16 Eylül 2013

Doğtaş Mobilya'da Teslim Tarihinde Bir Türlü Teslim Edilemeyen Ürünler!

01.09.2013'te Modoko Doğtaş Mobilya Exculusive'den 8300 TL'lik mobilya sipariş ettik. Sipariş esnasında mağaza müdürü ve satış personeli ürünlerin teslimat tarihi ile ilgili bir sorun olmayacağını belirtti. Biz de 5.000 TL peşin kalanı 29.09.2013'te olmak üzere sözleşme imzaladık.

14.09.2013 tarihinde teslim edilmesi planlanan genç odası için 12-13.09.2013 tarihlerinde defalarca aradım. Teslim günü geldiğinde 9 parça üründen sadece 4 parçanın geldiği diğerleri için en az 10 gün daha beklememiz gerektiği söylendi. İlgisiz bir lojistik departmanı ve yanında matkap getirmeyen montaj ekibi de cabası. Bu kadar ciddiyetsiz çalışan bir firma görmedim. Tüketici olarak tüm yasal haklarımı kullanacağım.

Özlem 263 Okunma

Cevaplar

  • Özlem 10 Ekim 2013

    10.10.2013 tarihi itibari ile Doğtaş Mobilya'ya maddi ve manevi tazminat davası açıyoruz. Avukatıma konu ile ilgili yetki verdim. Davanın emsal teşkil etmesi ve bundan sonra hiçbir müşteriye bu sürecin yaşatılmaması adına ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. Davanın ne kadar sürdüğü hiç önemli değil. Doğtaş'ın müşteriye yaşattıklarının herkes tarafından bilinmesi için sürecin basın ve yayın yolu ile takibi konusunda ilgili tüm birimlere başvurmaya hazırlanıyoruz. Tüm telefon konuşmaları ve firma ile yapılan sözleşme, çevremizdeki herkesin bu olaya şahit olması ve mahkeme sürecinde bunların delil olarak kullanılabilkecek olması nedeni ile bu davayı açıyoruz. Bilgilerinize sunarız,

  • Özlem 20 Eylül 2013

    Yaşadığımız problem ile ilgili firmanın göstermiş olduğu tutum ve çözüm önerilerinden kesinlikle memnun değiliz. Her arayışta birazdan dönüyoruz deyip, saatler sonra bizim arayıp bilgi almamız gerekiyor. En son gelen parçalardan birinde büyük bir patlak var. Tekrar sipariş açacaklar. Bunun için de yaklaşık 1 ay bekleriz. Son bir haftadır yaklaşık 2 saat telefon konuşması yapmama rağmen elle tutulur bir sonuç alamadık. Tüm yasal haklarımızı kullanmak üzere gerekli işlemleri başlatıyoruz. Firmanın ciddiyetimiz tutumu karşısında yapabileceğimiz başka birşey kalmadı. Firmaya iletilmesi konusunda yardımınızı rica ediyoruz.

  • Doğtaş Mobilya Temsilcisi20 Eylül 2013

    Sayın ilgili ; Müşterimizin şikayetleri hakkında gerekli kayıtlar oluşturulmuş olup en kısa sürede ürünleri teslim edilecektir. Bilgilerinize arz ederiz. DOĞTAŞ MOBİLYA Müş. Hiz.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön