Doğan Burda Dergi Gerçek Olmayan Abonelik İlanı

Ümit Ümit17 Eylül 14:43

Sürekli aldığım How it Works dergisinin yine bayiden aldığım bu ayki sayısının (2020/9) 95. Sayfasında "Özel sayı hediyeli abonelik fırsatı" başlığı altında hemen abone olunduğunda (1. Seçenek: Meraklı Sorulara Müthiş Yanıtlar 2. Seçenek: Mars ) özel sayılarından birinin hediye edileceği belirtilmiş olduğunu gördüm. 

Sayfanın alt kısmında da dergilere abonelik yapabileceğimiz 5 site adresi koyulmuş. Bu adreslerden biri olan hb sitesine girip 12 aylık abonelik satın aldım. Dün 16.09.2020'de doğan burda derginin ilandaki telefonunu arayarak teyit ettim. Hediye dergi olarak da "Mars" özel sayısının göründüğü söylendi. Her şey olması gerektiği gibiydi.

Ancak, bugün Doğan Burda Dergi den aradılar ve hb üzerinden abonelik yaptığım için özel sayı hediyesinin gönderilmeyeceğini belirttiler. Sitedeki aboneliğin zaten indirimli olduğunu eklediler.

1 sayı dergi gelse ne olur, gelmese ne olur; hiç sorun değil; ama, dergi sayfasındaki ilana göre hareket eden bir müşteriyi yanıltmak ve müşteride oluşan aldatılmışlık duygusu Doğan Burda Dergiye ne kadar yakışır? Köklü bir yayın kuruluşu için üzücü bir durum.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

profile-icon Ümit 4 hafta önce

Doğan Burda Derginin, tüketiciyi aldatan ilan vererek mağduriyete neden olmasına; taleplere karşı duyarsızlığına ve tüketiciyi umursamazlığına dair bende oluşan algı sonucu bir daha hiçbir dergisine abonelik yapmayacağım için bütçeme sağlayacağı katkıdan dolayı ilgililerine teşekkür ederim.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler