02 Eylül 2018
Yorum Yap
#10841381

Doğan Hukuk Bürosu (İstanbul) Araç Yakalama Ve İcra!

Bende Doğan Hukuk Bürosu mağdurları arasına girdim. Aracım evin önünden Ankara'da ki otoparka çekildi. Oradan da İstanbul'a götürmüşler. Ben araştırmaya başladım. Ve aracın hukuka aykırı bir şekilde İstanbul'a götürüldüğünü anladım. Arkadaşlar yeni yasayla araçlar yakalanınca en yakın otoparka çekilir ve oradaki icra dairesine haber verilir. Araçlara yedi emin değişikliği yapılır fakat araç başka bir ile götürülemez. Hakkınızı arayın şikayette bulunun. Benim dilekçem hazır yarın Sincan Cumhuriyet başsavcılığına vereceğim. Kaldığım yerden devam ediyorum. Aracın İstanbul'a çekildiğini öğrenince hukuk bürosunu aradım.

Tayfun Tayfun 4.037 Okunma Yorum Yap

Cevaplar

  • Doğan Hukuk Bürosu (Üsküdar) Temsilcisi03 Eylül 2018

    “Sayın Tayfun YALÇIN, Yetkilisi bulunduğunuz firma hakkında müvekkil bankaya olan kredi borcu sebebiyle taşınır rehninin paraya çevrilmesi yolu ile takip başlatılmış olup, İİK’nın 150/d maddesi uyarınca takip talebi ile birlikte takibin kesinleşmesi beklenmeksizin aracın yakalanması ve muhafazası talep edilebildiğinden, müvekkil lehine rehinli araçların kaydına yakalama şerhi işlenmiştir. Borçluya ait araçların otoparkta muhafaza altına alınmasının akabinde, İİK 79/2 ve 88/2 maddeleri çerçevesinde, müvekkil banka rehin hakkı sahibi olmakla aracın değerinin korunması için gerekli önlemlerin alınmasını talep etme hakkı mevcut olduğundan yediemin değişikliği talep edilmiştir. İlgili kanun maddelerine göre, rehin alacaklısının muvafakatinin bulunması halinde, üçüncü şahsa rehinli aracın yediemin olarak tesliminin yapılması mümkündür. İzah edildiği üzere, kanunen tanınan yetkiler çerçevesinde, aracın değerinin korunması amacıyla büromuzca yapılan tüm işlemler usule uygun olup, hukuki süreç devam etmektedir. Ayrıca yakalamanın kaldırılması talebi ile İcra Mahkemesine yapmış olduğunuz başvurunuz da reddedilmiş olup, aşağıda belirtilen dahili numaramızdan yetkili avukatımıza ulaşım sağlayarak detayları hakkında bilgi alabilirsiniz. DOĞAN HUKUK BÜROSU Tel. +90 216 651 78 84 (3 Hat) Dhl. 5209 Fax. +90 216 651 78 83”

  • Tayfun30 Ağustos 2018

    Devam yazmaya. Konuşmanın sonunda müdür ne istiyorsunuz diye sordu. Bende aracımın Ankara'ya gönderilmesini istiyorum dedim. Telefon numaramı aldı ve telefonu kapattık. ***bu arada icra dairesi zamanında yetkiye itirazım ile takibi durdurmuştu. Ama yakalamaları kaldırmadı. Avukatım hukuk mahkemesine başvurdu. Başvurumuz ret oldu şu an dosya hala istinaf ta. ** Aynı gün tel çaldı arayan icra müdürü idi. Bana araçlar üzerindeki yakalamayı kaldırdığını yalnız bir dilekçe göndermem gerektiğini söyledi. Bende dilekçemi gönderdim. 3 aracın üzerindeki yakalamalar kalktı. İki aracım otoparka ta idi biri İstanbul'da diğeri eskisehirde. Eskişehir dekini çıkartmaya gittim park ücreti ve sigortası çok tuttu bende çıkartmadım. İkisi de hala otoprak ta. Kendi kullandığım araç İstanbul merkez yediemin otoparkında. Ben boş durmadım merkez otomotiv otopark işletmesini araştırdım. 2008 yılında kurulmuş bir şirket. Evet şimdi şok olacaksınız şirket birkaç defa el değiştirmiş. Şu an kimin üzerine kayıtlı tahmin edin. Devam edeceğim sonra.

  • Tayfun30 Ağustos 2018

    Devam ediyorum yazmaya. Doğan hukuk dan biri açtı telefonu derdimi anlatamadım. Daha sonra bir avukata bağladılar. Onunla konuştum yaptıklarının hukuksuz olduğunu ilettim. Oda bana sizin iyiliğiniz için yapıyoruz araçları burda değerinde satıyoruz dedi. Biraz bagristiktan sonra beni konusturmuyosun deyip telefonu kapattı. Ertesi gün yakalama kararı çıkartan Şile icra dairesini aradım. Unutmadan bir tavsiye şirket ya da borçlu kişinin adresi İstanbul değil ise yetkiye itiraz edin icra takibi duruyor zamanını kaçırm ayın. İcra müdürüyle konuştum oda evet kararı ben verdim dedi birkaç mahkeme kararı numarası söyledi ama ben anlamadım. Devam edeceğim yazmaya

Ziyaretçi Yorumları