sta-1-hoverYetersiz Çözüm

Doğrucan Mobilya Hala Değişim Yapmadı!

İbrahim İbrahim06 Ağustos 2018 19:41

31.05.2018 tarihinde Balıkesir Doğrucan firmasından 28000 TL'lik mobilya beyaz eşya ve küçük ev aletleri gibi çeyiz alışverişimin tamamını 10.07.2018 tarihine kadar hepsi teslim edilecek diyerek almış bulundum. Pazarlığı yaparken 11000 TL para verip kalanını teslimattan sonra vereceğim diye anlaştık. Anlaşmadan bir hafta sonra tarafıma yapılan telefonla 20000 i vermem ve kalan tutarı (8000) teslimattan sonra vermem gerektiğini söylediler ben de bunu da kabul edip hemen 20000 TL'yi verdim ve güvenerek eşyalarımın gelmesini bekledim.

Öncelikle küçük ev aletlerim geldi ütünün düğmesi içine göçmüş çamaşır kurutmalık ise kırık geldiğini gördüm. Bunları söylediğimde değişim yapılacağını söylediler ve değiştirdiler. Ardından beyaz eşyalarım geldi Samsung marka beyaz eşyalar. Samsung servisi kurulum için çağırdığımda servis elemanı bütün eşyaların teşhir olduğunu tarafıma söyledi ve servis fişini teşhirdir diye doldurdu fotolarını atacağım. Söylediğimde Balıkesir Doğrucan değişim olacak hata olmuş dediler nasıl hataysa hala değişecek! 31.05.2018 tarihinde almış olduğum ürünler 70 gün geçmesine rağmen hala tam olarak gelmedi neyse devam edelim. Mobilyalarım geldi koltukların bacaklarını İzmir 'de bırakıp Balıkesir'e gelmişler diğer salon koltuk takımını da biz bunu takamayız diğer gelecek olan ekip gelince taksın dediler yani montaj için gelen ekip ben bunu takamam deyip koltukları öyle leş gibi bırakıp gittiler.

Balıkesir Doğrucan'a bildirdiğimde hallederiz basit sorunlar dediler 10 gün sonra başka gelen ekip bacakları taktı ama 10 gün koltuklar bacaksız olarak kaldı evde fotoğrafını atacağım. Neyse yine devam edelim yatak odası takımım geldi şifonyerin aynasını takmadan gitti yok malzeme yok yok başkası taksın kardeşim sen neden getirdin o zaman dediğimde Menderes depodan eksik koymuşlar yok biz Mobiljet'iz yok biz Ekol'üz birbirinin üstüne herkes çamur attı durdu sonra aynamda taktılar sağ olsunlar 5 10 gün sonra.

Neyse yine devam edelim tarih 06.08.2018 yani siparişten tam 70 gün geçmiş düğünüme az zaman kalmış yemek pişireceğim ocağım mikro dalga fırınım en önemlisi üstüne yatacağım yatağım hala gelmedi yok salı gelecek yok çarşamba yok pazar inancım güvenim kalmadı. Kardeşim benim düğünüme az kaldı buzdolapsız nasıl yaşayacağız dediğimde teşhir olanları kullanın gibi garip savunmalar yapılıyor hala. Sonuç olarak yatağım ocağım mikrodalga fırınım hala yok beyaz eşyalarda teşhir sıfır parasına teşhir bin pişman oldum aldığıma.

  • - Görüntüleme
empty-star empty-star empty-star empty-star empty-star
0/5

Cevaplar

profile-icon İbrahim 31 Ocak 2019 16:42

Hala sorunum çözülmedi beklemekteyim.

profile-icon İbrahim 09 Ekim 2018 22:34

Balıkesir Doğrucan mobilyadan 31.05.2018 tarihinde bütün ev eşyalarımı aldım yaklaşık 32000 TL'değerinde. 9600 TL'değerinde Samsung marka beyaz eşyalarımda bu fiyata dahildi eşyalarım geldiğinde kutulu olmadığını sadece bir poşete sarılmış vaziyette geldiklerini gördüm bunu getiren kişiye sorduğumda fazla yer kaplamasın diye bu şekilde sardıklarını sıfır ürün olduğunu ve biz açıp bakmayalım diyede servis gelmeden asla poşetleri açmamamız gerektiğini bildirdiler. Servis gelip eşyaları açtığında bize ürünlerin teşhir olduğunu belirtti hatta televizyonun 2161 saat açık kaldığını servis elemanı tarafından ilgili menüden bana gösterildi fotoğrafını da çektik asıl şok ise poşetli gelen TV kutusunun içinden TV kumandası yerine ses sistemi kumandası çıkmasıydı. Hemen ürünleri aldığım mağazaya gidip ürünlerimin sıfırıyla değiştirilmesini istedim onlarda bana özürle sıralayarak beyaz eşya sorumlusu seçkin beyin bilgisi dahilinde teşhir gönderildiğini ve hemen değişim olacağını söylediler ardından imzalı kaşeli değişim formunu doldurdular. 3 ay önce 3 ay geçmesine rağmen hala değişen falan yok. Ardından sevda hanım diye biri benimle iletişime geçerek artan döviz kurundan dolayı Samsung tan ürün alamadıklarını belirttiler neymiş Profilo ile değiştireceklermiş hem ayıplı mal gönderin hem de sizin ürünler pahalandı size ucuz Profilo verelim diye teklifler sunmaya hatta en sonunda profiloda istemiyorsanız 500 TL para verelim size konu kapansın gibi saçma tekliflerde sundukça sundular. Ürünlerimin güncel fiyatı 16000 olmuş benim aldığımda 9600 TL idi kendi suçlarının cezasını bana ödetmeye çalışıyorlar sonuç olarak 6000 TL'den kaçıyorlar bana 500 TL para teklif ediyorlar böyle saçma böyle dandik bir markadan ürün aldığım için bin pişmanım kısacası ben yandım siz yanmayın...

np_image5 Ekli Görsel Var
profile-icon İbrahim 20 Eylül 2018 19:31

Şikayetimin üzerinden 44 gün geçmesine ve elimde beyaz eşyaların teşhir olduğunun belgeleri olmasına rağmen hala sıfır diye satılan ve teşhir ürün gönderen Doğrucan Mobilya beyaz eşyalarımı sıfırla değiştirmedi eşyaları alalı 4 ay geçmesine rağmen hala değişim olmadı sakın ama sakın Doğrucan pardon yanlışcan mobilyadan hiçbir malzeme almayın...

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler