15 Ekim 2016

Doğa Sigorta Perte Ayrılan Aracıma Teklif Edilen Ücret.

Düğünüme 2 hafta kalmışken 12.08.2016 tarihinde Doğa Sigorta'lı şahısın aracı direkt üzerime sürmesi sonucu tarlaya doğru takla attım. Araç kamera görüntüleriyle sabittir. Hava yastıklarının açılması sayesinde yüzümde, belimde ve başımda yaralanmalarla hayatta kalıp düğünümü görebildim çok şükür. Acı olan o yoldan her gün geçmek zorunda olmam ve kaza anını sürekli hatırlamamdır. Düğünümün öncesinde ve sonrasında arabasız kalmam, psikolojik ve manevi zararlar yetmez gibi, 13.10.2016 tarihinde Doğa Sigorta tarafından, 2005 Model Opel Corsa 1.3 CDTİ (2 lokal boya dışında tertemiz 141 bin km de) aracıma biçilen 20.000 TL teklif karşısında sinirden güler hale geldim. %100 karşı taraf suçlu iken aracımın piyasa değeri 26-28 bin TL arasındayken bu teklifi vermek göle maya çalmaktan, ya tutarsa deyip mağdur olan kişiyi saf yerine koymaktan farklı değildir.

Hikmet 1.351 Okunma

Cevaplar

 • Hikmet02 Kasım 2016

  Nazmi Bey, öncelikle Çoğu Sigorta Şirketlerinin (Doğa Sigorta dahil) tsb nin belirlediği değerden yüksek bedel ödenmez diye bir uygulamanın olmadığını, aracın piyasa değerinin ödenmesi gerektiğini, mağdur kişinin paraya ihtiyacı olduğu öngörüsüyle, işlemleri uzatmamak için lanet olsun deyip verdiğiniz teklife razı geleceğini amaçladığınızı gayet iyi biliyoruz. Amacınızada çoğu zaman ulaşıyorsunuz. tabi ki alınteri ile kazanılmış haklarını yediğiniz insanların ahı elbetteki çıkacaktır. Yarın, adliye uzlaştırma bürosunda bana çarpan ve %100 kusurlu bulunan sigortalınızla görüşme randevumuz var. Sizin ödemenizden eksik kalan tutarı kendisinden gerekirse mahkemede alacağım. Görüşmeden önce mutabakatımı tamamlamak istiyorum, fakat tsb nin vermiş olduğu 20.876 TL olarak mutabakat göndermenizi rica ediyorum. 5 TL'ye bile ihtiyaç duyduğumuz bu zamanda 76 TL paramın daha eksik ödenmesi hoş değil. Sonuç olarak bir mağdur vatandaşta daha yıldırma politikanızla amacınıza ulaştınız. Sizden tek isteğim paramın bir an evvel ödenerek aracımı noter satışıyla üzerimden düşürmektir. En azından kalan sigorta paramı alırım. İmzalanmak üzere yeni mutabakatname bekliyorum. Sizde kurtulun bende. Teşekkürler...

 • Hikmet02 Kasım 2016

  Evet mutabakata ne yazık ki razı oldum daha doğrusu olmak zorunda bırakıldım mağdur tüm vatandaşlarımız gibi. Verdikleri 20.800 TL son teklife yukarıdaki maili göndererek kabul ettim. İnsaflılarmış 76 TL'yi eklediler çok şükür!

 • Doğa Sigorta Temsilcisi01 Kasım 2016

  Merhaba, Konu dosyada mutabakat sağlanılmış olup tarafımıza ÇEKME BELGESİ bekleniyor. Saygılarımla.

 • Hikmet26 Ekim 2016

  73 günlük bekleyiş devam ediyor. Neredeyse her gün aramama rağmen tarafınıza dönüş sağlanacak denilip oyalanıyorum. 24.10.2016 tarihi itibariyle yeni araç satın aldım. Pert olan aracımın işlemlerinde Doğa Sigortanın umursamazlığı yüzünden hiçbir ilerleme kaydedilemiyor ve üzerimde 2 adet araç görünmektedir. Pert olan aracıma 1000 TL olarak ödediğim Trafik Sigortası gün geçtikçe boşa eriyor. 26 Bin TL'lik araca 20 Bin TL teklif ettikleri yetmezmiş gibi süreci uzattıkçaTrafik Sigortasından gelecek olan paramıda hergün gasp ediyorlar.Ellerinizi vatandaşın cebinden cekin artık.Allah bize yaşattıklarınızı size de (sorumlu olan herkese) yaşatsın inşallah ancak o zaman halimizden anlarsınız!

 • Hikmet25 Ekim 2016

  10-15 kez daha aramam sonucu hattı düşürdüm ve yine standart cümleler. "Gerekli iletişim sağlandı gün içinde tarafınıza dönüş sağlanacak". Bu cevabı hiç beklemiyordum! Bari telesekreter koyun aynı cümleler için ne diye personel çalıştırıyorsunuz ki? Gerçi maaşını nasılsa keriz yerine koyup gerçek hakkından kırptığınız vatandaşlardan karşılıyorsunuz!

 • Hikmet24 Ekim 2016

  Sigorta şirketini defalarca aramama rağmen size gün içinde dönüş sağlanacak denilip kapatılıyor. Tabi ki söz konusu gün içini göremedim henüz. Parayı vatandaşa ne kadar daha geç öderiz ne kadar daha kasamızda kalır derdindeler. Mağdur vatandaş umurlarında değil. Cevap verdikleri şikayetlere dikkat edildiyse vatandaşlardan çaldıkları izinsiz sigortasına ekledikleri paketler. Bankacı yıllık kart aidatı mantığı. Herekese yangın eşya paketini kitleriz farkedeni geri iade ederiz. Farketmeyen vatandaşın parasını bir güzel cebe indiririz. Yazık olan hep vatandaşa oluyor. Doymuyorsunuz!

 • Hikmet24 Ekim 2016

  Sigortanızdan anlaşmaya varabilmek için talebim en az yeni alacak olduğum aracıma ödeyeceğim 23.500 TL'dir. Bu fiyatta mutabakat imzalanması durumunda iyi niyet göstergesi olarak yeni aracımın sigortasınıda şirketinizden yaptırabilirim. Manevi, psikolojik zararın tazmini zaten imkansız. Talep ettiğim miktar sadece maddi zararımın 4/3 ünü karşılasada o büyük kazada hayatta kaldım buna da şükür. Sadece alın terimle kazanıp aldığım arabamın parasını, hakkım olan parayı istiyorum. Kimsenin parasında gözüm yok. Allah hakkım olmayanı yedirmesin.

 • Hikmet21 Ekim 2016

  12.08.2016 tarihinde trafik kazası sonucu arabamın pert olması, Doğa Sigortayla uzlaşma sorunu nedeniyle babamın desteği ile kısmet olursa Opel Astra 2001 model hb 213.000 km de yeni araç satın alıyorum. Gönül isterdiki sizle anlaşıp paramı alıp daha iyi bir araba almayı ama anlaşmamız uzun sürecek gibi durmaktadır. Aldığım fiyat piyasaya göre gayet uygun olmasına rağmen 23.500 TL'ye anlaşmaya vardık.Pert olan aracımdan 4 yıl daha yaşlı 71.000 km daha fazla yol almış ve araçtaki boyalı parçalar çok olmasına rağmen bu fiyata ikna edebildik.26 binTL değerinde 2005 Opel Corsa 1.3 CDTİ hb 142.000Km aracıma teklif ettiğiniz 20.000 TL tutarındaki rakamın vasatlığı buradanda belli oluyor.Geçirdiğim trafik kazası nedeniyle şikayetçi olduğum için 20.10.2016 tarihinde Konya Adliyesi Uzlaştırma Komisyonu tarafından arandım. Sigortalınız ile şahsıma 27.10.2016 Perşembe günü 14.30 a randevu verildi.

 • Hikmet20 Ekim 2016

  Şikayetimden bu yana henüz bana dönüş sağlanmamıştır. Doğa Sigorta Genel Müdürlüğü'ne Tahkim Komisyonu'na başvuru veya yasal süreci başlatabilmem için gereken dilekçeyi gönderdim. 18.10.2016 tarihinde kendilerine tebliğ edildi. Umarım süresi içerisinde aracımın gerçek değerinin teklif ederler. Süreyi uzatarak karşı tarafı yıpratma politikası izleyerek verdikleri teklife razı etmeye çalışıyorlar sanırım. Hakkımı almadan asla razı edemezsiniz. Uzatın bakalım istediğiniz kadar. Verdiğiniz teklifteki o paraya alınıyorsa, aracımın değeri oysa size göre aynı arabamdan aynı temizlikte alıp bana kargolarsınız!

 • Hikmet14 Ekim 2016

  Teklif edilen teklif makul seviyeye getirilene kadar başta Sigorta Tahkim Komisyonu olmak üzere gerekli her merciiye başvuracağım. Aracımın hasar tespitine 8800 TL çıkarmışlar. Pert Parası istemiyorum. O paraya yaptırılıyorsa aracımın yaptırılmasını istiyorum. Ben o haliyle 20 bin TL'ye alıcı bulurum zaten. Arabama çarpan ilgili şahsa maddi manevi tazminat davası açacağım zaten, mahkemeye bulaşmışken şirketinizede değer kaybı tazminat davasını ilave ederim. Biraz uğraşırım süreç uzar ama keriz yerine koyulup hakkımı kimseye yedirmem!

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön