi sordu sanki çok dinlermiş gibi bunu anlamış değilim. Dahası kendisi bana ameliyat sonrası fotoğrafımı bile göstermedi. Yaşadığım büyük psikolojik çöküntü nedeniyle sadece para için yaptığı, hastanın isteğine asla özen göstermediği bu operasyonu ve konuyu üzerinden sorumluluk tamamen kalksın diye sosyal medyada haksız ithamlarda bulunmayacağıma dair bir kağıt imzalatarak ve para iadesi yaparak kapattığını düşündü. Haksız bir ithamda bulunmuyorum ve olan olayı harfiyen anlatıp bilgilendirmek istiyorum. Yaptıracağım revizyon, kaburga kıkırdağı kullanılarak yapılacak. Bir sürü komplikasyon riski ve yaklaşık 5 katı bir maddi külfeti olacak.

  • profile
  • profile
  • profile
32 Destekçi
  33 Yorum

33 Yorum

Barış
Barış17 Aralık 2020 10:20
 

Hasta onam formlarını imzalamış olmanız bu durumu ortadan kaldırıyor. Endişeli olduğunuz konu çene ile ilgili idi ve zaten kalıcı olan çene protezi ameliyatından vazgeçtik. Tekrar görüşmeye çağırdım demedim hastalarıma kararınız net değilse soru işar

 2
Hande
Hande21 Aralık 2020 12:09
 

Siz bana neden bantlar çıkarıldığı gün burun ucuna dokunmadım dediniz de ameliyat raporu istendiğinde 3-4 mm kesilmiş olduğu açığa çıktı, açıklar mısınız? Mağara deliği gibi duran maymun görünümlü bir burun ucuna nasıl dokunmamış olabilirsiniz?!

Hande
Hande21 Aralık 2020 12:11
 

Hasta böyle bir talebi olmadan burnunu neden kısalttınız?!? Nasıl yaparsınız rızası olmadan böyle bir şeyi? Açıklama bekliyoruz! Yazdığınız yorumları asistanınıza beğendirerek sıyrılamazsınız. Sorumluluğunuz var!

Hande
Hande21 Aralık 2020 12:13
 

Instagram'dan engellediğiniz gibi buradan da engelleyemezsiniz. Cevap bekliyorum. Ameliyat raporunda açıkça yazan şeyi muayenehanede neden gözümün içine baka baka inkar ettiniz?

 1
Hande
Hande21 Aralık 2020 13:41
 

Fotoğraflı yorumunuzu neden kaldırdınız? Neden korktunuz? Ameliyat raporuyla ispatlı keyfi müdahaleniz sonrası hastayı ve ailesini suçladığınız için nasıl biri olduğunuz anlaşılır diye mi korktunuz?

 1
Hande
Hande21 Aralık 2020 11:24
 

Ben kardeşiyim. Ablamın burnunda sorun yoktu. Etik kaygısı olan bir doktor bu burnu asla ameliyat etmez, hele refakatçisiz hiç etmez diye düşündük, vazgeçsin diye ameliyata gitmedik. Adam gelmiş bunu hastasına karşı kullanmaya kalkmış. Pes gerçekten.

Hande
Hande21 Aralık 2020 13:51
 

Burada bahsettiğim yorumu doktor silmiş! Hastasını psikolojisini bozuk olmakla ve ameliyata yalnız gelmekle, kendi kafasına göre yaptığı tasarım için şoka giren hastasını sinir krizi geçirmekle suçlayan bir yorum yazmıştı. İyi tanıyın kendisini.

Hande
Hande21 Aralık 2020 11:36
 

Adamın söylediği tek kelime doğru değil, nereden başlayacağımı şaşırdım. Adam tek görüşme yaptıktan sadece 2 gün sonra ablamı refakatçisiz şekilde ameliyata aldı ve anlaşılan tasarımın dışında bir burun yaptı! Olayın özeti bu, neyin ne olduğu ortada.

Hande
Hande21 Aralık 2020 11:44
 

Bantların çıkarılacağı gün gittiğimizde beynimizden vurulmuş gibi olduk. Doktorun düzeleceği iddiasının doğru olmasına dua ettim ama hastanın isteği dışında 3-4 mm kesilen burnun düzelmesi mümkün değil. Doktor bu gerçeği bizden sakladı!

Hande
Hande21 Aralık 2020 12:05
 

Hadi bakalım beni buradan da engelle engelleyebilirsen Barış Keklik. Fiziksel görüntüsünde sorun olmayan insanların psikolojisini tartmadan kendi kafana göre tasarım yapıp yollamanı kapatmaya çalış. Haklıyız ve eminim ki yalnız değiliz.

 2
Hande
Hande21 Aralık 2020 12:25
 

Instagram'dan engellediğiniz gibi buradan da engelleyemezsiniz. Cevap bekliyorum. Ameliyat raporunda açıkça yazan şeyi muayenehanede neden gözümün içine baka baka inkar ettiniz?

Hande
Hande21 Aralık 2020 12:28
 

Hastanın böyle bir talebi olmadan burnunu neden kısalttınız?!? Nasıl yaparsınız rızası olmadan böyle bir şeyi? Açıklama bekliyoruz! Yazdığınız yorumları asistanınıza beğendirerek bu işten sıyrılamazsınız. Sorumluluğunuz var!

Hande
Hande21 Aralık 2020 12:28
 

Siz bana neden bantlar çıkarıldığı gün burun ucuna dokunmadım dediniz de ameliyat raporu istendiğinde 3-4 mm kesilmiş olduğu açığa çıktı, açıklar mısınız? Mağara deliği gibi duran maymun görünümlü bir burun ucuna nasıl dokunmamış olabilirsiniz?!

Hande
Hande21 Aralık 2020 12:40
 

Benim ablam bu adam yüzünden intihar ederse ne yapacağım ben? Kime gideceğim? Yok mu adalet? Yok mu böylelerinin doktorluk lisansını elinden alacak bir mekanizma? Elini kolunu sallayan 20 bin tl için insanların hayatına mı sebep olacak böyle?!

Hande
Hande21 Aralık 2020 13:01
 

Ablam sürekli intihar edeceğini söylüyor. Hali çok kötü. Yüreğimiz ağzımızda yaşıyoruz. 65 yaşında annem var. Annesini yeni kaybetti. Bir de evlat acısını nasıl kaldırsın? Geceleri uykumuz olmuyor, gözümüzde yaş kalmadı. Bunu yapan cezasız mı kalacak

Hande
Hande21 Aralık 2020 13:12
 

Ablamın burnunda ameliyatlık bir hata yoktu. Herkes de söylüyordu bunu. İlk gittiği doktor ilkeli biri çıkmış, bu dediğimi tasdik etmiş, bu burunda ameliyat edecek bir şey yok deyip geri yollamıştı. Bayram etmiştik. Ne bilelim böylesinin de olduğunu?

Hande
Hande21 Aralık 2020 13:17
 

İlk doktorun ifadesi: Burnun 8/10'luk. Eğer ameliyat olursa, en fazla 1-2 mm düzelir. Yani 9/10 olur. Bu da dışarından fark edilmez bile. Bu kadarcık bir sorun için ameliyat riski alınmaz. Bu doktorun yaptığı: Hastanın rızası olmadan 3-4 mm kısaltmak

Hande
Hande21 Aralık 2020 13:32
 

Adam yazdığı basın açıklaması gibi cevabı kaldırdı. Şimdi sıfırdan hiç olmamış gibi yazılanlara göre yeni bir pozisyon alan bir şey yazar. Ha gayret!

Atilla
Atilla22 Aralık 2020 13:47
 

Merve Hanım. Ve Hande Hanım. Yorumlarınızı ve göndermiş olduğunuz ameliyat gorsellerinize baktığımda nasıl bir ruhhaliyetinizde olduğunuzu anlayabiliyorum. Umarım bu süreçten çıkabilir ve eski sağlığınıza kavusabilirsiniz.

Beyza
Beyza06 Ocak 19:48
 

Merve hanım bana ulaşabilir misiniz ben de revizyon düşünüyorum. Hissettiklerinizi çok iyi anlıyorum. Instagram; beyza. Ozdn

Firat
Firat10 Ocak 14:20
 

Tüm yazdıklarını okudum seni çok iyi anlıyorum. Psikolojik olarak neler yaşadığını tahmin edebiliyorum. Kelimelerimi çok dikkat ederek seçmeye çalışıyorum. Ne olur kendini toparla bu durum işinin hayatının önüne geçmesin. Seninle özel konuşabilir mi?

Firat
Firat11 Ocak 00:41
 

Instagram: Vsfidgn

Furkan
Furkan22 Ocak 14:54
 

Abla vallahi önce çok umursamadım ama canın yanmış belli oturup 250 yorum yapmışsın içini dökmüşsün en azından yayınladığın iyi olmuş diğer insanlar o hataya düşmez malum bıçak altına ne şartta olursa olsun yatmak kolay değil ama keşke değiştirmeye kalkışmasaydınız zaten gayet düzgün ve güzelmiş

 2
Oğuz
Oğuz22 Ocak 21:32
 

Merve hanım doktorun hatası çok büyük sizinkisi çok daha büyük. Burnumda aslında bir şey yok deyip gidip 20.000 TL para verirseniz doktor bir şeyler yapmak için uğraşacaktır. O parayı elinizden almak için kendince doğru olanı yapacaktır. Artık kimsede meslek etiği kalmamış. Geçmiş olsun.

 5
Samet
Samet23 Ocak 21:46
 

Bence burnun gayet iyi olmuş eski hali de güzelmiş ama bu hali de güzel ama gerek yokmuş eski hali de ameliyat olacak kadar kötü değil ama bu hali de kötü değil şu an o yüzden üzülmene gerek yok kardeşim

 2
Özge
Özge25 Ocak 07:43
 

İnanılmaz bir durum

Özge
Özge25 Ocak 07:45
 

Önden farklı açılardan çekip atar mısın

Özge
Özge25 Ocak 22:39
 

Bu burnunun yeni hali mi eski hali mi

Kübra
Kübra26 Ocak 12:16
 

Çok geçmiş olsun, ben de yaptırdım ve ne kadar zor bir ameliyat olduğunu biliyorum. Ben kesinlikle yanına bırakmayın derim, hem maddi hem manevi bu süreci size telafi etmekle yükümlü. Keşke kağıt imzalamasaydınız, belli ki birtek sizi yakmamış. Pes etmeyin, böyle insanlara daha fazla kişi ameliyat olmamalı.

 2
Ayça
Ayça26 Ocak 19:47
 

Öncelikle geçmiş olsun. Bende oldum ameliyat ama tabi ödemin inmesi 6 ayı buluyor tamamen burnun oturması 1.5-2 sene arası tabi naçizane fikrim hemen ön yargılı olmadan beklemeniz derim. Bende ilk ayna da oha bu kadar kalkık bir burun istemedim diye söylendim kendi kendime ama şu an 4. Ayım o kalkıklığı şişi indi ve oturdu yüzüme. Zaman gerek bazı şeylere bence bekleyin isterseniz düzelecektir :)

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon