09 Ekim
#12754357

Dolap İade Talebinin Haksız Yere Reddedilmesi

İade talebinin haksız yere reddedilmesi “bulutuuba” adlı kullanıcıdan 120 TL ödeyerek satın aldığım “Raisa Vanessa” markalı elbise 8.10.2019 tarihinde elime ulaştı ve kullanıcının görsellerinde ki ürünün aynısı ve raisa Vanessa marka olmadığını gördüm. Aynı gün içinde iade talebinden bulundum ancak Dolap, iade talebimi “Ürün yorumlarından detaylı bilgi talep edilebilirdi” gibi saçma bir gerekçe ile reddetti, tutarı da satıcıya aktardı.


Dolap editörleri tarafından titizlikle incelenip onaydan geçen ürün, raisa Vanessa marka değildir ve takdir edersiniz ki o şekilde işaretlendiği için ve Dolap onayından geçerek satışa sunulduğu için de “gerçekten markası bu mu” diye sormak gibi bir zorunluluğum yoktur. Ödediğim tutarın acilen iadesini talep ediyorum. Aksi takdirde almış olduğum ekran görüntüleri ve bana gelen ürünün fotoğraflarıyla aynı olmadığını ispatlayarak Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurumu yapıp 6 ay sonra bile olsa yaptığınız haksızlığı kazanacağım.

Buse Buse 1.279 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Dolap Temsilcisi09 Ekim

    Değerli kullanıcımız, Sizi aradık ancak ulaşamadık. İade talebinizde, ürünün ilanda görüldüğü gibi olmadığını ve kumaşının çok kalitesiz olduğunu ilettiğiniz için iade talebinizin reddedildiği görülmektedir. Ürünün orijinal olmadığını düşünüyorsanız, iade talebi oluşturduğunuzda bu durumu da belirtmelisiniz. Ürünün marka etiketini, [email protected]'a iletmeniz durumunda gerekli kontroller sağlanarak dönüş yapılacaktır. Sevgiler, Dolap Destek

Ziyaretçi Yorumları