08 Kasım
#12925131

Dolap İadesi Kabul Olan Lekeli Gömlek Elimde Kaldı

Dolaptan gömlek satın aldım ama maalesef satıcının fotoğraflarda belirtmediği lekeler vardı ve bende iade talebinde bulundum, dolap beni haklı görüp iademi kabul etti buraya kadar sıkıntı yok. İade için verilen 3 iş günü süresinin son gününde kargoya götürdüm verdim ama maalesef Muş Sürat Kargo firması kamyon erken çıktığı için ürünümün kaydını yapmadı saat 15:30 dan sonra kargo kayıtlarını yapmadıklarını Muş sisteminin kabul etmediğini söyledi ve benimde o gün içerisinde veremeyince iade sürem bitti ve 3 iş günü içinde ürünü kargoya vermemiş gibi göründüm. Maalesef kargo şirketini aramama rağmen bir şey yapamayacaklarını ancak satıcı ile iletişime geçmem gerektiğini söylediler. Dolapla da iletişime geçmeye çalıştım ama maalesef oradan da müşteri temsilcilerini kesinlikle ulaşamadım. Şimdi ürün hala kargoda ve kaydı yapılmadı günü geçtiği içinde kodda kabul olmadı ve ürünün parası da karşı satıcıya geçti. Bu durumdan şimdi kim sorumludur? Lekeli ürünü satın almak mı zorundayım yani kargo şirketinin suçu yüzünden?

Hayriye Hayriye 3.066 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Hayriye08 Kasım

    Ben de zaten 3 gün içinde iadeye verdim ama benden kaynaklı olmayan sebepten dolayı kargo girişim olmadı, sürat dışında başka bir kargoya verebilirdiniz diyorsunuz? Ama dolap iade kodunun altına başka firmalardan gelen iade kargoları kesinlikle kabul olmaz diye yazab ben miyim siz misiniz? O zaman oraya Sürat Kargo dışında başka firmalarla yollayabilirsniz diye niye yazmıyorsunuz?! Kusura bakmayın destek ekip inize ılaşabilmek için saatlerce beklemek zorunda kalıyorum saatler sonra dönülüyor ve saat 17:00 dan sonra da katiyen dönülmüyor. Kaç kere ulaşmaya çalışmama rağmen ertesi günü hiçbir şekilde ulaşamadım! Şimdi bu şekilde kestirip mi atıcaksınız. Tüketici Hakları'na başvuracağım, bunu burada bırakmayacağım!

  • Dolap Temsilcisi08 Kasım

    Değerli Kullanıcımız, İade için 3 gün süreniz bulunmaktadır. Destek ekiplerimize de dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Sürat Kargo ürünü kabul etmiyorsa farklı bir şubeden gönderebilirsiniz. 3 gün içerisinde gönderim sağlamadığınız için iade reddedildi. Süreç sonuçlandığı için müdahale edemiyoruz. Sevgiler, Dolap Destek

Ziyaretçi Yorumları