02 Ekim 2018
Yorum Yap
#10975823

Doğtaş Mobilya Ayıplı Ürün

Doğtaş Avcılar Şubesi'nden koltuk takımı, yemek takımı, TV sehpası ve cube sehpa takımı aldık. Ürünleri satarken çok ilgili ve samimi davrandılar. Ürünleri zamanında teslim edeceklerini taahhüt ettiler. Ama sonradan gördük ki her şey ürünleri satasına kadarmış, her şey reklam, her şey yalanmış. Öncelikle teslim tarihine uymadılar. Sonra gecenin bir vakti saat 21:00'den sonra ürünleri getirdiler. Gecenin 24:00'üne kadar kurdular. Bu sırada cube sehpa takımının montaj edilmiş ve balonlu poşetlere sarılı halde getirildiğini gördüm. Sorduğumda fabrikadan böyle geldiğini söylediler. Balonlu poşetler açıldığında 8 sehpadan 4'nün ayaklarının bağlantı yerlerinden kırık olduğunu fark ettim ve hemen sehpaları teslim almayacağımı ve geri götürmelerini söyledim.


Teslimatı yapan görevli bana sehpaları iade edersem sehpaların gelmesinin çok uzun zaman alacağını ancak sehpaları bu şekilde kabul edip tutanak tutturursam kırık sehpaların servis tarafından çok hızlı bir şekilde değiştirileceğini söyledi. Bende böyle olacağını sanarak kabul ettim. Sehpaların teslim formuna, mevcut hasarlarını yazarak sehpaları teslim aldım. Meğerse koca bir yalanmış. Meğerse gecenin o saatinde gelmelerinde kendilerince bir hikmet varmış. Meğer Avcılar bayisi bize yeni sehpa takımı diye elindeki defolu sehpaları göndermiş. Bunu nasıl mı anladık? (Sehpaların da diğer mobilyalar gibi montajlı değil kendi ambalajlarının içinde gelmesi ve teslim anında montaj edilmesi gerekliymiş.) Sonra, bu sehpaların değişimi için Avcılar bayisi bizi halledeceğiz, hallediyoruz yalanları ile 1 ay oyaladı.


Bayiden sonuç alamayacağımızı anlayınca, durumu ulaşabildiğimiz her yere ilettik. Hatta Doğtaş'ın patronu D** Bey'e bile e-posta yolu ile ulaşmayı başardım. Kendisi bu durum için özür dileyerek gerekli talimatları vereceğini ve bir an evvel problemin çözüleceğini belirten bir cevap yazdı. Ama o gün bu gündür topu servis fabrikaya, fabrika bayiye, bayi servise atıp duruyor. İşin en sinir bozucu tarafı ise her seferinde karşınıza çıkan muhataplarınıza durumu tekrar tekrar anlatmak zorunda kalmanız. Kimsenin kimseden haberi yok. Neyse sonuç itibari ile aradan 6 ay geçmesine rağmen sorun çözülmüş değil. Eğer bir firmanın patronu bile sorunun çözülmesini sağlayamıyorsa, Doğtaş'ın halini varın siz düşünün. Artık hakkımızı yasal yollardan aramaktan başka çaremiz kalmadı. Doğtaş ile ilgili o kadar çok şikayet var ki, hep birlikte birleşip Doğtaşzedeler derneğini kursak yeridir.

Ramazan Ramazan 460 Okunma

Cevaplar

  • Ramazan03 Ekim 2018

    Çözüm ekibiniz irtibata geçti de ne oldu. Sadece aradınız o kadar. Ne olup bitiyor? Durum nedir? Ne zaman çözülecek? Bilen yok. Bildiren yok. Kısacası Doğtaş'ta laf çok iş yok!

  • Doğtaş Mobilya Temsilcisi02 Ekim 2018

    SYN Ramazan SARISOY, Öncelikle Firmamıza gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz. Talebiniz ilgili birimlere iletilmiş olup, Çözüm ekibi Yetkilimiz sizinle irtibata geçecektir. Markamız ürün ve hizmetleri ile ilgili her türlü soru, istek ve önerilerinizi Türkiye’nin her yerinden 444 34 87 numaralı iletişim hattımıza ya da www.dogtas.com.tr iletişim formundan iletebilirsiniz Saygılarımızla, Doğtaş Çözüm Ekibi Eda UZ

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler