17 Ekim 2016
#6702721

Doğan Hukuk Bürosu Aracımı Değerinden Aşağı Fiyata Sattılar!

TEB Cetelem bankası aracılığı ile 40.000 TL'lik araç aldım 20.000 TL nakit 20.000 TL'sini kredi kullandım belirli bir süre krediyi hiç aksatmadan ödedim ve sonrasında bir rahatsızlık geçirdim ödeyemedim. Bankayı defalarca aradım yapılandırma istedim ama yapılmadı avukatlık sürecinde yapılandırılma yapılıyor dediler. Avukatlık sürecine girdikten sonra Doğan Hukuk Bürosundan yapılandırma istedim ama aksine aracıma haciz işlemi başlattılar.


Toplumsal olaylardan sonra Sayın Cumhurbaşkanımızın ''Kredileri geri çağırmayın, isteyeni yapılandırın'' talimatını uygulamadılar, araç yakalandıktan sonra kalan borcum için her hafta 5000 TL ödeyin aracınızı geri verelim ibaresini kullandılar ve parayı bulamadığım için aracımı satışını yaptılar. Bana maliyeti 47800 TL olan aracıma 45000 TL'değer biçip ihalede 35000 TL'ye sattılar. TEB Cetelem bankası ve Doğan Hukuk Bürosundan şikayetçiyim...

Mustafa Mustafa 4.604 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Doğan Hukuk Bürosu (Üsküdar) Temsilcisi09 Kasım 2016

    Hakkında yasal takip işlemi yürüttüğümüz ve sitenize şikayet konusu olan kredi ile alakalı olarak Mustafa beyin verdiği bilgiler gerçeği yansıtmamaktadır. Dosyada yasal takip işlemi 29/12/2015 tarihinde başlamış, borçlunun aracı 29/08/2016 tarihinde bağlanmış 14/10/2016 tarihinde icra marifeti ile satılmıştır. Yaklaşık bir yıl borçluya ulaşılmaya çalışılmış, kendisi telefonlara cevap vermediğinden yada meşgul olduğundan kendisinden çok kuzenleri ile görüşülmüştür. Yasal takibe atanmadan önce bankada 4 ay, yasal takip aşamasında 1 yıl bekleyen dosyaya hiçbir ödeme yapmayan ve bu süre zarfında aracı bağlanmasın diye saklayan borçlunun iyi niyetten bahsetmesi düşündürücü. Yapılan İcra takibine 7 gün içinde itiraz etmeyen borçlu aynı şekilde araca biçilen değere de 7 gün içinde itiraz etmemiştir. En sonunda aracının ucuza satıldığından bahseden borçlu 7 günlük satışa itiraz hakkının da kullanmamıştır. Takibe, Kıymet Takdirine, Satışa yedişer günlük süreler içinde itiraz etmeyen borçlu, mağdur edebiyatı yapıp siteniz kanalıyla birilerini etkilemeye çalışmaktadır. Aracın icradan satışı ile alakalı olarak ; Uzun süre aranan araç yaklaşık 10 ay sonra bağlanmış ve İcra Müdürlüğünce satış işlemlerine başlanmıştır. Satış ilanı usulüne uygun hazırlanmış, ayrıca aracın daha yüksel bedelle satılması için www.ihaleden.com adresinde yayınlanmıştır. İhaleye 6 kişi katılmış ve 28.500,00 tl başlayan satış en yüksek teklif veren ( 35.000,00 tl ) E....... T........ isimli 3’cü kişiye ihale olmuştur. Kısaca, Bankanın uzun süre ulaşıp yasal takibe atamamak için uğraş verdiği, yasal takip aşamasında yaklaşık bir yıl hiçbir ödeme yapmayan borçlunun ileri sürdüğü bütün gerekçeler yukarıda kısaca açıklamaya çalıştığımız sebeplerle çürütülmüştür.

Ziyaretçi Yorumları